Някой има ли идея как да рекламирам ножове във ФБ?

Луда ли съм да продавам ножове във ФБ?


  • Общо гласове
    13

danypetroff

Member
Здравейте,

имам страничка във Фейсбук за ръчно изработени ножове. Всичко си вървеше добре с рекламата, докато не ме отрязаха с ФБ политиката си, че продавам оръжие. Това стана след едни бурни коментари под един от постовете ми и постоянното настояване за ясно изписани цени, което е толкова нормално, разбира се. Премахнах цените, промених името от "Ножове, ръчна изработка. Уникални" на "Ловни аксесоари, ръчна изработка. Уникални", смених категорията от " Лов и полигон за незнам си какво..." на "Изкуство", пиша въртеливи рекламни текстове, без да споменавам думата "нож" + снимка на прибрани в каниите ножове, без да се виждат остриета, пробвам само с текст, без снимка - не става. Възможно е да пропускам нещо. Ако е така, дайте идея как да се справя. Ако пък няма начин - здраве да е, ще търся други пътища да си предлагам ножовете.
Все пак, доволна съм, че поне опитах и попитах:).
 
А органичен рийч не става ли ? С томбола пробвала ли си да достигнеш до повече потребители ?
Ами не, истината е, че не съм много веща, а и досега не съм отделяла кой знае колко време за това. Благодаря, ще видя как става и дали ще мине номера.
 
За фейсбук каквото и да направиш номера няма да мине. По-принцип може с писмено разрешение, но на съпорта ще ти отговорят след 30 години и пак няма да ти разрешат. Единствения начин е с органичен рийч без да правиш реклама на продукта ти, но пак няма да има ефект в продажбите. Друг вариант е - да си направиш хубав каталог към ОЛХ и да рекламираш чрез фейсбук линк към профила ти или каталога ти, там.
 
Necessary evil...

За да мине номера трябва да си креативна. Преди 17+г. правех и продавах профили за игри в Ebay. Естествено това беше забранено. Успявах да заобиколя правилата като продавах картичка с произволен текст и креденшълите написани отзад. :rolleyes: Разгледай в Интернет как го правят другите хора. Но не търси на български език.
 
Necessary evil...

За да мине номера трябва да си креативна. Преди 17+г. правех и продавах профили за игри в Ebay. Естествено това беше забранено. Успявах да заобиколя правилата като продавах картичка с произволен текст и креденшълите написани отзад. :rolleyes: Разгледай в Интернет как го правят другите хора. Но не търси на български език.


Лице, досега такава безсмислена форма на копи-пейст не съм виждал през живота си

Копнал си си коментара от тоя сайт > http://www.thetruthaboutknives.com/2017/10/avoid-facebook-knife-sale-censors/

Напрау нимога вечи, чак и мненията са ви чужди.
 
ХАХАХАХХАХА
 
За фейсбук каквото и да направиш номера няма да мине. По-принцип може с писмено разрешение, но на съпорта ще ти отговорят след 30 години и пак няма да ти разрешат. Единствения начин е с органичен рийч без да правиш реклама на продукта ти, но пак няма да има ефект в продажбите. Друг вариант е - да си направиш хубав каталог към ОЛХ и да рекламираш чрез фейсбук линк към профила ти или каталога ти, там.

Благодаря ти. Трябваше по-рано да попитам тук, загубих доста време да пробвам разни номера и да им пиша възмутени писма, че това, което продавам е изкуство, а не оръжие за масово поразяване и т.н до безкрай. Явно отговорите наистина имат 30-годишна давност. Ще си знам за следващия път - питане на точното място му е майката;).
 
Последно редактирано:
@danypetroff сам ли ги изработваш тези ножове?
Пробвай следното, ако сам ги изработваш: Отвори си канал в Ютуб, снимай целия процес на изрработката на ножовете и накрая на видеото обяви, че изработеният нож се продава.
Доста се гледат такива видеа, например:
 
wbg, това е супер. Отдавна сме го замислили, но все не ни остава време да го направим. Или пък, за да съм откровена, не сме достатъчно сериозни. Майсторът на ножовете го прави в свободното си време, хоби му е. До скоро изобщо не сме мислили за продажби, но нещата се получават и има търсене. Твърде заети сме със своите си неща, но това - с клипчето, ще го направим. Благодаря ти.
 
