Някой да знае какво се случва с булсатком?

От: Някой да знае какво се случва с булсатком?

след година ще са единствения бг оператор със собствен сателит в космоса.....
След 3 г. най-малко. Планирано е за 2016 изстрелването, после настройки тестове и т.н.
 
От: Някой да знае какво се случва с булсатком?

Определено Булсатаком в момента изпитва затруднение ... от близо 40 дена няма приемници в нито един офис в страната, а сега и сигнал няма.
Въпреки това не може да ги наречем аматьори, след година ще са единствения бг оператор със собствен сателит в космоса.....

Аматьори са в отношенията с клиентите си и винаги гледат да минат тънко. Знам как се правеха на луди за едни реклами и се опитваха да дадат колкото се може по-малко. Докато си към тях се държат с теб зле - прекъсват ти връзката още на първи, все нямат приемници, служителите в офисите им са некомпетентни и т.н. Аз исках да разбера кога ми изтича договора и не ми казаха. Трябваше да ровя и да го търся, за да видя сам. А сега, когато от няколко години вече нямам нищо общо с тях постоянно ми звънят да се пускам пак. 100 пъти им казах, че не искам и пак продължават. По 2-3 пъти месечно ми се обаждат.
 
И аз очаквам да почнат с телефонния тормоз. И ще е нормално. Как по дяволите блъскаш няколко хиляди за рекламя, уж за нови потребители за услугите си, а в същото време губиш скоростно клиенти, които са с теб 3-4 години. Сега като изтече договора на нашите и тях ги мятам на друг оператор и все познат ще агитирам, ако желае мнението ми. Ще им изкарам последната ми такса през носа. Платихме за нещо, което не ползвахме и нямат намерение да върнат пари. Но нека...ще им обърна няколко клиента. ;)

Значи да ми вземат парите може...а като си ги искаш, защото си се отказал и нищо не си ползвал за месеца - се обяснаваш, чака, показваш доказателства, не знам си какво. Тия са по-зле и от Близу, които искаха да платя нещо, което не са ми давали. Поне не са некви мизерници и те питат защо се отказваш.
 
От: Някой да знае какво се случва с булсатком?

Определено Булсатаком в момента изпитва затруднение ... от близо 40 дена няма приемници в нито един офис в страната, а сега и сигнал няма.
Въпреки това не може да ги наречем аматьори, след година ще са единствения бг оператор със собствен сателит в космоса.....
Според мен това е неправилна инвестиция. В момента хората масово се отказват от DTH услугите и преминават на IPTV, единствено по селата и по местата където няма интернет ще работят на DTH демек сателити, а не се знае кога може да се вкара закон за премахване на сателитите от терасите на блоковете, че има блокове, които приличат на космически станции.
 
От: Re: Някой да знае какво се случва с булсатком?

И аз очаквам да почнат с телефонния тормоз. И ще е нормално. Как по дяволите блъскаш няколко хиляди за рекламя, уж за нови потребители за услугите си, а в същото време губиш скоростно клиенти, които са с теб 3-4 години. Сега като изтече договора на нашите и тях ги мятам на друг оператор и все познат ще агитирам, ако желае мнението ми. Ще им изкарам последната ми такса през носа. Платихме за нещо, което не ползвахме и нямат намерение да върнат пари. Но нека...ще им обърна няколко клиента. ;)

Значи да ми вземат парите може...а като си ги искаш, защото си се отказал и нищо не си ползвал за месеца - се обяснаваш, чака, показваш доказателства, не знам си какво. Тия са по-зле и от Близу, които искаха да платя нещо, което не са ми давали. Поне не са некви мизерници и те питат защо се отказваш.

Точно,отношението е ужасно! За 5 месеца направо съжалявах, че съм на тях. Сега съм на НЕТ1 качеството е същото, но ми е мирна главата. Отношението поне е както трябва :)
 
Re: От: Re: Някой да знае какво се случва с булсатком?

Точно,отношението е ужасно! За 5 месеца направо съжалявах, че съм на тях. Сега съм на НЕТ1 качеството е същото, но ми е мирна главата. Отношението поне е както трябва :)

Да, тези също ми бяха опция, но се оказа, че нямат покритие при нас и директно отпаднаха. Също така съм чувал доста добри неща за ComNet, както за Fiber1. За жалост и двата оператора нямаха покритие а нашия район и в същото време Vivacom се включиха много добре с промоцията си от -50% за първата година, която изтече края на септември. Да, за втората си е на пълната сума от 24 лв., но толкова и плащах при Bulsatcom, което за мен не е проблем. И като вдигна телефона следва "Разстатирахте ли рутъра?". Все едно човек някакъв юзър, който не прави разлика между лаптоп и настолен. :)
 
От: Re: От: Re: Някой да знае какво се случва с булсатком?

