Нужда от съвет за стартиране.

dzoper

New Member
Здравейте, обръщам се към Вас, добри хора, като по-запознати и като по-големи професионалисти в областта от мен. Тъй като съм на кръстопът, дали да продължа да се развивам работейки към някое дружество или да започна да развивам се развивам сам.Ви моля за някой друг съвет как бих могъл да започна предлагане на моите лични услуги, чел съм доста по форума,но реших да направя тема за мен самия, извинете ако се повтаря подобна тема.4 години съм в Маркетинг услугите, SEO, Wordpress ,Copywrite и прочие , но нямам смелостта да развия собствено портфолио и евентуално канал по който да предлагам моите услуги.Ако някой може да ми даде съвет, ще се радвам да се отзовете, с благодарност Мартин.
 
програмиране най-добре, seo-то се измести към маркетинга вече, благодарение на социалните канали. Копирайтинга не става като доход, wordpress -какво, инсталиране на тема? Не си струва.
 
програмиране най-добре, seo-то се измести към маркетинга вече, благодарение на социалните канали. Копирайтинга не става като доход, wordpress -какво, инсталиране на тема? Не си струва.
Съгласен съм за SEO-то , просто имам познания там, искам да се разкарам от дружеството в което работя вече години подред, не ми харесва практиката към клиенти, запознат съм със изготвянето на маркетинг кампании SMM SEO статии , Wordpress сайтове, но просто не ми харесва начина по който се работи към клиента смятам,че има доста хляб в това, заради икономическия ни проблем в страната, а това че услугите са полезни на всеки бизнес не смятам че е грешка,съвета който търся е дали да се опитам да предлагам,това което знам като занаят, лично от мен към клиент или да се насоча към фирма предоставяща вече тези услуги и да работя за нея, млад и неосъзнат xD както се казва.
 
Последно редактирано:
Винаги е добре да натрупаш солиден опит, преди да започнеш да го правиш сам.
Аз ти препоръчвам като за начало да смениш фирмата. Маркетинг специалисти се търсят постоянно, ако си добър ще те вземат на секундата. Като смениш 2-3 фирми ще понаучиш почти всичко в занаята.
Междувременно може да взимаш и проекти, които да правиш през свободното си време и/или уикенда например. Така ще трупаш допълнителен опит. Разбира се, ако не се чувстваш уверен в уменията си, залагай на по-ниско заплащане в началото, докато изградиш портфолио. Примерно има колега във форума, който взима 200$ / час за консултация за ФБ реклами. Едва ли обаче е тръгнал от тази сума от ден първи.
 
Винаги е добре да натрупаш солиден опит, преди да започнеш да го правиш сам.
Аз ти препоръчвам като за начало да смениш фирмата. Маркетинг специалисти се търсят постоянно, ако си добър ще те вземат на секундата. Като смениш 2-3 фирми ще понаучиш почти всичко в занаята.
Междувременно може да взимаш и проекти, които да правиш през свободното си време и/или уикенда например. Така ще трупаш допълнителен опит. Разбира се, ако не се чувстваш уверен в уменията си, залагай на по-ниско заплащане в началото, докато изградиш портфолио. Примерно има колега във форума, който взима 200$ / час за консултация за ФБ реклами. Едва ли обаче е тръгнал от тази сума от ден първи.
Много благодаря за отзива, 4 години съм в тази фирма, разбирам че на други места практиката е по друга , но съм присъствал на порастването на това дружество от нищо на нещо и смятам ,че с по-добро отношение към хората ,щеше вече да е гигант,но уви българщината е у всеки ни и парите променят мисленето на хората.Точно това стартиране на предоставянето ми на услуги не знам как да го направя, аз хубаво разбирам от тях , но нямам никаква последователност от къде да започна.
 
Много благодаря за отзива, 4 години съм в тази фирма, разбирам че на други места практиката е по друга , но съм присъствал на порастването на това дружество от нищо на нещо и смятам ,че с по-добро отношение към хората ,щеше вече да е гигант,но уви българщината е у всеки ни и парите променят мисленето на хората.Точно това стартиране на предоставянето ми на услуги не знам как да го направя, аз хубаво разбирам от тях , но нямам никаква последователност от къде да започна.
Значи ти трябва още опит.

За 4 години смених 3 фирми и натрупах много добър опит и в трите. В същото време имам колеги в последната фирма, които са работили 4 години там и изобщо не знаят как се случват нещата на друго място. Т.е. те ако напуснат, все едно ще имат 2 години опит.

пс: Иначе този форум е перфектното място за подобен тип услуги, много търсене и предлагане има.
 
