Нов вид измами по GSM телефона?

От: Нов вид измами по GSM телефона?

и за едносекунда не бих се съгласил :p

е ти си сериозен баровец, за под 10к не го местиш от единия крачол в другия даже :p

@eLast много добре знаем кой е Вени Марковски и от къде тръгна в българското ИТ пространство.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Но не е и малкият Петърчо от горния етаж.
Едвали би търсил сензация в собствения си блог.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

е ти си сериозен баровец, за под 10к не го местиш от единия крачол в другия даже :p

ако имах такава техника - да :)

Но не е и малкият Петърчо от горния етаж.
Едвали би търсил сензация в собствения си блог.

защо ли до сега не са казвали по новините или медиите в нета за подобни измами?
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

На мен ми звъня някаква преди 1 месец и пита за някакъв Георгиев, аз и казах че има грешка и няма такъв. Тогава ме пита кой се обажда, естествено не и казах и тя се издразни. Каза някаква фамилия и че била от 5-то районно, да си кажа трите имена, за да запишат с кой са разговаряли. Затворих и, но явно пак е нещо подобно, явно се пробват по някакъв начин.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

На мен ми звъня някаква преди 1 месец и пита за някакъв Георгиев, аз и казах че има грешка и няма такъв. Тогава ме пита кой се обажда, естествено не и казах и тя се издразни. Каза някаква фамилия и че била от 5-то районно, да си кажа трите имена, за да запишат с кой са разговаряли. Затворих и, но явно пак е нещо подобно, явно се пробват по някакъв начин.

И аз имах подобен случай преди около 2 месеца само че. Пак така някакъв ми звъни и гледай куриоз: звъни и пита "Ало кой се обажда" . Викам му как така кой бре, ти щом звъниш първо на мен, ти ще се представиш кой си. Ама той бил полицай и търсел някакво семейство Терзиеви. Викам нема такова семейство объркал е. Ама чакай сега той бил полицай. Ех че като му се изрепчих и така го подкарах - не ме интересува че си полицай, викам това си е твой проблем, ходи си търси тия Терзиеви. Ама защо съм повишавал тон - ами защото искам, обяснявам му че няма такива, а той искал да разберел с кой говорел. Казах му да дойде на място и ще разбере с кой говори, да си бием един чак някъде и ще види с кой говори. Ама да не съм забравял че бил полицай - викам и като си полицай какво, да ти стоя на челна стойка а ? После ме пита кой ми е номера - еййй това ме вбеси. Какъв такъв полицай си ти бре - звъниш ми и ме питаш кой ми бил номера, е бахти и въпроса. Ама така го наредих че му стана много тъпо, направих така той да ми затвори не аз на него. Нещо обърка човека, попаднал е на грешния човек, защото аз на такива не им мълча. Ама даже и ченге да е - не ми пука. Аз такива ги оправям, хия не им мълча. Ще ме пита той кой ми бил номера. :lol:

Зимата тази година имах друг случай - звъни се и се мълчи. В един момент някой вика "Ало", ама го повтаря няколко пъти. Викам - да чувам ви. Той пак - "Ало", в същия момент до него чувам плач на жена. Онзи започна - "Ало помогнете стана голям проблем". Направо му казах: "Слушай ей, направо кажи колко искаш. Казвай колко искаш и идвам и ти ги нося, не си правя майтап. Казвай колкото ти трябват и къде да ти ги оставя." Онзи затвори и повече не се звънна.

Знаеш ли как ги насирам аз ей такива - хич не им мълча, мамицата им мръсна. При мен не минават тия номера. Пък ония ако се беше вързал да ми каже сума и място на което да оставя парите - правя му кур-капан, най много да се обадя в районното и аз да бъда като стръв и ченгетата да го гепят до като му давам "парите". Такива това заслужават. А ако откажат ченгетата да се занимават, тогава пък следва план "Б" - наказание по другия начин, отивам с тайфата, и такъв урок ще им дадем че няма да посмеят да звъннат на някой повече. :twisted: Ама най много бой ще яде главатарят им.:twisted:
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Е са тоя идиот, който писал новината, ходеше в БТВ сутрешния блок и там разправяше пълни глупости - голям пр си прави тоя идиот.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Преди известно време и у нас звъняха - Ало, ало, мамо, мамо, беля, не знам какво си, при което директно ги отрязахме и решихме все пак да звъннем в полицията и да съобщим. Оттам ни казаха, че след като вече сме затворили телефона няма особено какво да се направи и ни посъветваха ако пак така ни се обади някой, да го задържим на линия като се пазарим за сума и как да се видим да им дадем парите, и през това време да наберем 112 от друг телефон, за да могат веднага да ги засекат откъде звънят.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

Абе, аз също си мислех преди, че никой не може да ме измами. По принцип ги надушвам от много далече лъжците, но тази година как ме изиграха не е истина. Не искам да давам подробности, но не беше по телефона, почна се по skype, после и на живо се виждах няколко пъти с едно момиче, абе всичко беше така добре обмислено и изчислено, че ме заблудиха адски много. Взеха ми едни пари, аз след това успях да си ги върна. Там е работата, че толкова ми хареса планът им, толкова перфектно обмислено нещо не бях виждал. Едната от тях сега ми се прави на сърдита, тази с която се виждах - уж не била от тях и ме подозира мен :) На мен работата ми е ясна, става въпрос че толкова се впечатлих от това, как го бяха измислили и по какъв начин го направиха, че отидох при другата и и дадох парите - подарих и ги направо :) Въобще не съм ядосан за това, след като съм се излъгал, значи сам съм си виновен, точно за това и толкова ми хареса начина им на действие.

Казвам ви го това, за да знаете, че никой не е застрахован. Аз, който се смятах за недосегаем от към такива измами, попаднах в капана, но както го бяха направили, сигурен съм че всеки би се вързал.
 
От: От: Нов вид измами по GSM телефона?

хайде утре да ми се обадиш на 0888817676 от 0878742297... ако това стане ще ти изпратя сркомната сума от $100 в paypal акаунт, който ми изпратиш на лично.
Ако офертата е валидна пиши.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

някои може ли да ми каже какъв е този номер:

phone-322212.png


phone-324166.png
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

032 е кодът на Пловдив. 02 пък е София.
 
От: Нов вид измами по GSM телефона?

http://www.carmarket.bg/chajka-m-322212
http://www.carmarket.bg/chajka-m-324166

от тези две обяви са..и се чудех какви са тези номерца :?

Аз пък се чудя, как се връзвате на такива неща...
Един резултат за продуценти при търсене на телефонен код 32541. Дерзайте! Успех!

ПП
Ако я ангажирате в България - свиркайте! 8)
 

Горе