Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Поръчах първите 200 лева, за да видя как стоят нещата. :)
Като цяло поръчката е лесна, ще видя как ще съм в касите на различните магазини.

Благодарим за поръчката на ваучери. За проблема в Кауфланд Габрово вече вдигнахме врява миналата седмица (постнах отговорът им). Качвам и писмото, което Cashwave праща към всяка поръчка с телефони за контант на БГ Пощи (пращаме ги и с СМС на получателя).

В случай на какъвто и да е проблем на каса на магазин - викаш управителя и звъниш на мобилните номера. Както писа Kreayshawn - човекът от БГ Пощи за 2-3 минути вкарват в час касиерки... Наистина благодарим за разбирането

Виж файлът 13480
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

ПС Тази седмица ще говоря с Еконт за опция за бърза доставка с куриер, но на малко по-висока цена - дали представлява интерес според вас?
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Ето и моята проба
Днес поръчах ваучери за 200 лв. при курс 1.73 , (курс на БНБ 1.73405 , курс на RBB 1.697 - 1.767) = 115,61 USD
Платих 119.42 USD в PayPal 115.61 + 1.73(комисионно PP) + 2.08 (поща)
Аз го смятам 3.3 % разход за трансфера - моля проверете сметките.
В системата пише че ваучерите ще могат да бъдат взети след 23.03.2016г.
Затруднения: IE 11
След плащане системата ми каза че поръчката не е приета и да съм си проверял картата.
Плащането обаче явно е минало защото парите бяха взети от PP и се появи ваучер в системата.
Не можах да посоча обаче в кой пощенски клон да получа ваучерите. Посочих само града.
Ще ви държа в течение

Сега има и още нещо интересно - изтеглих и 119.42 от PP от които удържаха 2.5 USD - в Дебитната ми карта (левова) - нека да видим колко ще пристигнат

Сега ето и резултата
И двете суми пристигнаха след 3 дена.
И при двата трансфера платих 119.42 USD при курс 1.73
При Кешуейф получих следните ваучери 12x5 и 14x10 лв. = 200лв.
При Райфайзенбанк 202.66 лв. - 4.06 комисионни = 198.6 лв.
Сравнение на комисионни.
Кешуейф 3.3 %
В дебитна карта 4%

Сега ще опиша и моят анализ. Той е само мой и не ангажирам никой с него.
Кешуейф наистина са много коректни. Всичко което са написали е така с едно изключение.
Попитах какви точно купюри ще получа и те отговориха по равно(стойността) от 5 и от 10лв. Но не са по равно. Не че има голяма значение но за пенсионери са по удобни по малките купюри.
За какво бих използвал Кешуейф за в бъдеще. Да разкеширам суми пари които ще бъдат похарчени за домакинството.
За какво не бих използвал Кешуейф – не бих използвал Кешуейф за разкеширане пари в брой които са необходими за бизнес или за други цели.
Нека да не се забравя факта че за парите пристигнали във ваучери няма данъци, които по принцип са дължими по един или друг начин.

Само една препоръка към Кешуейф - в СМС който изпращате да се съдържа и номера на пратката в Български пощи.
 
Последно редактирано:
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

ПС Тази седмица ще говоря с Еконт за опция за бърза доставка с куриер, но на малко по-висока цена - дали представлява интерес според вас?
Според мен скоростта на доставка не е от такова голямо значение - по скоро може би бихте могли да водите разговори с куриери за по ниска цена от 3.6
Защо според мен е важно - защото ако от курсовите разлики и комисионните на PayPal не може да се избяга то тук може би може да се направи нещо. Защото 3.6 лв. на 200 лв. са 1.8 %
Дори и да има куриери които не покриват цялата страна а само големите градове мисля че пак ще е изгодно.
Чувал съм за уговорки за 300 пратки за 1.5 лв. на пратка
 
