Нов програмист си търси работа :)

freshbg

New Member
Рейтинг - 0%
0   1   0
Здравейте, от доста време уча PHP и се упражнявам на localhost и реших да използвам наученото през 3-те години през който се уча и упражнявам. Владея добре езиците PHP, HTML, CSS, htaccess. Нямам портфолио, тъй като за пръв път изявявам желание да правя сайтове по проект :) Обещавам сериозност и коректност от моя страна.

Освен пълната изработка на уеб сайтове мога също да създавам модули за готови системи, да интегрирам такива със сайтове, да превеждам, да инсталирам, и почти всичко което може да се прави със програмните езици които разбирам със готови системи :)

Всеки уеб сайт изработен от мен получава удобен, стилен и функционален админ панел (статистичен или динамичен-ajax) за управление на съдържанието на сайта (така получавате пълен контрол и статистика за това което се случва във сайта Ви).

Моля за сериозни предложения :) Тъй като съм нов freelance програмист няма да взимам високи такси :) Цени по договаряне.
 
От: Нов програмист си търси работа :)

Имаш булева променлива $exist
Имаш масив $result = array(1=>'Намерено', 2=>'Ненамерено');

Логиката е:
Ако $exist е True, трябва да изкараш на екрана 'Намерено',
Ако $exist e False, трябва да изкараш на екрана 'Ненамерено'.

Как би го направил?
 
От: Нов програмист си търси работа :)

$e = ($exist) ? $result[1] : $result[2];
echo $e;
По оптимален вариант не можеш ли да намериш за изпълнение?
По възможност без проверки?
 
От: От: Нов програмист си търси работа :)

По оптимален вариант не можеш ли да намериш за изпълнение?
По възможност без проверки?
Я да попитам - защо решавам тези гатанки? Ще ми даваш проект и ме тестваш или просто ей така за занимавка?
 
От: От: От: Нов програмист си търси работа :)

Я да попитам - защо решавам тези гатанки? Ще ми даваш проект и ме тестваш или просто ей така за занимавка?
"нов програмист" ме заинтригува колко си нов и реших да те тествам :)
Надявам се не се сърдиш. И имаш едно "добре дошъл" в гилдията.
 
От: Нов програмист си търси работа :)

а не няма проблем, просто във уеб турист доста лошо ме отрязаха и си помислих че и тук ще стане същото :) Мерси дано навляза успешно :)
 
От: Нов програмист си търси работа :)

Грам не разбирам от програмиране, но искам да ти пожелая приятен престой във форума и дано имаш много клиенти :)
 
От: Нов програмист си търси работа :)

Готово изпратен е, същия е като ника ми (то всичко е така :D ) :)
 
От: Нов програмист си търси работа :)

не му влагайте много надежди
Пробвах го но за сажаление не е много точен / коректен
Имахме оговорка миналата седмица за изработката на скрипт
изчезна до днес и нещо не ми каза
Както и не направи нещо през цялото време
Това е първото ми впечетление от него
както и на моят колега
 
От: Нов програмист си търси работа :)

Момчето е точно, разбрахме се за един проект и си работи по него. Всеки ден ми пише за да уточняваме подробностите. Показва ми актуално какво е свръшил и обсъждаме всеки детаил.
Явено е имал някакъв проблем щом не ти е писал. Не бързай с негативните впечатления.
 
От: Нов програмист си търси работа :)

не му влагайте много надежди
Пробвах го но за сажаление не е много точен / коректен
Имахме оговорка миналата седмица за изработката на скрипт
изчезна до днес и нещо не ми каза
Както и не направи нещо през цялото време
Това е първото ми впечетление от него
както и на моят колега
Това се получи така, защото не предлагате сериозни проекти и нямаше снисъл да се занимавам със дребни неща когато имам възложени сериозни задачи. Ето как работя аз:
Когато имам възложен цялостен сайт поставям него на първо място, когато го завърша и няма вече какво да правя се занимавам със дреболии като този скрипт за ffmpeg. Нямам нищо против да ми се възложат повече от 1 сайт, мога да работя едновременно по 5-6 сайта седмично, но искам нещата да са сериозни. Със des1slav и още няколко човека нещата изглеждат сериозни и съм се заел сериозно, всеки от тях може да каже.

П.С. За отсъствието ми по скайп мисля че Ви казах причината :)
 
От: От: Нов програмист си търси работа :)

Това се получи така, защото не предлагате сериозни проекти и нямаше снисъл да се занимавам със дребни неща когато имам възложени сериозни задачи. Ето как работя аз:
Когато имам възложен цялостен сайт поставям него на първо място, когато го завърша и няма вече какво да правя се занимавам със дреболии като този скрипт за ffmpeg. Нямам нищо против да ми се възложат повече от 1 сайт, мога да работя едновременно по 5-6 сайта седмично, но искам нещата да са сериозни. Със des1slav и още няколко човека нещата изглеждат сериозни и съм се заел сериозно, всеки от тях може да каже.
Целта е да се провери как ще се справяш със задачите който ще ти бъдат поставени
Дори ако беше си свършил работата, щеше да получиш следващ проект който нямаше да бъде за малка сума. Но не може човек да очаква да го приемат насериозно и да му си възлагат проекти без да показал на какво е способен и как се отнася към възложените му задачи.
 
От: Нов програмист си търси работа :)

Да, извинявам се за несериозността, още навлизам и незнаех че трябва първо със малки проекти, занапред това ще ми е обеца на ухото :)
 
От: Нов програмист си търси работа :)

нали не очакваш че някой ще те пусне на сериозен проект без да е видял как ще се справяш с работата и сроковете ? Ако очакваш без никакви сериозни проекти зад гърба ти да изкарваш пари се бъркаш и то жестоко !
 
От: Нов програмист си търси работа :)

Да, ясно разбрах :) Е все пак научих нещо, занапред ще го знам. Мерси за урока и се надявам, че не се сърдиш :)
 
От: Нов програмист си търси работа :)

Хайде след 2 седмици отсъствие се завръщам за още приключения :)
Искам да благодаря на des1slav за който работих през тези две седмици. Човека е много точен със плащанията и се работи чудесно със него, накратко - може да му се има доверие. Благодаря des1slav за доверието което ми даде и че си моят пръв клиент :) Надявам се да има още такива като теб.
 

Горе