Нужда от съвет и насока.

deyan4

New Member
Здравейте,

цял ден разглеждам сайта/форум и най-накрая се реших да пиша. Надявам се да не досаждам и да водим конструктивни разговори.

След дълги години в чужбина се завърнах в България с цялото си семейство. Вложихме парите си в купуването на кварталния магазин и вече 5 месец се издържаме общо взето от него, колкото и да е трудно. Който се е занимавал с такъв вид бизнес знае за какво иде реч. Приемам между др. съвети и трикове от колеги с по-голям опит за справяне с доста силната конкуренция.

Отделно аз успях да намеря и работа, но искам да продължавам да се развивам и да се съсредоточа към изкарване на допълнителен доход в Интернет.

Имам компютърно образование, но нямам опит в областта. Знам основните неща и според мен няма да ми е толкова трудно да навляза и в света на рекламата. Водил съм блог. Занимавам се любителски с Линукс системи. Говоря и пиша свободно на испански, с приличен английски език. Чета и се интересувам от политика, технологии, музика, новости. Не се страхувам от много четене, имам възможност за първоначална инвестиция от 2-3-4к лв. Липсва ми идеята.

Помагайте.
 
Здравей и добре дошъл сред нас. Надявам се престоя ти да е пълноценен и да успееш да намериш това, което търсиш тук, и да помагаме, разбира се, с каквото можем.

Определено няма да ти е трудно да почнеш. Нито и да успееш да си докараш допълнителни доходи онлайн. Каквото и да създаваш като сайт, гледай да го ориентираш към чуждия пазар. По-голям е, естествено - по-конкурентен, но и по-отблагодаряващ се на собственика си. :)

Като насока за идея, бих ти дал следната - развивай това, от което ще ти е кеф. В смисъл, ако разбираш от музика - може да направиш блог с новини, видея и прочие. Ако е политика - политически блог или защо не форум, обсъждащ политиката в Европа и света. Има много големи такива. Но това са само примери, държа да отбележа, че си трябва нещо малко (а защо не и много) иновативно да се измисли покрай идеята, за да може да прави и да отцепва потенциални посетители от друг сайтове за да намират това уникалната ти черта при теб.

Помисли добре какво те кара да правиш със страст и силна заинтересованост и развий идеята си около него. Виж какво предлага пазара и какво му липсва, както и какво може да предложиш повече, нещо, което да може да те отличи, макар и с малко. ;) Бъди по-креативен от конкурентите ти, поразвий го, кажи на света, че съществуваш и определено няма да закъснеят положителните резултати. Имай търпение, важно е при този вид бизнес и най-вече когато говорим за световен. ;)

Успехи и ако искаш да хелпнем още, помогни ни да разберем и какви насоки гледаш в момента какво ти е направило впечатление. ;)
 
От: Нужда от съвет и насока.

Здравей,

На мен в скоро време ще ми трябва човек с отлично владеене на писмен испански език, за превеждане на сайт. Ако имаш интерес можем да поддържаме връзка и когато дойде момента с превода да го направим.

Поздрави
 
От: Нужда от съвет и насока.

Благодаря за скорострелните отговори. @otspace, оставих ти лично, но явно тъй като съм нов потребител още не ми позволяват да пиша на лични. С удоволствие бих се запознал с работата.

Драсни някой ред за какво точно става въпрос. За превод на съдържание или функционалности и от български на испански или обратното става дума? Пиши, ако обичаш на deyan4 в гмайл.

Поздрави.
 
От: Нужда от съвет и насока.

Навярно и аз няма да ти кажа нещо различно, но защо гледаш да пускаш собствен портал (сайт, форум прочие). Не е ли по-хубаво да се занимаваш с freelance. Имаш познания по два чужди езика, от които единият е английски. Това ти е голям плюс, ето без да обявяваш, че се ориентираш към преводи вече някой имат интерес. Помисли си. :)
 
От: Нужда от съвет и насока.

По-скоро мисля да се насоча към инвестиране в нещо готово засега, а ако излезе нещо freelance, добре дошло.

Btw. Като първо впечатление прекалено много добронамерени постове, на какво се дължи не знам, чак е плашещо леко. Да видим занапред. Лека ви вечер.
 
От: Нужда от съвет и насока.

Здравейте колеги,

имам конкретно питане. Може ли някой да ми разясни следното:

How Do You Calculate Shipping?

Customer shipping costs will be based on the order value. If the order value (total of all products) is equal to $15.00, then the customer will pay $6.99 in shipping to the US (standard), etc.
 
Кое не е ясно. Това е от някое FAQ на дрипшипър:

Как се изчислява доставката?

Доставката към крайния клиент се изчислява на база стойността на поръчката. Ако стойността на поръчката (крайната стойност на всички продукти) е равна на $15.00, тогава клиента заплаща $6.99 за доставка до САЩ (стандартно) и др.
 
От: Нужда от съвет и насока.

T.e 6.99$+15$ ще бъде крайната цена за клиента?
 
От: Нужда от съвет и насока.

Здравейте,

цял ден разглеждам сайта/форум и най-накрая се реших да пиша. Надявам се да не досаждам и да водим конструктивни разговори.

След дълги години в чужбина се завърнах в България с цялото си семейство. Вложихме парите си в купуването на кварталния магазин и вече 5 месец се издържаме общо взето от него, колкото и да е трудно. Който се е занимавал с такъв вид бизнес знае за какво иде реч. Приемам между др. съвети и трикове от колеги с по-голям опит за справяне с доста силната конкуренция.

Отделно аз успях да намеря и работа, но искам да продължавам да се развивам и да се съсредоточа към изкарване на допълнителен доход в Интернет.

Имам компютърно образование, но нямам опит в областта. Знам основните неща и според мен няма да ми е толкова трудно да навляза и в света на рекламата. Водил съм блог. Занимавам се любителски с Линукс системи. Говоря и пиша свободно на испански, с приличен английски език. Чета и се интересувам от политика, технологии, музика, новости. Не се страхувам от много четене, имам възможност за първоначална инвестиция от 2-3-4к лв. Липсва ми идеята.

Помагайте.

Късмет с магазина. Слагай на всяка стока цена, защото глобите почват от 3000 лв. И внимавай от кого купуваш стоката, защото има много кухи фирми и после почва едно плащане на ДДС, дела, адвокати и чудо. Аз ги продадох и сега съм общ работник;) с малко главоболия.
 
От: Нужда от съвет и насока.

Благодаря за съвета. За цените знам и го правим, но за ДДС-то не разбирам. Бил си регистриран по ДДС ли?
 
От: Нужда от съвет и насока.

И ДДС и работници и бусове ама всичко е ЧАО :) . Наблягай на онлайна. И аз сега усилено чета и се уча. Ама май доста съм изостанал.
Все още ми е много сложно и не мога да разбера защо хората купуват нещо на търг по-скъпо от това веднага да го купиш. :shock:
 
От: Нужда от съвет и насока.

Бихте ли ми обяснили къде е най-изгодно във всичките аспекти на "изгодно" да регистрирам домейн? По-конкретно в момента сравнявам един и същ домейн в godaddy.com и в superhosting.bg. Интересува ме .com и .bg със същото име.

Какви са тънкостите при регистрацията на домейн и какви допълнителни услуги да закупя, за какъв срок от време? Изобщо всякакви съвети по темата биха ми били полезни.

Благодаря предварително.

П.П Търсих във форума подобна тема, но не успях да намеря, така че ако админите преценят, нека преместят поста ми на по-подходящо място. Хостинг
 

Горе