Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

Sir_EFO

New Member
Здравейте колеги, това ми е първата тема която отварям, надявам се да е успешна и полезна :)

Малко предисловие - имам онлайн магазин малко повече от година, не вървят нещата и мисля да направя нов в друга насока. Все още се колебая дали да почвам наново, та докато се чудя кое как би станало ще решавам дали изобщо да стартирам.

1. С какво разполагам:
Имам регистрирана фирма, хостинг (Суперхостинг – най-високия им план), „работещ” онлайн магазин, + домен регистриран за фирмата който стои без да е използван. Мога да отделям по 2-3 часа на ден за пускане и последваща работа по магазина (работя на пълен работен ден), с обработката на поръчките ще се занимава съпругата ми. Бюджета ми за година обмислям да е около 1000лв.
2. Какво искам да постигна:
Искам да имам работещ магазин за детски стоки, ще работя с вносители и Български производители, не търся бърз успех, искам до 2-3 години да може да се вадят по 1000-2000 лв на месец печалба.
3. План за действие (тук се надявам на голяма помощ от вас):

  1. ? Домейн – Нов, в процес на избор
  2. Платформа - Opencart - 2.x.x.x.
  3. Тема – Journal
  4. SEO – Complete SEO package
  5. ? Total Import PRO – не съм много сигурен дали ще ми е нужно защото нямам файлове за момента които да импортирам
  6. Плащане – чрез наложен платеж и плащане по банков път
  7. ? Сглобяване и настройка на магазина – тук се надявам да се справя горе долу, не мисля че ще успея да го направя перфектно, евентуално може да потърся помощ - ще видим каква част от бюджета може да се отдели тук ако трябва
  8. ?? Продукти – свързал съм се с двама вносители за момента, за да видя как стоят нещата с цени, доставки ... тук планирам при поръчка към мен, плащам по банков път стоката и изпращам куриер до техен адрес, който я взема и доставя на клиента, за продуктите които имат гаранция самия вносител мисля че прилага документ (поне единия ми каза това) – възможни проблеми са при отказ на стоката че аз вече съм я платил, другото е ако трябва да се слага касова бележка/фактура трябва да я взема лично (нямам и касов апарат)
  9. ? Вкарване на продуктите – нови „уникални” описания, не ми е ясно как да проверя дали са уникални?! Самата структура на информацията на сървъра, имена на снимките, продуктови кодове ... нямам ясна визия как трябва да е всичко това.
  10. Търсене и конкуренция – за най-търсената дума е около 10 000 на месец, не знам дали е много или малко. Конкуренцията - има доста магазини (може би над 30), които общо взето предлагат едни и същи неща, на една и съща цена, като повечето са копи пейст.
  11. Популяризиране – понеже нямам голям бюджет за реклама, мисля да заложа на оптимизация, логиката ми е че платената реклама вземаш кликовете и дотам малко или много, докато оптимизацията остава за бъдещето един вид инвестиция.
  12. БЛОГ – това е и към горното но го отделям защото мисля да заложа тук повечко - половината бюджет около 50лв/месец за статии, и да пускам на няколко дена по една статия
  13. ФБ страница – ще се прави нова страница. Може да се постват статиите, промоции на продукти, някакви игри с печалби ...
  14. ? Лого и банери – тук се надявам да му ориентирате колко ще трябва да отделя за да ми се изработят тия неща
  15. ...


Дълго се получи, но това е нещо като план които ще обновявам и променям с времето.

Благодаря предварително на всички които се включат!
 
Последно редактирано:
От: Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

Здравей,

първо да те поздравя, че си обърнал внимание на толкова много неща. и направо с няколко съвета.

Щом ще имаш толкова малък бюджет го отдели за директна реклама като Аудърдс и Фейса.

В началото работи на ниски печлалби, за да понатрупаш клиенти и се надявай да ги задържиш с най-якото обслужване. После пак да се връщат при теб - хубаво е, че не искаш веднага да правиш пачки.

Задължително седни и направи различни и уникални описания. Приложете със съпругата ти Ваш стил.

