Нулева конверсия - помогнете!

От: От: Re: Нулева конверсия - помогнете!

Това ме навежда на една идея - в темата с афф програмите може да направиш рейтинг от 1/10 на конверсията при всяка програма. Оценката е субективна, но стига за ориентир. ;)
Това трябва да е направено от всички ползващи ги, при едни може да върви една, при други друга. Яко субективно е. ;) Едно е важното - да се вкарва качествен трафик и да е добре представен продукта. Има си някаква статистика, забелязана от афилиейтите тук...и тя е всеобща тайна. Кои са с добри конверсий и кои с по-малко добри.;)
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

Всякакви идеи приемам над следния проблем (това е за последните 2 дни, иначе целия месец е така):
null-tos.JPG


От посещенията на сайта получавам към 5-10% потребители с ИЕ6, който не поддържа дизайна ми. Всичко останало би трябвало да има максимално гладък експириънс.

Признавам, че нямам време напоследък да си развивам сайта и да му дигам конверсията, но и това което е на лице поне ще задържи потребителя повече от 1 секунда, но уви..

Някакви идеи?
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

Еми аз мисля че има две основни неща, които трябва да са на лице за постигане на продажба: трафик и добра конверсия (изразяваща се в дизайн, текстове = Sales-Copy и други, както и помощни елементи - за да накарат хората освен да се задържат, но и да се обедят да купят от теб). Ще се стараеме да даваме максимално повече и повече съвети, напътствия и помощ в развиването му. ;)
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

Баце, никакъв те няма. Казвай до къде си стигнал за да помагаме нататър. Наскоро и аз трябваше да завършвам сайт - оправяне на конверсията. Та се замислих и за тази тема. Да я вдигна и дано да има върху какво да поработиме за да започне да ти идват продажби. ;) Само дано и трафика ти се е засилил - така ще може по-добре да се прецени за какво иде реч. Успехи и метни някой пост. ;)
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

Баце, никакъв те няма. Казвай до къде си стигнал за да помагаме нататър. Наскоро и аз трябваше да завършвам сайт - оправяне на конверсията. Та се замислих и за тази тема. Да я вдигна и дано да има върху какво да поработиме за да започне да ти идват продажби. ;) Само дано и трафика ти се е засилил - така ще може по-добре да се прецени за какво иде реч. Успехи и метни някой пост. ;)

Хвана ме липсата, че много работа имам странична..
Установих от какво се явява проблема с нулевите посещения. Изглежда, че в търсачките когато има "хълцане", често може да се получи нещо като прескачане в сайта. Отделно, аналитикс започва да брои точно време след 10та секунда прекарана на сайта, което определено е достатъчно един потребител да влезе и да излезе..

В последните 7 дни започнах да получавам средно по 4 посетителя на ден.

Нямам много време да се занимавам с лични проекти и затова не съм довършил началната страница.

Днес получих $10,00 от проактол бонус, който мисля, че се даваше при signup за техните форуми или нещо от сорта.

Сайта вече е с насоченост предимно към проактол. Под ревютата на проактол и алоерид смених линковете с анимирани бутони. Доста по-добре хващат окото. Бутоните се отварят в същия прозорец.

СЕО
Пуснах няколко линка от мои и други сайтове и вече е ПР1.

Започнах да получавам трафик от Yahoo!.
-------------------------------------
1. google
visits- 34
pages/visit- 1.74
avg. time on site- 00:01:17
% new visits- 100.00%
bounce rate- 70.59%

2. yahoo
visits- 8
pages/visit- 1.25
avg. time on site- 00:00:11
% new visits- 100.00%
bounce rate- 87.50%
-------------------------------------
Данните са от последните 15 дни. Преди това нямах никакви посещения. :D

За сега се замислям как мога да олекотя сайта, да зарежда по-бързо.
Също така да добавя търсачка и нови ревюта на проактол.

И така не ми остана време да понатъпча с ключови думи статиите.

Как мислиш, blinky?
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

Нещата изглеждат ОК. Това са добри новини. Само ако може и да ми кажеш някакви думички за които идват. Трафик от търсачките, като за начало е добра новина. Дано и думичките да са таргетед.

Намалянето на картинките в пиксели, би могло да намали лодването. Но на мен лично добре ми лодва сайта ти. Хубаво и че линкове му вкарваш, гледам че е съб-домейн, за това май ще трябва да лазиш deep linking директориите, а?:) Както и линкове от други източници, като артикъли, коментари (това помага много, ако са от рилейтед блогове - Health, за да не се ограничаваме много много:) ).

