Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

dimitar_ak

Active Member
Рейтинг - 100%
18   0   0
Здравейте от известно време се занимавам с фотография и като задобрях леко ми се ще да си подписвам някой снимки :D Та трябва ми някой дизайнер който да ми направи нещо сносно, не че не мога, ама съм на мнението като не си достатъчно уверен в възможностите си в определена област, остави на хората които са.

Тъй като е нещо сравнително дребно не знам за какви цени става дума, пишете пък ще се разберем :)
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

Искам да благодаря на Poltargaista зa watermark-а който ми направи, също да се извиня на който ми писа Л.С а не отговорих, принципно винаги отговарям, ама бях много зает тези дни, та работата е свършена. 1 снимка направена днес с watermark-a от Poltargaista, ако на някой му е интересно какво представлява :)
9127506440_ee9f4c0b69.jpg
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

С какво е снимано,и снимакта доколко е преработване,че е просто уникална браво
Искам да благодаря на Poltargaista зa watermark-а който ми направи, също да се извиня на който ми писа Л.С а не отговорих, принципно винаги отговарям, ама бях много зает тези дни, та работата е свършена. 1 снимка направена днес с watermark-a от Poltargaista, ако на някой му е интересно какво представлява :)
9127506440_ee9f4c0b69.jpg
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

Kohorta, мерси :)

С какво е снимано,и снимакта доколко е преработване,че е просто уникална браво

Снимката е снимана с entry level DSLR Nikon d5100. Като цяло съм на мнението че с каквото и тяло на dslr апарат да е може да се направят добри снимки стига да дава full Manual настройки. Разбира се по-високите класове дават известни улеснения, но добър ли си макар и с по-голяма играчка можеш да направиш и добри снимки и с по-евтино тяло. Истинското ограничение вече идва от обективите, няма как с 18мм примерно да снимаш макро или с 100мм пейзаж. Та по-евтино тяло с хубави обективи е правилния начин според мен.

Точно тази е правена с китовия 18-55мм който е доста подценяван обектив според мен. Имах огромен късмет че си снимах цветето и пчелата кацна и като цяло имах само 1 опит преди да изчезне. Тъй като 18-55 не е макро обектив и нямах много време да приближа апарата, леко съм я кропнал също, иначе се виждаше повече от цветята.

Снимам в RAW формат, та снимката няма как да стане в jpeg формат готов за качване където и да е без да мине софтуер в случая използвам Adobe Lightroom. Просто в този формат цветовете са твърде "сурови" и ти позволяват голяма промяна като цяло. В случая не е много обработката, около 2 минути да ми е отнела. Съвсем леко съм увеличил exposure-то и контраста, намалил съм сенките и съм увеличил наситеността на цветовете.
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

Поздрави за Никона. И разсъжденията! :beer:
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

Оса е ,не е пчела :)
Kohorta, мерси :)



Снимката е снимана с entry level DSLR Nikon d5100. Като цяло съм на мнението че с каквото и тяло на dslr апарат да е може да се направят добри снимки стига да дава full Manual настройки. Разбира се по-високите класове дават известни улеснения, но добър ли си макар и с по-голяма играчка можеш да направиш и добри снимки и с по-евтино тяло. Истинското ограничение вече идва от обективите, няма как с 18мм примерно да снимаш макро или с 100мм пейзаж. Та по-евтино тяло с хубави обективи е правилния начин според мен.

Точно тази е правена с китовия 18-55мм който е доста подценяван обектив според мен. Имах огромен късмет че си снимах цветето и пчелата кацна и като цяло имах само 1 опит преди да изчезне. Тъй като 18-55 не е макро обектив и нямах много време да приближа апарата, леко съм я кропнал също, иначе се виждаше повече от цветята.

Снимам в RAW формат, та снимката няма как да стане в jpeg формат готов за качване където и да е без да мине софтуер в случая използвам Adobe Lightroom. Просто в този формат цветовете са твърде "сурови" и ти позволяват голяма промяна като цяло. В случая не е много обработката, около 2 минути да ми е отнела. Съвсем леко съм увеличил exposure-то и контраста, намалил съм сенките и съм увеличил наситеността на цветовете.
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

снимката е просто уникална

ще се занимаваш ли с продаване на снимки?
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

Оса е ,не е пчела :)

Тука не бях сигурен и даже си мислих да пиша на Вискяр, че ги разбира, изложих се:cry:

снимката е просто уникална

ще се занимаваш ли с продаване на снимки?

Не съм се замислял и не знам как стои пазара, не съм проучвал все още, все пак се занимавам от доста скоро, ако някой който е запознат е така добър и реши да ми драсне ЛС с някакво инфо ще съм благодарен. Мислех си за продуктова фотография, един приятел снимаше за онлайн магазини и ще ми помогне.
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

Watermark-а по принцип се слага на средата на снимката, за да не се изреже. Сега някой като нищо може да изреже снимката до мястото на печата и да си я ползва.
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

Watermark-а по принцип се слага на средата на снимката, за да не се изреже. Сега някой като нищо може да изреже снимката до мястото на печата и да си я ползва.

Е по средата ще си развалиш изображението, ако вече е за продажба и само искаш да покажеш като preview може и по средата да е. Снимката така или иначе е кропвана веднъж, компресирана от качването, ако се кропне още 1 път в леко по-голям размер няма да става за нищо.
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

Един приятелски съвет. Не бързай с продуктова снимки ако отскоро се занимаваш с фотография. "Монотонността" и обработката на снимките ще убие жаждата ти за творчество. Аз продавам чат пат снимки в dreamstime и fotolia. Предимно пейзажи и портрети. Когато започнеш да се занимаваш със сток фотография се изисква високо качество на изображението и интересни композиции, които могат да продадат снимката. Леко е досадно като започнеш да пишеш ключови думи на всяка една снимка и да чакаш одобрение няколко дена, за да я пуснат за продажба. Иначе е интересно, но леко "измества" изкуството в друга посока. Става малко по-комерсиално и нагласено.

Иначе има хора, които си наемат модели и печелят сериозни пари от сток фотография. Други фотографи пускат в сток сайтовете само "остатъците" от някоя фотосесия, които не са използвани.
 
От: Някой да ми помогне с направата на watermark за снимки

Тука не бях сигурен и даже си мислих да пиша на Вискяр, че ги разбира, изложих се:cry:

Не знам и оса дали е - само ентомолог може да каже. Или с доста ровене. Познато насекомо ми е - мотаят се в градината доста. Но не е пчела.

Е по средата ще си развалиш изображението, ако вече е за продажба и само искаш да покажеш като preview може и по средата да е. Снимката така или иначе е кропвана веднъж, компресирана от качването, ако се кропне още 1 път в леко по-голям размер няма да става за нищо.

Водния ти знак е достатъчно елегантен и ненатрапчив. Спокойно можеш и по средата да го сложиш.
Само това photography не ми е ясно що дири там?
 

Горе