Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

fifi

Well-Known Member
Тъкмо сега научих, че ще има ново SEO състезание или по-скоро експеримент, но този път не за Google, а за Jabse. :shock:

Това ще е доста интересно, мисля. :-o

За състезанието научих от blogvam.net, а официално пише тук за условията ЦЪК.
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Някой ще се включи ли? :mrgreen: :twisted:
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Винаги са интересни и полезни такива SEO инициативи, аз със сигурност ще се включа с експеримент в експеримента :)
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Да време е да се вкара малко реклама на може би единствена самостоятелна търсачка в бг, която колкото и да е странно и въпреки, че е независима, не всеки знае :-o
Иначе някой да коментира защо линковете са нофолу? За мен лично няма причина да са такива
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Е, как? :) Включихме се вече да помогнем на Jabse, а и да видим какви са целите и ползите от експеримента. ;-)
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Добре дошъл на първия участник Poryazov.com и успех на всички.

Пламен Славов / Jabse.com
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Идейно е да се раздават награди всеки месец. Успех на състезателите и на организатора! :) Ако намеря време, с радост ще се включа и аз.
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

аз мисля че писах някъде, ами кажете какви са ви алгоритмите де..
Радвам се че има БГ търсачка, но нека да е малко по-прозрачно :)

и аз ще се включа заради забавата
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Ето част от отговора на подобен въпрос в jabsepropaganda.com/?p=217

В общи линии най-важни са линковете, броят се всички . Не се взима предвид NOFOLLOW.
Няма социален елемент – не се взимат предвид FB likes.
Освен входящите линкове, тежест дават възраст и вид на домейна .bg, .com .., трафик на домейна - Alexa, възраст на URL в индекса.

Ако имате някой насочващ въпрос, ще се радвам да отговоря.

Ще се радвам да се включите
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Аз ли не разбирам нещо или търсачката ви е манната небесна за скрапърите ? :)
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Добре дошъл на първия участник Poryazov.com и успех на всички.

Пламен Славов / Jabse.com

Добра инициатива браво !!! Леко страничен въпрос, но ми е интересно имате ли функция в търсачката с която да се проверява колко търсения има към определена дума месечно или въобще подобен род статистики ???
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

А защо такава малка активност? Вече 1 седмица от началото на състезанието, а все още съм първия и единствен записал се участник.
Експеримента ще е интересен, а и много спомени навява от първите години на SEO - без дублирано съдържание, без Пингвини и Панди, без социални сигнали - елементарен SERP определящ се от броя обратни връзки.

@Jordan Manchev, раят за скрейпърите от гледна точка на това, че в Jabse са индексирани значително по-малко страници. И се отчитат беклинковете единствено от страници, които са в индекса. Т.е. безразборно добавяне на линкове не върши работа. ;-)

@PyramidSeo, http://www.jabse.com/seo/index.php това е еднообразен SEO инструмент насочен само към Jabse. Там показва броят търсения на дадена дума, по която се следят позициите. Тук има и малко проблеми:
1. В jabse.com се повявам на втора позиция. В инструмента за анализ се появявам на осма позиция.
2. Добавил съм веднъж блога и веднъж конкретната страница, която ще класирам. В статистиките на блога ми показва, че "търсачка jabse" е търсена 384 пъти, а в конкретната страница показва 768 пъти. Има значително разминаване.
3. Би било полезно да се обясни какво точно показват показателите: Термин | Търсен | Дата | Поз. | Дата | Поз. | Пром. | Изтр. и на колко време се обновява тази статистика.
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

За броя на търсенията jabse.com/search-trends/index.php?show=details&term=0YLRitGA0YHQsNGH0LrQsCBqYWJzZQ,,&init=true

Относно SEO инструмента, наистина има проблеми. Ще го прегледам и отстранявам.
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Здравейте Poltargaista,
1. Оправено.
2. За съжаление не мога да повторя. Винаги ми излизат еднакви.
3. Добавени са кратки описания при Mouseover на заглавията на колоните

Поздрави Пламен Славов / Jabse.com
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Да, SEO инструмента е оправен. Благодаря за намесата.
Щях да пиша за PING-а, но виждам че вече са ме изпреварили и си споменал, че скоро ще бъде добавено като опция. А все пак през колко време се връща паяка да провери за обновяване?
Явно се правят някакви промени или има проблем със сървърите - снимката е отпреди 2 минути и няма нито един участник или нов сайт: http://prikachi.com/images/887/7102887v.png - явно е минал я Пингвин, я Панда... :D
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Паякът минава според PR на документа. Интервалът е от няколко дни до година за документи с PR клонящ към 0

Относно снимката от вчера вечерта - течеше update и се е показал стар кеш, докато се прехвърляха новите данни.
Сега е с нови данни вече.
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Паякът минава според PR на документа. Интервалът е от няколко дни до година за документи с PR клонящ към 0

Относно снимката от вчера вечерта - течеше update и се е показал стар кеш, докато се прехвърляха новите данни.
Сега е с нови данни вече.

:lol: Година, то ще свърши състезанието докато се класираме. :? :D
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Това се отнася само за документи с PR2 около 1 - без входящи линкове.
Например за jabse.info с PR2 75 периодът е около 10 дни

Освен това в рамките на няколко дни ще има опция за пинг.
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

Това е добра новина. :)

П.П.: Само да попитам, за самата търсачка - мисли ли се вариант това с линковете да се оправи за вбъдеще? Понеже, ако най-вече се държи на линковете, излиза, че Джабса тръгва оттам, откъдето гугле бяга, тоест "яко спам с линкове". От друга страна, ако се правят опити да се оптимизира за jabse, това означава, че сайта ще бъде наказан от гугъл, заради спам (с линковете). :cry:
 
От: Ново SEO състезание... този път за Jabse!!! - Награда 1000+ лева и каса бира

За съжаления няма как да имам достъп до данните за поведението на потребителите, които има Гугъл чрез analytics, chrome и огромния дял от търсенето.
Все пак напоследък добавих като важен фактор Daily PPV на Alexa, който заедно с Traffic Rank ще избутва по-качествените от гледна точка на потребителя сайтове напред.
За в бъдеще планирам да въведа схема за отчитане с приоритет на линкове от сайтове на сходна тематика.

Достъпна е бета версия на Jabse ping тук :jabse.com/ping.php
Информация тук : jabsepropaganda.com/?p=256
 

Горе