Да, тези също ми бяха опция, но се оказа, че нямат покритие при нас и директно отпаднаха. Също така съм чувал доста добри неща за ComNet, както за Fiber1. За жалост и двата оператора нямаха покритие а нашия район и в същото време Vivacom се включиха много добре с промоцията си от -50% за първата година, която изтече края на септември. Да, за втората си е на пълната сума от 24 лв., но толкова и плащах при Bulsatcom, което за мен не е проблем. И като вдигна телефона следва "Разстатирахте ли рутъра?". Все едно човек някакъв юзър, който не прави разлика между лаптоп и настолен. :)

При мен пък само те имаха :D Аз също исках Виваком, заради по-бързият интернет, но нямаха покритие. Нет1 имат хубав интернет и телевизията също е с хубаво качество, програмите са същите като при булстата, даже има някой които ги нямах при булсата.
 
От: Някой да знае какво се случва с булсатком?

Почти 2 месеца не еб@ваха да си оправят нета. Не знам дали успяха, махнах се от адреса, и от услугите им. Все съм виждал з@ебана поддръжка, но тяхното счупи всички рекорди. Сега по 100 пъти питам като пускам някаква услуга от кой да е оператор - как става отказването. Да имаш сключен 18 месечен договор, и да нямаш услуга с месеци - не си е работа. За топ центъра на София говоря, айде ако беше някое село - как да е, ама тия на половин квартал късаха нервите, на касата си говорим с другите техни пациенти.
 
От: Re: Някой да знае какво се случва с булсатком?

Тия са по-зле и от Близу, които искаха да платя нещо, което не са ми давали.

Аз пък съм доволен от Близу, в сравнение с вашите проблеми, при мен е направо приказка. :)
 
То и аз бях доволен много от Близу. Само като приключвахме отношения малко се изтерикатиха. Нищо повече. Но като си пазиш договорът и приемо предавателният протокол, няма начик да стане "недоразумение". ;) Иначе нета им е на ниво. Поне в центъра на София. Страхотен сървис и адекватни оператори.
 
От: Някой да знае какво се случва с булсатком?

Близу включват спрени услуги до 15 минути след плащане чрез Epay. Аз сега съм със сателитна телевизия от Виваком и интернет от малък лан. Нямам никакви оплаквания от услугите. Специално за телевизията на Виваком съм правил сравнения при кой доставчик има най-качествена картина и звук и се оказа, че е при тях, а и цената е много добра. Погледнах сега какви са цените за сателитната телевизия на Мтел и направо се изумих. Малко програми за много пари. За мен не могат да са алтернатива.
 
От: Re: Някой да знае какво се случва с булсатком?

Еее, какви договори, аз съм без договор при тях! :) Иначе да, всичко им е на ниво - програмите, обслужването, нета... та даже и служителките им: понякога са толкова тъпички, че вместо да им се разсърдиш, се забавляваш с тях, в усилията им да ти помогнат и като не знаят какво правят, става много весело. :)
 
И аз не се чувствах щастлив като започна да ми отпадат алтернативите, след като бях решил твърдо да се отказвам от Булсатком. Нямаше да го преживея и аз ако трябваше да мина иъм Мтел без да имам друга опция. И кво кабел до някакъв водопровод? Нещастниците от Булсатком ме оставиха без тв точно на мача със Стяла. Нямали приемници и екипи. Айде у кофите тогава. ;)
 
От: Re: Някой да знае какво се случва с булсатком?

И аз не се чувствах щастлив като започна да ми отпадат алтернативите, след като бях решил твърдо да се отказвам от Булсатком. Нямаше да го преживея и аз ако трябваше да мина иъм Мтел без да имам друга опция. И кво кабел до някакъв водопровод? Нещастниците от Булсатком ме оставиха без тв точно на мача със Стяла. Нямали приемници и екипи. Айде у кофите тогава. ;)

Преставяш ли си ако бяха направили големия проблем един ден по-рано? На мача с Реал. Тогава сградата им сигурно щеше да бъде почупена :D
 
От: Re: Някой да знае какво се случва с булсатком?

Аз пък съм доволен от Близу, в сравнение с вашите проблеми, при мен е направо приказка. :)

С Blizoo имах проблеми единствено в самото начало, когато стъпиха в моя град и купиха интернет доставчика на който бях тогава. Имаше период от 1-2 месеца през, които нета падаше през 15-20 мин. Бях на косъм да се махна, но останах. Сега не съжалявам, в годината нета ми пада макс 1-2 пъти, а да ми е спирала телевизията нямам спомен. Скоростта ми е добра и нямам оплаквания. Единственото, което все още ме дразни е това, че имат един телефон за цяла България. Като им звънна (което за щастие почти не се налага) оператора ме държи 10 мин. и едно обаждане ми струва, колкото месечната ми такса за телефон.
 
Re: От: Re: Някой да знае какво се случва с булсатком?

Преставяш ли си ако бяха направили големия проблем един ден по-рано? На мача с Реал. Тогава сградата им сигурно щеше да бъде почупена :D

Да, аз го изпитах на мача със Стяла, направо откачих. Не е истина. ;)

А каква е тази щуротия, че ще изстрелват сателит в космоса? Истина ли е или просто си говорят. Нещо като гледам как изостават от конкуренцията си, малко ми е чудно. И това с лиценза за GSP оператор, нищо не чухме след това. Нищо лично фирмата и услугите им, но като чувам другите, не са толкова кул, колкото се представят. :)
 

Горе