Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

pa_lta

Well-Known Member
Изтървах офертата на OneDrive за настоящи потребители на Dropbox, а ми трябва малко 100-500 GB пространство. Ако знаете някоя актуална оферта или код за отстъпка ще ви бъдя благодарен. И за да стане по обсъждана темата може да споделята наблюденията ви за услугата, която ползвате - скорост, достъп, споделяне, бъгове, недай си Боже изчезнали файлове и т.н.
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

Сигурен ли си, че говорим за облачна услуга?
Ако просто имаш нужда от място е едно. Друго е ако искаш и да споделяш. Отделна тема е ако ти е нужен облак.
Сподели повече за нуждите си за да получиш конкретна информация.
 
[offtopic]
За облак вече се приема всичко, което не ти е компютъра - всеки споделен хостинг, сървър, впс.... абе яко в облаците е всичко...
[/offtopic]

В момента китайците предлагат най-много място безплатно или на минимална цена. Търси в китайския google за такъв тип услуга. Неприятното е, че е по-бавно.
 
https://hubic.com/en/

Французите нали са националисти и си субдират компаниите да се конкурират с американците... 25 ГБ безплатно, 100 ГБ 1 евро на месец, 10 терабайта - 10 евро на месец


Истински клауд базирано е на Openstack Storage, данните се репликират в три локации, и е горе долу стандартизирани апликации

за ползването чел съм за 4 терабайта използвани на най големия план, също така съм чел за 10 мегабита лимит на скоростта, но аз лично вдигнах около 40 мегабита ъплоуд при тестове
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

Благодаря ви. @primecode конкретно трябва ми за да се синхронизират снимки /това май не е много точно - по-скоро заснетите снимки да се качват някъде, за да не заемат място в устройствата/ от 2 тел и един лаптоп. Едия тел отдавна е с допълнителна карта 64 GB, но не виждам смисъл да обзавеждам и другия с такава, че и външен хард за лаптопа/още един :wink: / като идеята за облака е достъп до файловете да има от 2 различни държави. Идеята за пращането им по различните приложения от сорта на Skype, Viber, WhatsApp не стои на дневен ред :mad: @coolice определено си струва офертата им, но 100 ще са ми къси, а 10 терабайта какво да ги правя:shock: . Сега ще проверя не може ли нещо по средата, но на пръв прочит май само споделените от теб варианти са възможни.
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

И гугльо предлага такава услуга но определено цените са по високи от дадените от @coolice
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

Наистина изгледа добре, а и нямат ограничение в размера на файла който се качва. Изглежда доста привлекателна оферта, чак се чудя (имаме такива навици все пак) къде е уловката.
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

Уловката е че данъкоплатеца плаща, нали са субсидирани. Чувам само добри отзиви за тях.
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

Засилил съм се да им ставам клиент, чудя се дали има кой/какво да ме спре...
Реферали няма ли?
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

@coolice, благодаря.:beer: "Ето това почукване чаках":wink: Успя ли някъде да намериш инфо докога ще е офертата, че мисля малко да ги тествам първо с 25-те GB преди да поръчам.
 
Последно редактирано:
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

Едва ли безплатната услуга ще е по-лоша от платената. За срока и аз не знам, не ми остана време да задълбавам, но определено който иска - няма да чака.
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

Ако някой има регистрация в http://hubic.com/ да ми прати покана. Да пише на лично.
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

Аз имам но акаунта ми е безплатен.
В момента hubic имат промоция, възползвай се, не ти трябва покана.
 
Re: От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

@coolice, благодаря.:beer: "Ето това почукване чаках":wink: Успя ли някъде да намериш инфо докога ще е офертата, че мисля малко да ги тествам първо с 25-те GB преди да поръчам.

Ами незнам до кога ти си тествай безплатната и ако си доволен действай
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

Аз позлвам безплатния план на тези, тъй като не ми е трябвало досега кой знае колко, но имат план 500гб за 4$ на месец https://www.pcloud.com/bg/
 
От: Някой да е чул за промоция на облачна услуга?

Абе малко висока топка, но кой знае, може да имаш късмет. Ако познаваш студент или имаш роднина студент, вече в доста университети дават office 365 за 4 години, за 160лв. Включва 1ТБ в one drive, като мисля че има пиниз да стане съвсем неограничено. Като бонус получаваш легални версии на целия офис за 4 години, който може да инсталираш на 2 компютъра (таблетите се броят за компютър) и 2 телефона.
http://www.microsoftstore.com/store/mseea/bg_BG/pdp/Office-365-University/productID.263156100

Не съм сигурен колко и дали от бг университетите го поддържат де, но не пречи да се провери.
 

Горе