От: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруван

Ето и моята проба
Днес поръчах ваучери за 200 лв. при курс 1.73 , (курс на БНБ 1.73405 , курс на RBB 1.697 - 1.767) = 115,61 USD
Платих 119.42 USD в PayPal 115.61 + 1.73(комисионно PP) + 2.08 (поща)
Аз го смятам 3.3 % разход за трансфера - моля проверете сметките.
В системата пише че ваучерите ще могат да бъдат взети след 23.03.2016г.
Затруднения: IE 11
След плащане системата ми каза че поръчката не е приета и да съм си проверял картата.
Плащането обаче явно е минало защото парите бяха взети от PP и се появи ваучер в системата.
Не можах да посоча обаче в кой пощенски клон да получа ваучерите. Посочих само града.
Ще ви държа в течение

Сега има и още нещо интересно - изтеглих и 119.42 от PP - в Дебитната ми карта - нека да видим колко ще приситгнат

Отговарям по ред:
Курс - ние взимаме всеки ден курс купува на Райфайзен Банк (http://www.rbb.bg/bg/corporate-clie...ket/fx-market-and-instruments/currency-rates/). За събота и неделя важи курса от петък.

Сметки за таксите PayPal са правилни - 3,60 за поръчка/доставка плюс надбавка за разходите на PayPal

Бъг с IE 11 - предадено на техниците - съжалявам

Пишете ми ако е възможно на [email protected] да уточним коя поръчка сте Вие точно - не е една 200 лв днес.
 
От: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруван

Според мен скоростта на доставка не е от такова голямо значение - по скоро може би бихте могли да водите разговори с куриери за по ниска цена от 3.6
Защо според мен е важно - защото ако от курсовите разлики и комисионните на PayPal не може да се избяга то тук може би може да се направи нещо. Защото 3.6 лв. на 200 лв. са 1.8 %
Дори и да има куриери които не покриват цялата страна а само големите градове мисля че пак ще е изгодно.
Чувал съм за уговорки за 300 пратки за 1.5 лв. на пратка

Това е темата за разговор с Еконт - да дадат интересна цена точно за потребители в България с PayPal сметки - или взимане от техен офис.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

ето го отговора от Кауфланд... (препратил съм Ви емайла)

Отново се извиняваме предварително за малки засечки с някоя друга касиерка - с времето и с обемите тези неща се изглаждат (т.е. научават се).

Виж файлът 13479

VoucherBoss всички прикрепени файлове не работят. Качете ги в picbg например
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Добре де...как ви излизат сметките с тази услуга ... не мога да разбера! Вярно- има предимства с по-малкото стъпки преди да изхарчиш парите в магазина. Но : тегля от Пейпал 500 евро срещу 2.5 такса ПП , към банкова карта в ЦКБ в същата валута. Нямат такса . След това на каса тегля в левове по курса на деня и таксата е 1 лв за суми до 4000 лв. Как така в постовете до тук излезе , че тази система може да спести от банковите такси- не мога да зацепя! Аз ли затъпявам вече... що ли? Помагайте!
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Ако ЦКБ в момента нямат такса което хич не ми се вярва то това не значи че ще е вечно.
Забравяш и таксата което плащаш за валутна сметка. Имай в предвид че повечето хора не разполагат с валутни сметки.
Забравяш курса който в моят пример е взет в предвид.
Не сравняваш и много правилно таксата от 2.5 USD на PP същото толкова и за 119 USD

Имайте в предвид че поста който съм направил по горе е за реални трансфери и съм се постарал да бъда максимално подробен и точен.
 
Последно редактирано:
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Здравейте,

в петък поръчах 100 лв на ваучери. Очаквам ги в Сряда. Така пише в сайта. Ще видим дали ще мога да пазарувам с тях и къде в София. Мисля да дам и на мои близки в провинцията някой ваучер, за да видя как ще го възприемат провинциалните касиери.