Пишете сами статии за блога, не харчи от малкото си пари за това. Ако имаше повече пари, тогава да плащаш на някой.

Възложи на някой да ти направи лого - обяви конкурс тук с награда от 50лв - не е много, но все пак някой дизайнер ще ти направи нещо много по-добро от теб. Ако ти хареса този дизайнер, се договори с него и за няколко банера - може да ти направи някоя отстъпка за няколко броя. После ще си въртиш същите банери.

Но по-важното е да вкараш в магазина хора - имаш малко бюджет - под 80 лв на месец - и трябва там да мислиш най-много.

Има и още неща, но ще оставя и другите съфорумци да ти помогнат.

Успех от мен :).
 
От: Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

Здравей ops5,

първо да те поздравя, че си обърнал внимание на толкова много неща. и направо с няколко съвета.
Благодаря :)

Щом ще имаш толкова малък бюджет го отдели за директна реклама като Аудърдс и Фейса.
По принцип мога да отделя и повече, въпроса е да съм убеден за какво ги давам. За рекламите в Google и Facebook досега нямам добър опит и затова мислех да не хвърлям средства, а и конкуренцията мисля че плаща доста

Задължително седни и направи различни и уникални описания. Приложете със съпругата ти Ваш стил.
така мисля да направя, въпроса е какво ще се получи, как мога да проверявам доколко са уникални описанията?

Пишете сами статии за блога, не харчи от малкото си пари за това. Ако имаше повече пари, тогава да плащаш на някой.
Ние сме инженери и писането не ни се отдава много :), което видях че една статия е около 5лв та реших че с 50лв/месец ще пускаме статия през два дни ;)

Но по-важното е да вкараш в магазина хора - имаш малко бюджет - под 80 лв на месец - и трябва там да мислиш най-много.
тук имам идея да направя флайъри(може би нещо по-просто) и да раздавам по детски площадки, и другата ми идея е да предложа нещо като партньорска програма във фирмите които работим (те са доста големи) за покупка от сайта ми отстъпка за служителите - и така от човек на човек
 
От: Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

т.8 не е ли малко усложнена? След като продуктите на са при теб - не е ли по-добре те да пращат направо пратката - дропшипинг?
 
От: Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

т.8 не е ли малко усложнена? След като продуктите на са при теб - не е ли по-добре те да пращат направо пратката - дропшипинг?

Да, усложнено е, но така ми обясниха че работят, дори доколкото разбирам трябва да ходиш на място да вземеш продукта и да го пратиш на клиента, аз планирам това да става с куриер, така и така ще се праща с него, ще се ползва от врата до врата и това ме притеснява дали ще работи
 
От: Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

Хм, е това не оскъпява ли куриерската услуга?
Като говорим за играчки.. то двоен куриер в доста от случаите ще е по-скъп от самата играчка.
 
От: Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

Задължително обмисли схемата, която ще работи при теб предварителни и така ще знаеш каква система и какви функционалности ще ти трябват в самия онлайн магазин.
 
От: Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

Ivo_ куриера реално няма да е двоен, а просто ще взема стоката от вносителя и ще я доставя ня клиента, а не както обикновенно от офиса на куриера до клиента

Ivo94 това се мъча да направя, но не съм особенно запознат как стават нещата, а няма кой да обясни, които се е занимавал с търговия на точно такива стоки - колички, столчета, играчки, бебешки неща ...
 
От: Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

Ичистих някои неща от плана и сложих ? където има още чудения.

Най-големия ми проблем за момента е доставката, това че нямам възможност до ходя до складове, да вземам продуктите и да ги пращам към клиента. Това трябва да става дистанционно, ако някой може да предложи нещо или има опит с подобни стоки много ще се радвам да даде мнение.
 
От: Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

Питай Еконт - имат това което търсиш
 
От: Нов онлайн магазин (за и против), планиране и изчистване на детайлите

Питай Еконт - имат това което търсиш

Благодаря!
Имат го това и ще го ползвам - казват му триъгълна логистика.

Вчера се сетих нещо друго, какво става като клиента си поръча неща от различни доставчици?!
 

Горе