Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

samilive

New Member
Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица на скоро разбрах че seo не трябвало да бъде на кирилица това вярно ли е v вижте тези снимки
Аз всичко съм писал на кирилица - qweqw.PNG
а като хората го копират става по този начин - sad.jpg
А как да пиша например но в админ панела под всяка играчка ми иска Seo как да го пиша тук - eqwe.jpg
Използвам системата на OpenCart!
 
От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Ползвай транслитерация на гугъл
http://www.seo-bg.com/seo-google-transliteration-transliteracia.php

Това по никакъв начин не влияе на SEO, но създава неудобства при копиране на линкове и споделяне в социалните мрежи
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Казах ти и преди да си сложиш SEO модул, Paladin или някой друг.
На Г не му пука дали е на кирилица или латиница.
Но си прав на латиница изглежда по-добре при споделяне....
Все пак има грешка тук, не оставяй интервали в SEO url!
Детски%20играчки/Детски%20оръжия не е добре
Детски_играчки/Детски_оръжия е добре
Свързвай думичките с долно тире "_"
 
От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Ще си позволя да поправя колегата СТАН, той е прав, но разделянето трябва да става със средно тире "-" :). Аз също бих ти препоръчал да ползваш или транслитерация или фрази изписани на английски. Изписаните така адреси на кирилица, поне към монета имат една идея по-голяма тежест, но създават известни неудобства при копиране на URL адреса и при споделяне. Но задължително си оправи тиретата! Един хубав SEO модул, като Paladin сам ще се погрижи за това.

Ето малко информация по темата:
https://www.cloxy.com/blog/cyr-url/
http://goo.gl/8N4hVO
 
От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Евалата момчета а да питам за този модул където всичките говорите за него paladin автоматично всичко сам ли прави? А имам проблеми с скороста на сайта ? Като пусна гоогле да тест сайта ми дава мн. Проблеми @Баджев Стил прочетох онава където ми беше пратил и с онези тестове на гоогле ако се досещаш...
 
От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Модулът прави това, което му е зададено. Идеята е, че автоматизира много от процесите, които иначе би било доста по-трудно и трудоемко да бъдат направени ръчно, което също е нож с две остриета. Тоест това е автоматизиран процес, а не автоматичен. Относно това, дали имаш проблеми със скоростта на сайта – има достатъчно инструменти да тестваш това. Най-често в тях е добре описано кое как товари и има инструкции за оправянето на проблема. Има и модули и за това. Все пак, ако не си наясно с това как да работиш и настроиш въпросните модули, да отстраниш проблемите, по-добре да се обърнеш към човек който разбира, защото резултат не само че може да отсъства, но може да има и негативен такъв, респективно още повече проблеми.
 
От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Безплатен инструмент на Ganbox за транслитерация на низове на кирилица до букви на латиница, така че да се разбират еднозначно от Google има на адрес: http://ganbox.com/trans
 
От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Урл-ите трябва:
- Да са на латиница - Г дава предимство на по-късите урл-и.
- Думите трябва да са разделени с тире, а не с долна черта - робота чете отделната дума. Ако са с долна черта го чете като една дума.
- Стан_бг е написал чуден екстеншън за генериране на урл-и - Генериране на SEO адрес от продуктовото име и транслитерация
Паладина си има и плюсове, и минуси и най-вече не прави нещата с магическа пръчка. Този, който го ползва трябва да е много наясно какво прави иначе може повече да навреди отколкото да помогне.
 
От: От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Урл-ите трябва:
- Да са на латиница - Г дава предимство на по-късите урл-и.
- Думите трябва да са разделени с тире, а не с долна черта - робота чете отделната дума. Ако са с долна черта го чете като една дума.
- Стан_бг е написал чуден екстеншън за генериране на урл-и - Генериране на SEO адрес от продуктовото име и транслитерация
Паладина си има и плюсове, и минуси и най-вече не прави нещата с магическа пръчка. Този, който го ползва трябва да е много наясно какво прави иначе може повече да навреди отколкото да помогне.

Първите две правила са абсолютно неправилни!!!!

По първото: Не е нужно да са изцяло на латиница :) Предпочита се да бъдат на латиница не заради гугъл а заради тяхното реално визуализиране, тоест няма сео причина да се използват латински синволи или поне не таква свързана с гугъл.
Ако имате кирилски синволи било то в домейна или линка при споделяне на тези синволи се получава една неразчетима шльоковица, която отблъсква хората. Този проблем е решен чрез многжество инструменти за смаляване на линка и преубразуването му в латински синволи. Като цяло всеки един професионалист би работил с латински синволи, понеже това е стандарт и няма да си блъска главата след това как да решава проблеми появили се в следствие на кирилските синволи, още повече, че гугъл и всички други уважаващи себе си търсачки имат много добри аугоритми за разпознаване на "ZELE" като "ЗЕЛЕ".

По второто: Това е абсолютна грешно е това в което вярваш. Едни от най - силните в БГ сайтове за електрониа правят обратното на това което си написала, а са с доста добро сео в адски ама адски трудна ниша като компютри, телефони, телевизори и т.н Също така има няколко доста силни новинарски сайтове на които същи линковете им са на обратното на това което каза. По стандарт думите се съединяват с долна черта, разделят се с тере, а отделните категории с наклонена черта, но има доста доказателства че специално гугъл на гледа точно по този начин на тези синволи и съдейки по успеха на сайтовете за които ти споменах смело твърдя че тук излизането от стандарта е правилен подход и може да ви даде много голяма преднина пред конкурентите ви в дадената ниша. Неща като да криеш асото в ръкава.