Тези $10 бонус от МН са всеки 100 клика към продуктовите им сайтове, малко програми предлагат такъв стимул. Има и тема във форума им за уебмастъри по въпроса, която е актуална сега. Доста по-добре от Gogole AdSense на български сайт, а?:)

Новите ревюта са също в панела и линкнати от фома им. Става въпрос за сравнения между Proactol & Hoodia Diet Pills, както и с други продукти за отслабване. Спемени им (на посетителите) и за промоцийте и коледните намаления. Това би трабвало да стимулира малко повече покупваемостта.

Бих те посъветвал още веднъж да пипнеш фронт страницата, много е важно за потребителя да попадне на прияно местенце, на което да може да се задтържи. Както и някой дръг h1 или h2 да сложиш, нещо силно като: Have you ever dreamed of having good looking body?...

Успехи и дръж в течение. Радвам се че темата е отворена за всеки, така може да се види как се подобрява трафик/конверсия.
 
Последно редактирано:
От: Нулева конверсия - помогнете!

Ето списък с ключовите думи пратили посетители прекарали повече от 10 секунди на сайта:

pharmacy-keywords.JPG


п.п. посещенията са от Yahoo! и Google.
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

Думичките са ти много добри, не супер са даже. Даже си мисля че ако за aloeride би трябвало да стане продажба, ако случайно някой уебмастър не е гледал резултатите за тази дума в дадената търсачка. Еми освен сега да си линкваш сайта с тези думички, за да ги качиш по търсачките на по-високи позиции. ;)

Сега е времето да се пипне и малко по конверсията, за да не бягат по гадния начин с Х-а, а да излязат от сайта с target="_blank" към дадения продуктов сайт. Ревютата са ок, холма да се пипне и ако имаш посещения без продажби (да се вдигнат и те), пак ще си говориме. Тази тема ще си е отворена за това и ще се дават нови и нови идей по въпроса.;)
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

Думичките са ти много добри, не супер са даже. Даже си мисля че ако за aloeride би трябвало да стане продажба, ако случайно някой уебмастър не е гледал резултатите за тази дума в дадената търсачка. Еми освен сега да си линкваш сайта с тези думички, за да ги качиш по търсачките на по-високи позиции. ;)

Сега е времето да се пипне и малко по конверсията, за да не бягат по гадния начин с Х-а, а да излязат от сайта с target="_blank" към дадения продуктов сайт. Ревютата са ок, холма да се пипне и ако имаш посещения без продажби (да се вдигнат и те), пак ще си говориме. Тази тема ще си е отворена за това и ще се дават нови и нови идей по въпроса.;)

Благодаря ти за бързия отговор. Пазя си темата на букмарк, вместо "to do" списък. Ще оправя в близко бъдеще сайта и ще пиша пак.
 
От: От: Нулева конверсия - помогнете!

Благодаря ти за бързия отговор. Пазя си темата на букмарк, вместо "to do" списък. Ще оправя в близко бъдеще сайта и ще пиша пак.
Ще чакам, ще я оправиме и конверсията и всичко свързано с това. Ей в такива теми ще гледам да участвам актино. Пиши при някакви промени в бъдеще.;) Успехи до тогва. :wink:
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

bate az i na 20-30 unikalni idvbashti ot yahoo answers nishto ne napraih zatova napisah edna kniga i q prodadoh za $400 s sichkite im prava ( pone unikalna beshe ) sled tova picha napravi ot neq nad $2k za edin mesec. Teiche pak dobre e
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

bate az i na 20-30 unikalni idvbashti ot yahoo answers nishto ne napraih zatova napisah edna kniga i q prodadoh za $400 s sichkite im prava ( pone unikalna beshe ) sled tova picha napravi ot neq nad $2k za edin mesec. Teiche pak dobre e

Трафика от answers е безполезен. Имах един блог на тема финанси, заеми и картотеки в САЩ. Захранваше се от answers и разчитах на ppc за думи като morgage, finance и т.н.

За 30 дни докарах към 70 човека и 4 клика на обща стойност от 11 цента...

F#%k adsense, f#%k yahoo! answers ;)

Май и ти като мен покрай афилиейта откриваш, че повече те бива в други неща. :)
Да знаеш, продукт не се продава с авторските права за по-малко от 2,000 лева. Винаги е оправдана цената.. дори и 4,000 да искаш.

п.п. Постнах нещо интересно по темата с конверсията - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=6693
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

Мерси за поста ти. И аз искам да кажа нещо, в yahoo answers, както и в google groups се търсят какви проблеми имат хората, за какво говорят и как на база това може да се създаде идеалното решение за проблемите им. Няколко макретъри са писали за това в книгите си за стартиране на онлайн бизнес. Даже силно изтъкват по-добрата опция за това - работа в тясна ниша, а не блъскането в големите пазара.