По принцип съм си набелязал няколко обекта от които да пазаря с тях, все ще намеря какво да ги правя, но най-вече ме интересува дали мога да ги ползвам в Билла, понеже са ми най-удобни магазините им и пазарувам доста често от там. Преди да направя поръчката питах вашия сътрудник, който ми каза, че мога да ги ползвам. В сайта ви също пишеше така. В сайта на пощите Билла е посочен като партньор, но търговските им обекти липсват в списъка. В сайта на Билла не пише нищо. Писах им имейл и на тях, но все още нямам отговор. Ако не могат да се ползват ще ги изям на пица, понеже пише, че точно до вкъщи има пицария, която приема ваучерите. Дано поне пицарията ги приеме :D

Другото което написах на вашия служител като feedback е, че е добре да помислите за възможност клиентите сами да избират номиналите на ваучерите, като да има и по-дребни, понеже например моята сметка надминава 10 лв. не повече от веднъж седмично, но за сметка на това пазарувам от един и същ обект поне 2 пъти дневно и бих предпочел да платя 1-2-5 лв. за отпечатването на ваучерите, но да мога да ги използвам по-редовно. Съответно, за хората които пазаруват по много, пък ще е крайно неудобно да броят 50 лв на по 1, да кажем, вместо 2 по 20 и един по 10 или цяло 50.
 
От: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруван

Здравейте,

в петък поръчах 100 лв на ваучери. Очаквам ги в Сряда. Така пише в сайта. Ще видим дали ще мога да пазарувам с тях и къде в София. Мисля да дам и на мои близки в провинцията някой ваучер, за да видя как ще го възприемат провинциалните касиери.

По принцип съм си набелязал няколко обекта от които да пазаря с тях, все ще намеря какво да ги правя, но най-вече ме интересува дали мога да ги ползвам в Билла, понеже са ми най-удобни магазините им и пазарувам доста често от там. Преди да направя поръчката питах вашия сътрудник, който ми каза, че мога да ги ползвам. В сайта ви също пишеше така. В сайта на пощите Билла е посочен като партньор, но търговските им обекти липсват в списъка. В сайта на Билла не пише нищо. Писах им имейл и на тях, но все още нямам отговор. Ако не могат да се ползват ще ги изям на пица, понеже пише, че точно до вкъщи има пицария, която приема ваучерите. Дано поне пицарията ги приеме :D

Една седмица ще караш на пица :DD
 
От: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруван

Една седмица ще караш на пица :DD

Е ще викна и приятели да помагат, ако трябва. ;)
 
От: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруван

Здравейте,

в петък поръчах 100 лв на ваучери. Очаквам ги в Сряда. Така пише в сайта. Ще видим дали ще мога да пазарувам с тях и къде в София. Мисля да дам и на мои близки в провинцията някой ваучер, за да видя как ще го възприемат провинциалните касиери.

По принцип съм си набелязал няколко обекта от които да пазаря с тях, все ще намеря какво да ги правя, но най-вече ме интересува дали мога да ги ползвам в Билла, понеже са ми най-удобни магазините им и пазарувам доста често от там. Преди да направя поръчката питах вашия сътрудник, който ми каза, че мога да ги ползвам. В сайта ви също пишеше така. В сайта на пощите Билла е посочен като партньор, но търговските им обекти липсват в списъка. В сайта на Билла не пише нищо. Писах им имейл и на тях, но все още нямам отговор. Ако не могат да се ползват ще ги изям на пица, понеже пише, че точно до вкъщи има пицария, която приема ваучерите. Дано поне пицарията ги приеме :D

Другото което написах на вашия служител като feedback е, че е добре да помислите за възможност клиентите сами да избират номиналите на ваучерите, като да има и по-дребни, понеже например моята сметка надминава 10 лв. не повече от веднъж седмично, но за сметка на това пазарувам от един и същ обект поне 2 пъти дневно и бих предпочел да платя 1-2-5 лв. за отпечатването на ваучерите, но да мога да ги използвам по-редовно. Съответно, за хората които пазаруват по много, пък ще е крайно неудобно да броят 50 лв на по 1, да кажем, вместо 2 по 20 и един по 10 или цяло 50.