Начетох се на глупости. Няма да можеш да продаваш ножове директно в твоята фейсбук страница каквото и да става. Изкуствения интелект ще те блокира винаги поради фейсбук комюнити и правилата. Трябва да има сериозна препратка в рекламите. Ако искаш да се справиш без реклама, можеш да влезнеш в абсолютно всички фейсбук групи : Search "Продавалник" и да се пробваш да ги продаваш там. Това е добра идея и няма да даваш пари. Там имаш само един проблем. Фейсбук има лимит на публикациите в групи за 24 часа. За това пробвай да правиш на ден около от 20 до 40 публикации в различни групи. Минеш ли една максимална граница, ще ти блокират профила за 24 часа, 7 дни и 30 дни, ако се повтаря. От 20 до 30/40 публикации на 24 часа в групите, не мисля че ще има проблем. НО като кажа 24 часа, повярвай спазвай го това нещо. Другото, което ти предложих е : Каталог в ОЛХ, копира се линка на профила или на каталога и се рекламира в фейсбук. Хората от рекламата кликват и връзката ги отпраща на профила в ОЛХ. Ако имаш трудности с това, ще ти кажа как става не е проблем, само питай. Рекламата трябва също да има таргет. Ако правиш реклама помисли много сериозно за таргета, защото ще си хвърлиш парите за реклама на вятъра. За това също мога да ти помогна. Друг вариант е, чрез реклама в фейсбук страницата да вкарваш аудиторията си в фейсбук група и там да продаваш - това става по същия начин като рекламата към ОЛХ профила. Може да развиеш таргетирана страница в фейсбук без да продаваш и след това да пускаш публикации на ножовете и да продаваш без реклама, а само с естествен reach от страницата. Фейсбук комюнити и изкуствения интелект може да се заобиколят със сигурност, чрез препратки, но трябва да имаш цел "Какво точно искаш да направиш и как ще ти е най-удобно. Когато продаваш пред аудитория най-важното нещо е аудиторията да е сериозно таргетирана. Представи си : Колко продажби на ножовете ще имаш пред 1000 жени и колко продажби ще имаш на ножовете пред 1000 мъже? Колко от 14 до 18 годишни ще си купят нож и колко от 24 до 44 годишни ще си купят нож? Колко то 44 до 65+ години ползват изобщо фейсбук ? Когато правя реклама, дали тя ще достигне до активни хора и как да направя така, че да достигне само до активни хора и активни фесйбук профили ? Дали да правя фейсбук реклама към цяла България или само към няколко града ? В селата дали купуват продукти от фейсбук ? Трябва да си задаваш правилните въпроси и да таргетираш много здраво. Мисли.

Имам една групичка и вкарвам в нея хора чрез фейсбук реклама. Без таргетиране към 2 500 000 човека в България с 50 долара в групата влизаха от 30 до 50 човека. Направих няколко пъти тази скъпа грешка и започнах да таргетирам. Сега рекламите са ми към 450 000 човека и за 50 долара в групата влизат от 280 до 390 човека. Има разлика нали ? :)
 
Matey Hristov, Благодаря за изчерпателното инфо. За мойта си страничка вече разбрах - от там директно няма да мога да продавам, за съжаление. Харесваше ми да си плащам и да си продавам, но бързо ме усетиха. С таргета добре се бях справила, май, щото имаше успех, чак се изненадах. Имам вече обяви в затворени групи във ФБ и там нещата се получават засега. Само в една имах проблем, но започнах да си пускам обявата като дискусия и мина. Колкото до броя обяви за 24 часа - няма опасност да ги надвиша, това с ножовете е хоби в свободното време и няма кой знае каква производителност. Пускам по около 1 до 2 обяви седмично и то не редовно. Все пак, добре е да го знам. Това за ОЛХ не го знаех, харесва ми, ще го пробвам при първото ми свободно време. Накратко - радвам се, че ми обърна внимание.
 
С инстаграм пробвали ли сте? (нямам идея там каква им е политиката към хладните оръжия).
Направете си свой собствен сайт тип портфолио на ножовете който предлагате и може да пробвате и реклама в гугъл и не само ...
 
С инстаграм пробвали ли сте? (нямам идея там каква им е политиката към хладните оръжия).
Направете си свой собствен сайт тип портфолио на ножовете който предлагате и може да пробвате и реклама в гугъл и не само ...
Скоро мернах един точно с ножове в инстаграм
 

Горе