Нов или стар домейн и 1 сайт с превод на няколко езика или 2 различни сайта?

Krassie

Member
Здравейте, колеги! Можете ли да ми кажете колко е важно за SEO оптимизацията домейнът на един сайт да не е току-що регистриран? И дали е много важно да има ключови думи в домейна?
Другият ми въпрос е как е по-лесно - да се оптимизира 1 сайт за България и чужбина (по-специално англоговорящи страни) с превод на няколко езика или да има по отделен сайт за всяка страна/език - тоест да кажем 1 сайт на български, 1 на английски, на руски? И ако вторият вариант е по-добре, може ли сайтовете да са идентични - всичко да е еднакво просто на различен език?
 
Другите езици се изнасят на поддомейн - за всеки един език отделен.
Стар домейн винаги е по-добре.
Най-добре е домейна да е брандов.
 
да допълня само - важно е да са направени както трябва hreflang таговете, иначе горното си губи смисъла, все едно че имаш няколко отделни сайта.

макар,че сайтовете с направени както трябва hreflang тагове се броят на пръсти, хаха
 
Можете ли да ми кажете колко е важно за SEO оптимизацията домейнът на един сайт да не е току-що регистриран?
от гледна точка на ранкинг няма значение. Ако е чисто нов, може да попадне в т.н сандбокс, които трае около 3 до 6 месеца и да не се ранква за нищо. Ако домейна е бил регистриран пред 10 години, но на него е нямло нищо и не е бил индексиран, пак може да попадне в сандбокс.


И дали е много важно да има ключови думи в домейна?
Не е много важно, но е добре. Името на домейна е ранкинг фактор. Защо? ми trainexpert.com примерно трудно ще е зоомагазин. бота ги вижда тези неща. Важно е и от гледна точка на CTR. Ако домейна съдържа част от сърча в себе си, CTR (click trough rate) е по-висок. тва не е директен ранкиг фактор, но помага с трафика, който е важна част от оптимизирането на даден сайт.


как е по-лесно - да се оптимизира 1 сайт за България и чужбина
Има няколко вараината. Единия е на субфолдър - site.com/en site.com/bg, в този вариант и двата сайта печелят от авторитета на домейна и линк билдинга на домейна

вариант две bg.site.com en.site.com и вариант три - ensite.com bgsite.com са идентични от гледна точка на оптимизация, защото бота ги приема за отделни домейни. Там вече всичко е въпрос на брандинг.


може ли сайтовете да са идентични - всичко да е еднакво просто на различен език?
да, не е проблем
 
Другите езици се изнасят на поддомейн - за всеки един език отделен.

Това не е добра идея. По-добре е да се направи така:

Има няколко вараината. Единия е на субфолдър - site.com/en site.com/bg, в този вариант и двата сайта печелят от авторитета на домейна и линк билдинга на домейна
 
Само че всичко с photographer.com, което е хубаво, е заето..... Има един вариант kchphototographer - как е?
И съм си харесала един домейн, който е зает, но май се продава. :) Обаче Google page rank му е 0, регистриран на 07.2016.. Колко ли ще струва според вас? Ако съдя по другите домейни с photographer цената му ще е космическа :)
Колко си струва да се плати за един домейн?
 
да започнем от там - за каква дума и в коя държава искаш да се оптимизираш... че тва photographer не ми звучи като дума, за която би искала да се ранкнеш... освен ако не си в UK или US, но пък там ти било невъзможно, на база на позанията, които показваш до момента.
 
По принцип трябва да оптимизираш за всяка една държава поотделно, а това е доста голям финансов ресурс. По-добре започни само в България, докато натрупаш повече познания в областта или използвай услугите на агенция, която да извърши оптимизацията. Както споменах обаче имай напредвид, че SEO е доста скъпа услуга и е инвестиция в бъдещето...
 
Трябва ми сайт на английски задължително, оптимизацията ще остане за по-нататък, но просто трябва да знам как да започна, за да не се лутам отново. Ами, домейн с photographer защо не е добре за България? И в такъв случай имали вариант да имам още един домейн с photographer в него, който да препраща към сегашния (бъдещия) сайт? И ако се прави оптимизация за чужбина да е към домейна с photographer?
 
