Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

blackout8

Well-Known Member
Здрасти колеги,

Решил съм да се дообогатявам със знания и италинския ме влече, та да питам някой ако е наясно да препоръча нещо.

Имам тука един самоучител, който уж добър ама то няма нищо общо за месец и нещо ще го науча, ама нъцки, завършил съм езикова гимназия и знам как се учи, та доста слабо ми се видя тази книга. Ако някой знае нещо добро и обстойно моля да каже , мисля ако не се намери в краен вариант да дам едни 300 кинта за кабината там поне бол инфо, ама викам да питам първо вас.

Мерси предварително
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

Частни курсове няма ли да ти свършат най-добра работа? Конкретно от Бизнес Италиански ли се интересуваш?
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

в смисъл бизнес?

Не просто за кеф, за бизнес там с английски :)

просто ме радва езика и искам го знам на някакво ниво, езика е богатство :)
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

http://worldfriends.tv/welcome/
Разрови тук. Наскоро ми попадна. Четох, конкретно, как взаимно се обучават на японски и английски.
Писане и разговор на живо е най-добрия начин да се научи език. Всъщност, има по-добър - да живееш в съответната страна. Но след като Мрежата е почти навсякъде по света, може да си живееш където поискаш и да имаш контакти където не си и мечтал.

Пък ако се сдобиеш с италианска булка, да ме поканиш на сватбата. Може и да не е във Венеция, макар да е желателно. ;)
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

Мерси за инфото, е все още не съм намерил по красиви от нашите, ама знае ли се от де ще излезе булката
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

Език се учи в хоризонтално положение и на ушенце, за повече инфо питай Бербатов първата година в Германия кой го научи на немски или по точно коя:mrgreen:
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

Прави сте момчета, ама обстановката сега не позволява това да стане, и затова търся алтернатива - май си намерих http://www.book.store.bg/p54022/pylen-kurs-po-italianski-ezik-maria-bali.html
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

Прави сте момчета, ама обстановката сега не позволява това да стане, и затова търся алтернатива - май си намерих http://www.book.store.bg/p54022/pylen-kurs-po-italianski-ezik-maria-bali.html

купуваш си 1 речник + граматика и за 2 седмици ще си готов
после можеш да вземеш от библиотеката самоучителя на Бианка Бавиери (мисля че беше от 1994-та година) в 2 части - с него ще запълниш пропуските
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

Мерси, за инфото ;)
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

Много съм скептична към това, на което си се спрял. Подкрепям напълно колегата, който ти препоръчва самоучителя на Бианка Бавиери. Вземи си граматика на Pons. Ефективен метод на самостоятелно учене е слушането на песни на съответния език и следенето на текстовете към тях. Ще се справиш доста по-бързо, ако все пак някой ти обясни две-три фундаментални неща за италианския, особено ако "идваш" от английски. :|

Като почнеш да учиш и ако имаш питания, ще помогна с удоволствие. :)
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

Мерси, а от къде да намеря на тази Бианка Бавиери самоучителя, нещо търся из нета и греда
 
От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

Много съм скептична към това, на което си се спрял. Подкрепям напълно колегата, който ти препоръчва самоучителя на Бианка Бавиери. Вземи си граматика на Pons. Ефективен метод на самостоятелно учене е слушането на песни на съответния език и следенето на текстовете към тях. Ще се справиш доста по-бързо, ако все пак някой ти обясни две-три фундаментални неща за италианския, особено ако "идваш" от английски. :|

Като почнеш да учиш и ако имаш питания, ще помогна с удоволствие. :)

за граматиката задължително някой трябва да удари рамо, защото ако запомниш нещо грешно в началото после трудно се коригира
малко класика от мен .... за отскок
Per me si va nella citta dolente, per me si va nell'eterno dolore, per me si va tra la perduta gente. Giustizia mosse il mio alto fattore... fecemi la divina potestate la somma sapienza e il primo amore... dinanzi a me non fuor cose create se non etterne... e io etterno duro... lasciate ogni speranza voi ch'entrate.
 
От: От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

за граматиката задължително някой трябва да удари рамо, защото ако запомниш нещо грешно в началото после трудно се коригира
малко класика от мен .... за отскок
Per me si va nella citta dolente, per me si va nell'eterno dolore, per me si va tra la perduta gente. Giustizia mosse il mio alto fattore... fecemi la divina potestate la somma sapienza e il primo amore... dinanzi a me non fuor cose create se non etterne... e io etterno duro... lasciate ogni speranza voi ch'entrate.

:clap:

Не плаши с АД-а колегата! :) Данте в оригинал е труден за смилане и от повечето италианци.

Нямам представа къде може да се намери учебника на Бианка . Наистина питай по библиотеките. Ще се разровя за моето копие за да ти кажа (ако открия къде съм го забутала) името на издателството. :)
 
  • Like
Реакции: bizz
От: От: Някой да ми препоръча добър самоучител по ИТАЛИАНСКИ

ха! ето откъде идвал лафа "надежда тука всяка оставете!" - от Данте било....

аз тоя учебник последно време за подложка за мишката го ползвах щото най-добре върху него се движеше :rolleyes:

но ме мързи да го сканирам много страници са и двата тома - предполагам че в библиотеките на големите градове трябва да го има в общия достъп - все пак не е инкунабула че да го крият
 

Горе