Нужда от съвет за първи сайт

Designat

Member
Преди няколко месеца бях писала тук, но от много мислене, а и от недостиг на ресурси още не съм си отворила сайта. Сега започнах първата си работа, на която дори имах късмета да ме обучат как се прави читаво СЕО и системата OpenCart. :) Преди два дни си извадих и Виса за PayPal, сега си чакам само кода.
Ще се опитам да определя уменията си за да ми дадете съвет какво би било подходящо и дали, това което съм намислила не е прекалено голяма хапка за мен.
- Adobe Photoshop 90%, illustrator 50% (знам повечето функции, но ми е трудно да създавам от нищо - нещо :mrgreen:.), Indesign 70%.

Доставя ми удоволствие да работя с тези програми и да научавам нови неща за тях, но искам и да изкарвам пари от това. Сега на идеята ми:
1. Сайта да бъде със статии свързани с графичния дизайн, но главното в него да бъде да си намирам клиенти, на които да извършвам услуги. Нещо като портфолио, но вместо да показвам предишните си проекти да печеля доверието на хората, с това което пиша.

В България дали такъв сайт ще има печалба? Английския език не ми е никак добър и няма да мога сама да си пиша статиите. Дали ще си заслужава да платя на някой да ми го преведе на английски?

2-рия вариант е отново да давам безплатна информация, с която да спечеля доверието на хората и след това да продавам от афилиейт програми, рекламни банери на други сайтове или пък моя книга. :rolleyes:


Също така искам да попитам защо в PayPal ми изкарва, че баланса по сметката ми е 0 като вкарах пари в картата? Когато я потвърдя ли ще ми изкара парите или съм направила нещо грешно, когато я регистрирах?


Пълна каша ми е в главата и ако ми изникнат нови въпроси ще пиша отново.
Благодаря на хората, които ще си дадат от времето за да ми помогнат.
Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: Нужда от съвет за първи сайт

За Paypal - парите в картата няма да ги видиш в пейпал. В сайта ще видиш парите които вкараш в тяхната система, само. Другите са си в банковата сметка.

Идея с безплатните уроци, информация е добра, но като предлагаш и платени услуги. Като харесват това, което пишеш може да си поръчат от теб. Така печелят много хора.
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Paypal не знае никога колко пари имаш в картата, след като потвърдиш кодът от картата ще имаш 1$ баланс в Paypal но в никакъв случай няма да ти излиза балансът от картата.
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Paypal не знае никога колко пари имаш в картата, след като потвърдиш кодът от картата ще имаш 1$ баланс в Paypal но в никакъв случай няма да ти излиза балансът от картата.

Баланса няма да е 1$, първо може да и в Евро според зависи настройките и. Ако е във евро ще е 1,5, ако е долари около 2$.
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Това доста ме успокой. Аз си мислех, че съм сбъркала нещо с регистрацията. :rolleyes:
Благодаря за отговорите!
Сега съм си купила книга за HTML и CSS и скоро я започвам.
Ако Вие имате някакви съвети как да се развивам или какво друго да чета ще се радвам да ги чуя.
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Извинявам се за намесата, моля, поправете "CEO", със "SEO"
Поздрави и успех
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Сега съм си купила книга за HTML и CSS и скоро я започвам.
Сигурно ли си, че ще ти стигне ентусиазма? Доста четене ще падне (не че е сложно, но си е доста). Освен това казваш, че графичните програми ти са интереса, така че HTML-ът със сигурност по едно време ще ти доскучае.
Ентусиазмът е един бързо изчерпващ се ресурс. Това много от начинаещите не го отчитат. Единственият начин да го подхранваш е от наличие на конкретен резултат. Правиш си почти веднага малък сайт и с времето (между временно изучавайки HTML) почваш да го подобряваш. Сайтът няма да ти носи приходи в началото - ще гледаш как се движат посещенията му, което ще те зарежда с ентусиазъм.
Ако искаш, може да направим бартер в началото. Аз ти пиша малко HTML+PHP сайтче, а ти ми правиш дизайн на друго малко мое сайтче. Но те предупредя, че не съм много добър в HTML и PHP, така че става дума само за начална помощ, а по-нататък ти сама ще си правиш по-добри сайтове.
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Ами да, ентусиазма ми спадна доста бързо, поне за програмните езици. Чувството наподобява зубренето в училище, четеш една страница и умираш от скука. хаха
Иначе за визуалните програмки не ми се вярва да стане, дори сега се паля по after effects, но това ще стане по натам, че не е никак лесна програма.
Днес от ПейПал са ми изпратили емайл, че кода трябва да ми е вече пристигнал. Утре ще ходя до банката да видя какво става и се впускам в Мътната Индия. :mrgreen:
Ако "зацикля" някъде и не мога да открия решение във форума ще пиша пак. :)
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Здравейте, отново! :rolleyes: Направих си сайта вчера, но веднага се сблъсках с няколко проблема. Повечето ги реших бързо, но с този не мога да се справя, а и не намирам никаква информация. Моля, за едно рамо... В Уърдпресс като направя пост и ми го публикува във всички категории, а пък и никъде не виждам опция, която да маркирам за да го постави например в категория"Статии". Моля, някой да ме светне или да ми даде насока къде мога да прочета повече за това "животно":clap:
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Сигурен ли си че правиш Post, да не би да бъркаш с Page, ако ли не категориите са отдясно на текста който пишеш в Post-а с надпис "Categories"
show-all-categories-wordpress-plugin-570x338.jpg
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Виж файлът 12325
Публикации > Добавяне > Пиша статията и нататък не зная как да го направя...
В полето "Категории" първоначално ми беше само Uncategorized, а аз добавих след това "Статии" :rolleyes: Още преди това си бях направила страниците на сайта, но защо не ми ги изкарва си нямам на представа. Трябва ми ръководство за Уърдпресс! :mrgreen:
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Коя версия на WP си,този прикачен файл не може да се отвори.
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

форума не ми позволява да прикачвам, чрез url, но иначе картинката е на: прикачи.ком/images/937/8111937P.jpg
версията на уърдпреса е 4.2.2
Преди малко като се опитах да направя нов пост ми го публикува само на началната страница, а в другите не. :lol: пълен ужас...
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Или темата която ползваш или някой плъгин ти прави мизерии, превключи на default theme и disable всички плъгини да провериш дали е от това.
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Не става. Изтрих всичко и пуснах първоначалната тема, направих пост и го изкарва само на главната страница.
Потърсих в Чичко Гоогле how to add post to a page, изкара ми ютайб видео, в което пича направи меню с 3 категории в него и 3 страница със същите имена като на категориите.
На него му се получи, на мен не. :lol:
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Правиш си категории, после като създаваш пост или после при редакция му слагаш категорията, т.е свързваш си поста с дадената категория. Има една отметка в дясно, разгледай всичко кое какво е, там в падащо меню ти се появяват създадените категории
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

Потърсих в Чичко Гоогле how to add post to a page, изкара ми ютайб видео, в което пича направи меню с 3 категории в него и 3 страница със същите имена като на категориите.
На него му се получи, на мен не. :lol:
Нещо не си вдянала видеото. Ако направиш това, което според теб той е направил най-много да си имаш 404 :D

За да ти се отвори страница трябва да я сложиш в менюто (страницата).
За да ти се отворят постове от една категория трябва да я сложиш в менюто (категорията).

Не знам как да ти го сдъвча по-достъпно.
 
От: Нужда от съвет за първи сайт

С менютата не ми се получи, но все пак се оправих от Настройки > Четене :)
 

Горе