И за капак на всичко ще каза на навлизащите в света на SEO-то че няма такова нещо като голям гуру, има опит които е актуален 3 до 4 месеца, през които трябва да си предубил нов които да е актуален за още толкова. Тоест такива гуру-та с години опит можете да им стигнете успехите за 3 до 4 месеца, разбира се ако разполагате с тяхните мрежи от сайтове и инструменти което не е някаква огромна стена, която няма преодоляване и то с минимални средства. В света на SEO-то няма такова нещо като цар които стои над всичко, това е процес от много малки стъпки, като всяка една от тях е еднакво важна като другата. Има си стандарти, ако ги спазвате си имате SEO на супер добро ниво, дугото е съдържание, линкове към определени страници важни за сайта ви и доста логика и умисъл в това което правите, защото ако някои пишман гуру ви напраска 50 - 100 линка за нула време към началната страница е все едно да ви излее кофа солена вода върху макбука, можете да си го почистите, но никога няма да е като е бил преди това.
 
От: От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

По второто: Това е абсолютна грешно е това в което вярваш. Едни от най - силните в БГ сайтове за електрониа правят обратното на това което си написала, а са с доста добро сео в адски ама адски трудна ниша като компютри, телефони, телевизори и т.н Също така има няколко доста силни новинарски сайтове на които същи линковете им са на обратното на това което каза. По стандарт думите се съединяват с долна черта, разделят се с тере, а отделните категории с наклонена черта, но има доста доказателства че специално гугъл на гледа точно по този начин на тези синволи и съдейки по успеха на сайтовете за които ти споменах смело твърдя че тук излизането от стандарта е правилен подход и може да ви даде много голяма преднина пред конкурентите ви в дадената ниша. Неща като да криеш асото в ръкава.
Не искам да влизам в спор, но като пример бих посочила сайта на yoast. И моят съвет е за всяко нещо, за което имате съмнение и може да се намери пример там да се съобразите с него. На тях това им е работата и по мое мнение реагират най-бързо на промените.

И за капак на всичко ще каза на навлизащите в света на SEO-то че няма такова нещо като голям гуру
Нямам претенции да съм гуру и дори не съм СЕО специалист в тесния смисъл на думата. Аз съм разработчик и опита ми е натрупан с on page оптимизация, която обикновено правя по поръчка след сео анализ на клиентски сайтове.

За сайтовете, които сочиш за пример как с не добри урл-и се класират - има безброй фактори освен урл-ите, които оказват влияние. Например в Щатите и Канада обикновено на първа страница без плащане никога няма да излезеш ако ще и да имаш най- най-прекрасинете урл-и, снипети и каквото се сетиш, дори бих казала че за дрехи и мода на първа страница излизат само сайтове с абракадабра в урл-ите.
НО
Това не означава, че не трябва да правим нещата както трябва.

По въпроса за кирилицата и урл-ите можете да прочете повече тука:
https://seopult.ru/search.html?text=%F7%EF%F3+%EA%E8%F0%E8%EB%EB%E8%F6%E0
На руски е и за тези, които ползват този език този сайт е златна мина.
Попаднах по работа преди време и на един руски опенкарт сайт с вграден инструмент от този сайт и го гледах както куче месарница. Услугата им е скъпа, но извънземна.
 
От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Едни от най - силните в БГ сайтове за електрониа правят обратното на това което си написала, а са с доста добро сео в адски ама адски трудна ниша като компютри, телефони, телевизори и т.н
Оставаше само да кажеш, че става дума за Лаптоп.БГ :D. Аз мога да дам и други примери със сайтове, които дори се зареждат с www и non-www и пак се класират доста прилично. Но все пак това са фактори, които спомагат за по-доброто класиране, но има и други фактори, и по-важни и по-маловажни. Затова ако някой си мисли, че като си оправи URL-тата или пък сайта му е респонсив и хоп е готов... Все пак хората за това вземат пари. :)

П.П. Сега виждам, че отговорено преди мен. Много точно казано!
 
От: От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Плащане в какъв смисъл?

Реклама, SEO оптимизация, линкове, платени линкове, социални сигнали, PR.

Да продължавам ли?
 
От: От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Реклама, SEO оптимизация, линкове, платени линкове, социални сигнали, PR.

Да продължавам ли?

Аха . Това ми е ясно ....В коментара ми прозвуча , като някакви задкулисни плащания.
 
От: Някой да обясни по-подробно за seo оптимизацията на кирилица

Най-вече плащане на Г.
Например отварям Г ком и пиша купи ай фон.
Отгоре има 3 реклами от адуордс
След това 4 линка към айфон
след това 5 линка към бест бай
след това новини - Форбс
1 -повтарям 1 линк към сайт който не съм чувала и не знам какъв е - може и да е от големите.
И в дясно
Каре с продукти - плащат си като попове и там са пак айфон и 4 от ебей.
Под тях 4 реклами от адуордс
и под тях линк към адуордс "добавете вашата реклама"
Кажи ми ако си малък и нямаш милионен бюджет какъв е шанса да си на първа страница или дори на 2-ра(там пак така са разположени, но линковете са към амазон и ибей)
Имам приятел админ на едни такива сайтове - нито са респонсив, нито оптимизацята им е като хората - правени са преди 5-6 години и трудно да се оправят ама от години си плащат в адуърдс и в Канада по тяхната дума са винаги най-отгоре.
 

Горе