Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Re: От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Защо Alexa да не е фактор? Duvamis е с ранк 5168, а Ello.co - 2244. Ясно е че Alexa не брои уникални посещения, а общия брой. Също е ясно, че има програми с които можеш да рефрешваш сайта денонощно, но въпреки това такъв ранк не се постига лесно. Не споря в момента понеже не съм голям разбирател. Просто питам, ако Алекса не е фактор, тогава как да разбера дали един сайт е успешен?

Да, а форума е около 21 000, което си е супер, но сме далеч от идеята да сме мега популярни. :) Но не мисля, че проекта е много успешен, нищо че Алексата им е такава. Дори не знам къде другаде се среща нещо за този сайт, освен по някакви статийки и форуми, които също обсъждат що за чудо се е появили на небосклона. :)

Някой да е чувал нещо повече за него? Според мен ello-то е по-комерсиален, ако може така да се каже. ;)
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

При вас капчата на дувалката работи ли?
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Явно са я пооправили тая алекса, но едва ли ще и поврвам скоро. Когато рових статистиките последно - 6-10 месеца назад на първо място за България излизаше необъкс, което е леко казано смешно. Едва ли го ползват повече души отколкото гугъл. Но тогава бяха и с друг дизайн, май. Не е хубав фактор, тъй като посещенията се отчитат на база потребителите използващи туулбара им. Едва ли много несериозни потребители които са средностатистическтата извадка ще имат туулбара им на компютрите си. И преди показваше ранка на всеки сайт, сега връща, че сайта е с под 100к и не казва нищо...

Иначе това дувамис е просто.. Не знам. Освен по блогове на уебмайстори и по подобни форуми не открих нищо друго. И между другото като напишеш дувамис в гугъл излиза сайта, фб страницата им и предприемач. Отделно според алексата трафика им е почти само от байду и хората са от Китай.
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Точно така. Никъде не съм казал, че Алекса е фактор. Просто казах, че имат висока такава. Из няколко български сайта пише, че са инвестирали 10 милиона в сайта. Ако това я вярно то жалко, защото с такава инвестиция трябваше да са доста по-напред от това, което са в момента.

Duvamis - 10 мил. лева инвестиция - Алекса 5к
Ello - 450 хил. долара инвестиция - Алекса 2к

Общо казано Алекса наистина не е най-точният тул. Ето пример, защо е така:

Сайт 1 - 5000 уникални, от които 200 с Алекса тулбар.
Сайт 2 - 15000 уникални, от които 50 с Алекса тулбар.

Алексата ще покаже сайт 1 по-напред от сайт 2, защото има повече посещения от хора с тулбар.
 
Re: От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Точно така. Никъде не съм казал, че Алекса е фактор. Просто казах, че имат висока такава. Из няколко български сайта пише, че са инвестирали 10 милиона в сайта. Ако това я вярно то жалко, защото с такава инвестиция трябваше да са доста по-напред от това, което са в момента.

Верно ли толкова са дали? Тия верно не са истински. :)
 
От: Някой да е чувал за социалната мрежа ello.co?

Най-големия проблем при тази социална мрежа е, че се гордеят че нямат реклами и дизайна им е чист. Регистрират се хора, които не искат реклами, искат чиста социална мрежа, което си е ниша, ако целта им е да съберат такива хора, то тогава е успех социална мрежа, събират ги, има си регистрирани не малко хора.

Сега идва проблема, как ще правят пари? То е хубаво, че имат изградена общност, но това се хора, които са си там да си общуват с чистия дизайн, при най-малката реклама, ще почнат да реват, след това ще се махнат най-вероятно, тъй като подобни места има доста.
 

Горе