Някой да разбира от openAds?

Autohop.bg

New Member
Здравейте,

Смятам да си слагам openAds на сървъра за да почна да продавам рекламни банери, но имам следния въпрос. Някой знае ли възможно ли е да се направи следното с тази програма:

Да речем че сайта им 1 място за реклама в header часта на страниците и има 3 фирми които искат да рекламират - 1 иска да плати за 5,000 импресии, 1 за 2,000 и една за 10,000 импресии. Искам да попитам ако да речем сайта прави повече от 17,000 импресии възможно ли е да им наглася накъкси акаунтите да имат достъп само до тези импресии и като си изчерпат импресиите да показва някакъв стандартен банер за да не стои мястото голо до края на месеца когато те пак ще получат пакета импресии (или кликове) които са закупили.

Много стандартен сюжет е но нещо не мога да го направя с openAds, ако някой знае за друга програма с която може да се постигне това ще съм много благодарен да го сподели.

Благодаря предварително.
 
Значи оитваш в Inventory -> Publishers & Zones и избираш зоната, ма която ще се върти банера. На нея кликаш на Advanced и на If no banners from this zone can be delivered, try to... Display the selected zone instead, където това е зоната с банера, който искаш да показваш след изчерпване на импресиите. и да не забравиш Save Changes!!!
 
Това работи перфектно.

Искам да попитам още нещо ако не е проблем. Ако имам 2 рекламодателя и искам да им показвам банерите еднакво - 50% / 50%. Как мога да го направя?

Пробвах с priority information секцията но като сложа единия рекламодател на exclusive а другия на low, се показва само единия, ако ги сложа и двата на high се показва само единия. Пробвах и да им сложа impressions per day limit но пак не иска :(
 
Autohop.bg каза:
Това работи перфектно.

Искам да попитам още нещо ако не е проблем. Ако имам 2 рекламодателя и искам да им показвам банерите еднакво - 50% / 50%. Как мога да го направя?
Понеже знам каква е гняз докато свикнеш, та затова помагам.

Показването се регулира от тежестта на кампанията. Например, ако двама рекламодатели имат всеки по една кампания и банерите им се показват в една твоя рекламана зона и кампаниите им са с тежест 1, банерите им ще се показват по 50%. Ако са трима, тогава импресиите ще се разделят на по 33.33% и т.н.

Ако в една кампания има 2 банера, а в другата кампания има само един банер, ще трябва да играеш и с тежестта на банерите. Всичко натам е математика.

Ако нещо не ясно - питай.
 
bgkulinar каза:
Autohop.bg каза:
Това работи перфектно.

Искам да попитам още нещо ако не е проблем. Ако имам 2 рекламодателя и искам да им показвам банерите еднакво - 50% / 50%. Как мога да го направя?
Понеже знам каква е гняз докато свикнеш, та затова помагам.

Показването се регулира от тежестта на кампанията. Например, ако двама рекламодатели имат всеки по една кампания и банерите им се показват в една твоя рекламана зона и кампаниите им са с тежест 1, банерите им ще се показват по 50%. Ако са трима, тогава импресиите ще се разделят на по 33.33% и т.н.

Ако в една кампания има 2 банера, а в другата кампания има само един банер, ще трябва да играеш и с тежестта на банерите. Всичко натам е математика.

Ако нещо не ясно - питай.
поклон нещо днеска получих отоговори на много незададени въпроси
 
Стана перфектно и това нещо. Благодаря отново за отговора. Свиквам с този софтуер но наистина е малко странен от начало може би защотото има толкова много опции. Но пък иначе много ми харесва, супер добра система за банери.
 
Ще бъде страшно полезно, ако някой направи кратко ръководство за OpenADS на български :) .
 

Горе