Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Само един човек е писал, че е ползвал инструмента и има положителен ефект. Има ли други с опит с това, че вече искам и аз да го ползвам. Все отлагах момента, ама вече няма на къде да чака....
 
От: Re: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Попаднал ли си на спам линкове, които има към теб?

Естествено. 10-на линка са, сайтовете са заебани и няма връзка с админите. Изчерпах всички други възможности.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Определено ако пуснаш за отказ даден линк, то гугъл взимат под внимание сайта, от който идва линка. Ако някой друг също пусне отказ от линк, идващ от същия сайт то тогава гугъл може да накаже целия сайт за спам защото няколко човека се отказват от линковете си.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Някой, който е ползвал disavow може ли да каже дали след пускане на молба за премахване на линкове, спира отчитането им в Webmster tools. Как разбирате дали процедурата е била успешна?
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Един път, си признах чернилка пред Гошко, и ме напъха в трета глуха независимо, че вече бях отнесъл наказание сайта правеше 3-4к. на ден. Вече с техни инструменти само като статистика, нямам намерение да използвам тоя тул нито пък някой друг като преразглеждане или тем подобни. :)
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

извинявам се за невежеството, но някой може ли да каже с пример какво точно е предимството на това и каква "лошотия" правят тези спам бек линкове.

Просто да се по образовам малко.

Ще има и реп от мен
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Ами общо взето според новите уж правила на Google се набляга на качеството, а не на количеството. Тоест по-добре да имаш по-малко качествени линкове, от подържани сайтове с уникално съдържание и то сложени на хубави места, а не във футера. Най-добре е и сайтовете да са от твоята ниша. А когато имаш спам линкове или някой целенасочено се опитва да ти навреди, той слага линкове от западнали и неподдържани сайтове. По този начин може да изядеш наказание от гугъл, ако тези линкове са много и направо сайта ти да изчезне от сегашните позиции. И така с този тул евентуално, трябва да кажеш на Гугъл да не счита тези линкове и да не им обръща внимание.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Ами общо взето според новите уж правила на Google се набляга на качеството, а не на количеството. Тоест по-добре да имаш по-малко качествени линкове, от подържани сайтове с уникално съдържание и то сложени на хубави места, а не във футера. Най-добре е и сайтовете да са от твоята ниша. А когато имаш спам линкове или някой целенасочено се опитва да ти навреди, той слага линкове от западнали и неподдържани сайтове. По този начин може да изядеш наказание от гугъл, ако тези линкове са много и направо сайта ти да изчезне от сегашните позиции. И така с този тул евентуално, трябва да кажеш на Гугъл да не счита тези линкове и да не им обръща внимание.

аха, еми ти обаче от къде ще знаеш къде навсякъде има твои линкове - тоест линкове които да сочат към сайта ти ?
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Ами не, спам линковете в повечето случаи са от кофти за гугъл сайтове. Говорим за сещате се какви стимуланти, неща за възрастни, ферми за линкове, дори линк от добър сайт с лош анкор и т.н. Това, че някои сайтове отдавна не са поддържани, не означава че линковете им са кофти, доста често дори напротив. Те могат да загубят позиции в серпа, но не означава, че линковете от тях са спам. С този тул, пращаш текстови файл през webamster tools на google, със списък урл адреси, където смяташ, че има кофти линове към сайта ти. Можеш да пуснеш за игнор и цели домейни. Но май нещата не са толкова розови колкото Кътс ги представя.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

не се издържа вече, първо беклинкове , после да ги махаш.... не е добре работата
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Аз, викам да се обединим всички уеб майстори и да отидем на гости на кръцката :D
не се издържа вече, първо беклинкове , после да ги махаш.... не е добре работата
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Мда тоя туул никакъв ефект :cry: а и серпа нее какъвто беше преди пишеш "igri" примерно и до 10-15-та страница та и нагоре само сайтове за игри ся напишете игри и гледайте какви неща излизат даже до 5та страница има сайтове, които нямат нищо общо с ключовата дума... :?
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Аз съм сигурен че и тези от Гугъл вече не знаят какво правят, май вече са на принципа: пускайте това нещо пък ако хората ревнат значи добро за нашият бизнес, ако не се оплакват значи не е добро.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Аз го ползвах за няколко сайта пробно и също мога да потвърдя, че ефекта е нулев.
 
От: От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Наистина много добра новина
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Още един въпрос с цел образоване на начинаещ и други като него :)
Каква роля би имало за сайта, който пуска линкове, линк пуснат в социална мрежа, но да речем след година страницата към която води се премахне и той вече не води никъде? А ако се получат 50-100 такива линк след време?
 

Горе