Според мен виж какво, що. Може да започнеш временно някъде, като специализираш, в това, което искаш да предлагаш като частник, без да работиш за някой. Но по мои наблюдения, определено работата за себе си няма с какво да се сравни. Не само, че имаш пълната свобода, но и знаеш, че разчиташ единствено само на себе си и екипа. И още нещо ще допълня, помисли и върху това да предлагаш нещо, за което да взимаш пари, и да е продукт/услуга. Например създаваш някакво приложение, което да единствено по рода си или такова, което да го има, но да има много по-отличаваща се характеристика, липсваща при конкурентите.

Днес ми попадна това: profit.bg/investitsii-abv/kak-edna-greshka-sazdade-biznes-za-15-mlrd-dolara/

Да, случва се рядко, но защо да не си ти. :)
 
Според мен виж какво, що. Може да започнеш временно някъде, като специализираш, в това, което искаш да предлагаш като частник, без да работиш за някой. Но по мои наблюдения, определено работата за себе си няма с какво да се сравни. Не само, че имаш пълната свобода, но и знаеш, че разчиташ единствено само на себе си и екипа. И още нещо ще допълня, помисли и върху това да предлагаш нещо, за което да взимаш пари, и да е продукт/услуга. Например създаваш някакво приложение, което да единствено по рода си или такова, което да го има, но да има много по-отличаваща се характеристика, липсваща при конкурентите.

Днес ми попадна това: profit.bg/investitsii-abv/kak-edna-greshka-sazdade-biznes-za-15-mlrd-dolara/

Да, случва се рядко, но защо да не си ти. :)
не варвах че, Вие ще обърнете внимание на поста, благодаря за позитивите , поне аз така ги намирам, като цяло за подкрепата, вече съм изпълнил някои от вчерашните съвети на Svetliooo , съкратих многото пътеки пред мен до по-малък брой, докато не стегна плана ми за действие и започна да го правя, отворен съм за предложения ,съвети и други полезни работи ако сметнете,че ще ми е полезно да обърна внимание над тях. Успешен и ползотворен ден ви желая.
 
не варвах че, Вие ще обърнете внимание на поста, благодаря за позитивите , поне аз така ги намирам, като цяло за подкрепата, вече съм изпълнил някои от вчерашните съвети на Svetliooo , съкратих многото пътеки пред мен до по-малък брой, докато не стегна плана ми за действие и започна да го правя, отворен съм за предложения ,съвети и други полезни работи ако сметнете,че ще ми е полезно да обърна внимание над тях. Успешен и ползотворен ден ви желая.
Е, тук всички сме едно цяло. Не се делим. :)

Продължавай. Мисля, че си на правилен път. :)
 
не варвах че, Вие ще обърнете внимание на поста, благодаря за позитивите , поне аз така ги намирам, като цяло за подкрепата, вече съм изпълнил някои от вчерашните съвети на Svetliooo , съкратих многото пътеки пред мен до по-малък брой, докато не стегна плана ми за действие и започна да го правя, отворен съм за предложения ,съвети и други полезни работи ако сметнете,че ще ми е полезно да обърна внимание над тях. Успешен и ползотворен ден ви желая.
Дам, даже и Блинкъ го приемаме, нищо че мина поддъгата.
 
Копирайтинга не става като доход

Как, че не става!?
Аз лично подготвям няколко информационни проекта и ще разчитам точно на своите писачески способности, като се възползвам от AdSense. С транса вече целия свят ми е пазар.

Те ти портфолиота ми, пък ако схванеш идеята се обади, защото ще е по-добре да сме партньори, че сам света не можеш да управляваш пълноценно.
 
@Blinky Тоя лудия не разбираш ли, че след още малко и ще стане като Кръчмаря? Банвай навреме, че да няма ядове после
 
Инвестирай време в собствен онлайн бизнес за всяка твоя нова идея. - безплатно е!

Винаги започвай от тук.
Поздрави,
Алексанър

С подкрепата на
Online-Business.Center


Приятел, човека иска сериозен отговор :), глупаво е да го забиваш с твой продукт!
Нямаш ли малко срама? :)


Сега по-темата, търсят се хора редовно за WooCommerce и изработка на онлайн магазини и поправка на дефекти.
Моят съвет към теб е следният: След работа си отделяй време, вземи си направи регистрация в https://freelance.bg търси из форумите хора, ползвай Facebook групи за обяви и услуги към работа, предлагай помощ срещу заплащане, 6 месеца пробвай стъбилно да търсиш хора и бъди точен и коректен. Пробвай да направиш едно блогче където да бъде един вид твой уеб сайт, чрез блога ще покажеш че имаш знания.

Поздрави!
 
Хей, @userca !

Имам предвид:

Пазара търси - Маркетинга намира - Бизнеса произвежда.

Насочих го към сайта, към който ще насочвам всеки ентусиаст, за да постига целите си. Нали това е целта на форума?

Плюс това му предлагам и съдействие за старт, ако иска да развие собствен бизнес и е сериозен.

ПП

Дори на този етап, в посочения сайт има какво да покаже, а за точността и приложимостта на инфото отговарям лично, така че!
 

Горе