Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Blinky

Owner
Било някакъв проект, започнат още през пролетта, с много драматично разрастване, и ставало само с покани.

Адресът е - ello.co, но е още бета. Та четох за тази социална мрежа, и реших да ти питам и вас дали сте чували нещо - нямала реклама и не изисква реалните данни на потребителите, за да ви маркетира. Като среда била много по-чиста от Facebook и имали претенции да ги стигнат.

Някой да има покани. :)
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Виждам има бутон за Request Invitation?? - Не съм чувал за нея от теб сега я чувам за първи път! Дизайна е приятен, гледам нещо като тип блог е!
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Май пак ще е нещо съпорт..наричам ги просекия? Мое си мнение!

Support Ello

Ello is completely free to use.

We occasionally offer special features to our users. If we create a special feature that you really like, you may choose to support Ello by paying a very small amount of money to add that feature to your Ello account.

You never have to pay anything, and you can keep using Ello forever, for free. By choosing to buy a feature now and then for a very small amount of money you support our work and help us make Ello better and better.

Up....Водят се все пак и Public Benefit Corporation...
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Blinky, ето ти един код, сега го генерирах, би трябвало да стане. wouldnt-mercia-half-268112
Ако не стане с него, ми дай мейл, на който да пратя друг код.
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Преди около 3 месеца се регистрирах там с цел малко сео, но няма файда от тях, като дори ги бях забравил. Същото се отнася и за TSU, но поне от тук може да се направи малко трафик, а и вече имам огромната печалба от 1 цент в моя тсу акаунт.
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Имаше една подобна тема за ello, и аз имам регистрация там, мога да генерирам код за някой, ако има нужда. Като цяло доста ще трябва да поработят, за да станат популярни.
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Голяма простотия е. Не си струва. Дизайна е ужасен, не е наложена и малко хора и фирми са вътре. Нямам работа там.
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Да, даже влизях и излязох - пълен шит е, имам си достатъчно социалки, за да "бдя" над още една :)
Има много покани ако толкова ти трябва, но изобщо не си струва тоя шит от талашит.
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Аз не мога да се сетя точно къде, но мисля, че съм чувал за тях или поне подобни на тях. Обсъждаше се модела им, как са канили с покани и са го правили по-ексклузивно, т.н. Същото се говореше, че може да минат Фейсбук, тъй като Фейсбук губил младите, а най-много в момента там са губили време по-възрастните потребители. Та се говореше, че може да дръпнат младите(15-25) от Фейсбук. Но пък точно тези, доста се кефят например на Инстаграм, Вине и т.н.

А това че няма реклама нищо не значи, рано или късно ще трябва да намерят начин да печелят от потребителите си, дали ще е чрез реклама или други не знам.
 
Re: От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Да, даже влизях и излязох - пълен шит е, имам си достатъчно социалки, за да "бдя" над още една :)
Има много покани ако толкова ти трябва, но изобщо не си струва тоя шит от талашит.

Викаш за нищо не става. За маркетинг цели или потребителски? Дори не знам какво би помогнал на хората, мани ги бизнесите. :)

@bedrijfsbeheer, да, две новини четох за тях, и в двете все се акцентираше върху това, че ще гонят FacebooК, защото там станало прекалено агресивно от към реклами и условия за ползване на сайта им. :) Не знам какво да кажа, щеше ми се само да надзърна. Но като ви слушам, май ще си е загуба на време. :)
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Видеото е новата истина, хората четат все по-малко и по-малко и искат видео. Така, че ако намерите някоя платформа, с цел да свали Ютуб от трона, тогава може да обсъдим нещата, но иначе самия модел на Фейсбук е остарял според мен и новите със същия модел няма как да ги бият в тяхната игра, квото и да кажем, не съм виждал таргет групата им да се оплаква много много, оплакват се хората, които попринцип не са много "за" Фейсбук и са там, просто щото всички са там.

Но виж видеото е друго, особенно Ютуб като стана такъв досаден с тия реклами и таргетите им са малко недоволни от рекламите, може да има място за нов играч, но в момента Ютуб е много добър, както за потребители, така и за бизнеса. Особенно за някои стоки като слънчеви очила, часовници или например слушалки, с подходяща Ютуб реклама, парите просто капят. А ако уредиш някоя Ютуб звезда да промотира продукта или сайта ти, тогава вече печалбите стават много добри, особенно с добър марджин.
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

И аз имам покани за този дизайнерски шедьовър. Влизал съм общо един път, и това бяха най-непълноценно прекараните ми 15 секунди за целия месец... За маркетинг в никакъв случай, просто няма кой да те отрази :) Най-общото определение, което мога да дам за тази социална мрежа "бяла тишина" :lol:
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Имаше тема за тях във форума, преди няколко седмици. Регистрирах се и наистина дизайна е...то бива, бива семпло ама чак пък толкоз. До колкото си спомням някой беше инвестирал в проекта $435 000. Предполагам за това се радват на моментна популярност. Моето мнение е, че няма да се задържат и нищо няма да излезе от цялата работа. Само един пропилян половин милион...
 
Викате поредната боза на хоризонта, която ще и видим скоро края. :) И това .co, баце, ова е някаква гавра, като социалката на Microsoft, това беше върха на ташака, като изключим абсолютния и връх, социалката на Гущеров, ако някой си я спомня. Но поне е взело средстава от такива фондове - за рискови инвестиции. Още от сега може да си го запишат там бизнес ангелите, че това да му теглят Х-са. :)
 
От: Re: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Викате поредната боза на хоризонта, която ще и видим скоро края. :) И това .co, баце, ова е някаква гавра, като социалката на Microsoft, това беше върха на ташака, като изключим абсолютния и връх, социалката на Гущеров, ако някой си я спомня. Но поне е взело средстава от такива фондове - за рискови инвестиции. Още от сега може да си го запишат там бизнес ангелите, че това да му теглят Х-са. :)
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43101

ако някой не знае за кви гущери става дума
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Аз сега научавам за тая социална мрежа - Duvamis. Гледам коментарите от миналата година и има доста хора, които са им се присмивали тогава и са гледали с насмешка над проекта. Факта обаче е, че в BG има само 5 сайта с по-добра алекса от тази на Duvamis, а проекта е само на една година. Виждате ли как стават нещата. Щом човек с интереси в IT сферата, започнали преди година, две може да постигне такива резултати, представете си ние тук, какво бихме постигнали стига да имаше, кой да инвестира в нас.
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Алексата не е фактор. А тази социалка дувамис не я ползва никой. В нито един сайт няма бутон за споделяне там, бях чувал за проекта но не знаех как се казва. Даже мислих, че не е излязъл на бял свят. Абе всички подобни проекти за мен са обречени на неуспех, освин ако не се направят така, че да се споделя по някакъв нов начин, нещо ново.
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Алексата не е фактор. А тази социалка дувамис не я ползва никой. В нито един сайт няма бутон за споделяне там, бях чувал за проекта но не знаех как се казва. Даже мислих, че не е излязъл на бял свят. Абе всички подобни проекти за мен са обречени на неуспех, освин ако не се направят така, че да се споделя по някакъв нов начин, нещо ново.

Защо Alexa да не е фактор? Duvamis е с ранк 5168, а Ello.co - 2244. Ясно е че Alexa не брои уникални посещения, а общия брой. Също е ясно, че има програми с които можеш да рефрешваш сайта денонощно, но въпреки това такъв ранк не се постига лесно. Не споря в момента понеже не съм голям разбирател. Просто питам, ако Алекса не е фактор, тогава как да разбера дали един сайт е успешен?
 

Горе