В сайта се предлагат отделни ваучери само за БИЛЛА: можеше да харчиш и стотинки - електронни са и се зареждат от ГЛАВЕН КАСИЕР с ПИН код (винаги на следващите ден включително събота и неделя).
https://cashwave.bg/Info/Details/LearnMore

Поддържаме и онлайн услуга на Билла http://cashwave.billa.bg но там няма PayPal.

По-малки номинали са възможни ако си готов да плащаш разходите за отпечатване на номинали по 1 и 2лв.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Добре де...как ви излизат сметките с тази услуга ... не мога да разбера! Вярно- има предимства с по-малкото стъпки преди да изхарчиш парите в магазина. Но : тегля от Пейпал 500 евро срещу 2.5 такса ПП , към банкова карта в ЦКБ в същата валута. Нямат такса . След това на каса тегля в левове по курса на деня и таксата е 1 лв за суми до 4000 лв. Как така в постовете до тук излезе , че тази система може да спести от банковите такси- не мога да зацепя! Аз ли затъпявам вече... що ли? Помагайте!

Ние се целим в суми от 100-200лв. За по-големи си има банки - ние там не се борим.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Така за 62,11 долара получих 100 лв. на ваучери. По курса на деня - 1,75 мисля че беше, прави около 8 лв такси, което си е съвсем нормално с оглед на доставки, отпечатване и т.н. Особено ако не искам да се занимавам с банки офертата си е добра, понеже за 100 лв. с който и колега от форума да сменя ще му оставя поне толкова комисионна.

На следващия ден след като писах в темата получих отговор от Билла, че от скоро ваучерите се приемат в магазините им и мога да ги използвам. Малко по-късно през деня пристигнаха и самите ваучери. Малко след това отидох да пазарувам в централен техен обект в София. Касиерката ми каза: да- можете да пазарувате при нас с тях. Тъй като не открих това което търсех, отидох в друг по-голям техен обект. Там вече си го закупих. Отидох на касата и дадох ваучера. Касиерката погледна ваучера, побутна колежката си и я попита, дали е валиден, че не е сигурна, тя и каза: да - това са новите ваучери на пощата - приемаме ги. Напазарувах си спокойно. Днес отново посетих трети техен обект. Подавайки ваучер, касиерката го погледна, каза че не е сигурна дали е валиден, взе го и отиде в офиса до касата да попита шефката си, дали е валиден и приемат ли ги. След минутка се върна и ми се извини, че се е усъмнила и ми довърши сметката.

Т.е не съм имал проблеми с пазаруването и съм много доволен от услугата. Препоръчвам ги. Ще изпратя поне един ваучер на мой близки в провинцията, да проверят как стоят нещата там, но се надявам да няма проблеми. Със сигурност ще се възползвам пак.

Защо не си поръчах ваучер на Била - просто не искам да се обвързвам с една верига. Следващия път може да пробвам и техните. Със сигурност ще изпробвам и някой от обектите които не са на големи вериги, за да видим дали ще ми приемат ваучерите. Но така или иначе неизползвани няма да останат. Ако някой има колебания към услугата - препоръчвам му да пробва.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Мързи ме проверявам какви са ми таксите от преводите към сметката, но съм сигурен, че са по-малко 8 лева.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Здравейте. Искам да информирам всички, че от утре опцията за разкеширане на пари в PayPal s ваучери отпада, или по-скоро вече не е изгодна. За съжаление не получихме финансиране за да можем да продължим в програмата на PayPal/Braintree за старт-ъпи и условията ни се ресет-наха на нормалните условия на PayPal. Съответно и ние от утре вдигаме таксите. Благодаря на всички които пробваха услугата. Ако има нещо ново - ще пиша първо тук. https://cashwave.bg/Info/Details/Fees
 

Горе