Нов Пингвин?

dilyan_ostr

Active Member
От около седмица тече някакъв сериозен ъпдейт на google, твърди се, че може да е нов Пингвин (предишния беше преди 3 месеца). Факт е, че има сериозни размествания и то постоянно, както при бг сайтове, така и при ен. Интересно ми е какви са вашите впечатления и дали има нещо интересно в нишите, които следите.
 
От: Нов Пингвин?

Да, има нещо тези дни. В челните позиции се появяват някакви незнайни сайтове, но предполагам бързо ще изчезнат от там.
 
От: Нов Пингвин?

Има има, от толкова време горе долу на сайта ми за игрите трафика падна, и нормално като ме избута назад по думите дето му носеха.
 
От: Нов Пингвин?

По трудни за дадена ниша думи (примерно държано твърдо първо място година и нещо) - назад с по 2-3-5-10 позиции, както си му е реда :)

Напред са сайтове, които както каза колегата по-горе, откъде се взеха, не знам (не всички, но поне 40% от тях). Нито статии, нито линкове - нищичко нямат, имат по 120-200 линка общо, и то от социалки някакви и форуми и така... Или ahrefs-а не отчита правилно линковете им пък, не знам...
 
От: Нов Пингвин?

Има. Хвърли ми единия сайт по почти всичко възможно в топа. Локална ниша, но все пак.
 
От: Нов Пингвин?

Това сега Пингвин-Пингвин ли е? Едно време какъв Пингвин имаше, като те изхака не знаеш на кой свят се намираш. Сега ме мръднало с по 1 страница назад. Направо съм разочарован. Или не е имало ъпдейт или много са му омекнали китките на тоз Пингвин не може да хвърля като едно време. :D
 
От: Нов Пингвин?

Мълчи, нищо не казва Къци. Едва ли е пингвин, може да е някакво друго животно, мингвин например дето вика колегата :). Ако се сещате колибрито го обявиха един месец след като беше започнало да ака наляво и надясно.
 
От: Нов Пингвин?

Flux-a не показва нищо интересно от 17 дек., когато имаше голямо разбутване (и още не си признават, че тогава имаше ъпдейт), алгаруу-то червенее от няколко дни насам, но и там нищо съществено. Определено няма ъпдейт (според мен).
 
От: Нов Пингвин?

Погледнете си webmasters tools - Заявки за търсене

от 12/01/2014 е започнало нещо да се мъдри ... но какво?

някои нещо де е видял като информация по англиските сайтове
 
От: Нов Пингвин?

Сега ме мръднало с по 1 страница назад. Направо съм разочарован.

Не може на всички сайтовете им да падат в резултатите. Нали все пак трябва да има и сайтове на първа страница...
 
От: Нов Пингвин?

Погледнете си webmasters tools - Заявки за търсене

от 12/01/2014 е започнало нещо да се мъдри ... но какво?

някои нещо де е видял като информация по англиските сайтове

Ами тук можеш да видиш повече инфо. Следния коментар обяснява доста неща :D:

"I think it is a ra*ist update. People with foreign sounding names have got a 30% drop and people with western sounding names got a 30% increase. Bad nau*hty Google :)"
 
От: Нов Пингвин?

При мен всичко е нормално след до колкото може да бъде,
20.08.2013 ми резна сайта за определени думи, паднаха посещенията 2но
01.10.2013 (не помня точната дата, но началото на октомври) - всичко се оправи качи ми посещенията 2но, както си беше преди 20.08.2013
- след като оптимизирах много неща по сайта: бързината вече е двойна, а на конкурентите не е мръднала, всякакви дубликати в мета таговете са отстранени, ново уникално съдържание от към статии 2 пъти седмично се качват, изтрити са връзки от директории към моя сайт.
19.11.2013 отново ми резна сайта за определени думи и посещенията ми паднаха двойно
По настояще, благодарение на лошото време, посещенията са горе долу същите от миналата година по това време, но не и приходите...
Продължавам да качвам съдържание, всеки ден... само това правя нищо друго.
Та за това се надявам тоя пингвин, да даде малко ей тей както даде октомври месец, ама като даде нека да го остави тей дълго време, а аз обещавам, няма да правя SEO, освен ако от гугъл не кажат как трябва да бъде, а най-големия ми стремеж е директен трафик, не от гугъл...
Та докато стане.
3 пъти на ден ОТЧЕ ГУГЪЛ, ПИНГВИН, ТЮЛЕН, АХМАК... молитва и това си до пълна победа... :)
 
От: Нов Пингвин?

Вече стана почти месец, а от google не се спират. Ето малко статистика за разместванията в серпа. Както виждате от 08.01 нивата са над нормалните.
algo.jpg. Не съм сигурен дали става въпрос за някакъв ъпдейт тип колибри, който продължи доста време, или промяна в алгоритъма, при която класирането става доста по-динамично, отколкото досега.
 
От: Нов Пингвин?

Според мен в последно време Серпа е толкова омазан ,че няма и накъде. Не може да класираш нещо на 2-3 позиция което на практика не съществува(заявената страница не е намерена) ,но при Гугъл всичко е възможно. Явно класира кешираната си страница. :)
 
От: От: От: Нов Пингвин?

Кое, кога :-o направи ли мненията вече :shock:

очакваше се пингвина да почне да реже здраво и се получи:twisted::twisted:
 

Горе