Гледам ти сайта в подписа. Какво ти пречи да направиш krasichocheva.com/en? Защо искаш нов сайт, който да почваш от нулата, след като си имаш хубав действащ сайт за фотография, и още по-хубаво - и бранд?
 
На врътпрес може и да може да се направи сайт за снимки, но начина въобще не е като при теб.
Ако сама си го правила, търпиш критика, че не си питала първо.
Ако някой друг ти го е правил, го удави в Марианската падина!
Домейна си е отличен, само трябва да го направиш марка.
И пълна преработка на сайта!

На днешно време тази картинка не е нормална:

фото.jpg

И грешките ти май не са 403, а са 404 - как да те хареса гошо?!
 
Скорост на мобилни устройства - 36 / 100.
Скорост на десктоп - 41/100.
Никакъв шанс гошо да те харесва.
Не е задължително на индекса да имаш много текст. Той е визитната картичка на сайта.

И нещо друго - разгледах снимките на индекса. Че слайдера е калпав, едно на ръка. Но от всичките снимки само 3 или 4 са добри и могат да привлекат клиенти. Подбери си снимки с художествено въздействие. Сватбената фотография не е художествена фотография, но няма начин да нямаш значително по-удачни снимки.
И ги подбери в една тоналност. Създай една привлекателна за окото гледка.
 
На врътпрес може и да може да се направи сайт за снимки, но начина въобще не е като при теб.
Ако сама си го правила, търпиш критика, че не си питала първо.
Ако някой друг ти го е правил, го удави в Марианската падина!
Домейна си е отличен, само трябва да го направиш марка.
И пълна преработка на сайта!

На днешно време тази картинка не е нормална:

Виж файлът 15117

И грешките ти май не са 403, а са 404 - как да те хареса гошо?!
Ех.... Много компетенция много нещо в тоя форум.
 
Скорост на мобилни устройства - 36 / 100.
Скорост на десктоп - 41/100.
Никакъв шанс гошо да те харесва.
Не е задължително на индекса да имаш много текст. Той е визитната картичка на сайта.

И нещо друго - разгледах снимките на индекса. Че слайдера е калпав, едно на ръка. Но от всичките снимки само 3 или 4 са добри и могат да привлекат клиенти. Подбери си снимки с художествено въздействие. Сватбената фотография не е художествена фотография, но няма начин да нямаш значително по-удачни снимки.
И ги подбери в една тоналност. Създай една привлекателна за окото гледка.

Какъв е начина за галерия в Wordpress тогава? Че тамата трябва да се преработи, ясно, ама не мисля че изобщо ми трябва Wordpress. Просто съм си купила една тема и оттогава само се ядосвам.
В Zenphoto всичко беше по-лесно... жалко само че няма много модерен дизайн.
Колкото до снимките - аз не снимам само сватби. Подбрала съм снимки, които ми харесват и пасват на пространството, различни са, да, това беше целта. Ако на теб нещо не ти харесва е ок, просто не си моят клиент. :)
 
няма смисъл да питаш във форума, защото питането във форум е на база на нещо, което си направила и да ти се дадат насоки или съвет за конкретен проблем.

случаят не е такъв. на теб ти липсват фундаментални познания както по дизайн, така и по оптимизация.

според мен имаш няколко варианта:
1. да отделиш няколко години и да научиш как се прави добър дизайн и оптимизация, в което няма гаранция за успех
2. да платиш на някой да ти направи професионален дизайн на сайта (този не е ок. като почнем с шрифтовете и завършим с това, че не ти се вижда бутона за контакти... е тотално счупен) и да си плащаш на гугъл за адуърдс
3. да платиш на някой да ти направи професионален дизайн на сайта и да платиш на някой да ти направи професионална оптимизация
4. комбинация от 3 и 4, ако искаш бързи резултати, но имаш дългосрочни цели

пп. прави го само за българия
пп2. wordpress е идеална система за сайт за фотография
 

Горе