Идеален пример мога да дам с hosting services. Там може да се специализира в определени ниши, като free, shared, dedicated, seo hosting....и т.н. Всеки който се цели в подпазарна ниша има повече успехи с по-малко усилия и това се подразбира от самото специализиране и таргетиране. ;)

Аз за това преди да започна да пиша някое селс копи, гледам хората за какво пишат, какво търсят от продукта, какво искат да иум донесе в преспектива, защо точно на това решение са се спрели, след като могат да имат и други алтернативи. Както се вика малко психолигия вложена тук винаги отваря вратите. И това го споменавам след като съм намерил дадения продукт и той отговаря на изискваният на дадената група - target group.

Не се пишат глупости и лужи а просто това което е характерно за продукта или услугата, но не е използвано на страницата на която ще попаднат потребителите. Важното е да знаят и да им се каже че това е решението, което търсят максимално просто и ясно, а няма да е излишно и някое друга специализасия на продукта да бъде внедрена.

И в този ред на мисли, съм съгласен че авторски продукт в който е вложено много и е добре промотиран (завизси и то пазара), трябва да е добре себеоценен. може и да се учудите, но съм забелязал, че евтините решения не са най-добрия избор, както и не са най-предпочитаните в определена ниша.

Пример мога да дам с някой друг продукт от нишата за дрехи, хората поръчват хубави дрешки на марки промотирани от представителни и добре изградени сайтове, а не от сайтове в които има техни подобия на по-евтини цени. Качестово е винаги определящо при избор на опредлен продукт или услуга. Ме е нужно да се споменава само че индийските услуги са евтини и някой са качествени, ако се плати на добра US фирма щена прави много добро билдване на сайта, но не се знае дали това ще оправдае инвестицият. Когато има и риск, замислянето е дълбоко. Но както в маркетинга така и в живота - всеки има нужда от доказателства и добро преставяне на продукта или услугата, тук идва и доброто селс копи с всичките му елемент: мнения на щастливи клиенти, портфолио с резултати/проекти/свършена работа....

Темата ще продължава да се пълни с интересно инфо и аз лично ще се ангажирам да добавям нови и нови неща, около това. Плюс факта че ще се оправя и конверсията на страницат, направена от автора на темата. Успоредно ще се учи и намират интересни неща тук.

Ще ми е приятно, даже много, ако има мнения тук. За да не си говоря сам;)
 
От: Нулева конверсия - помогнете!

много добър пост, blinky! накара ме да задълбоча методите си на проучване преди да пиша копи.

И като стана дума за копи-та един въпрос: sales copy vs. product review? Мисля, че ще е по-оправдано на всеки продукт в сайта ми да пусна сейлс пейдж, а не ревю, защото иначе за да му вдигна конверсията ще трябва да си променя layout-а на сайта, което е болезнена процедура до известна степен (гаден wordpress).

Аз тия дни се разправям с "гениални" клиенти и все още си пазя работата по сайта за по-добри времена.. поне през това време има какво ново да науча
icon10.gif
 
Нулева конверсия - помогнете! Голяма Конферсия

Може да си останеш с ревютата и на холма да имаш едно селс копи за продуктовия асортимент. Поне така ми идва наума като комбинация. Все пак за да имаш някое от посочените, трябва преди това да се опредли и стила на сайта.

Ревютата са подходящи от няколко гледни точки:
- сравнителни (с други продукти, избирайки най-подходящия за него)
- уникалностни (с какво всеки продукт превъзхожда другия,и кое е това)
- компилиращи (важното, което търси в няколко параграфа или изречения)
- спациализирани ( малък увод от автора им, който е по-запознат с тях и казва най-основното)
- рейтингови (кой как се ранкива и защо, може и междо твой и чужди, или между твой изцяло)
Има още някои, но това са основните. Едно ревю винаги трабва да споменава това, което ще накара дадения потребител да продължи с проучаването на продукта, състоящо се то в продължително четене или кликване и отиване на продуктовата страница/сайт.

Почването с нещо грабващо не е силта само на ревютата, но и на селс копитата. Така че малко или много имат общо. И всете са добре структурирани с цел да се постигне нещо положително при четеното им от посетителя.

Може да се комбинират, ревю с силни селс копи черти: подчертаване на важното, даване на някой друг тестимониус, някой грабващ тайтъл в стила на ревюто...и ей такива подобни.
 

Горе