Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

Не е лошо да помислиш и върху температурния фактор. Ако се сложат в някакъв бус и 2 дни пътуват до теб, автомобилът го пече слънце и прочее, напълно е вероятно да се деформират, разтекат или каквото се сетиш.
 
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

Асене, май твоят вариант ще е, ако не намеря рязаната хартия. Иво, писал съм по-горе за единственото фиксиране, което ми идва на ум (има и още една опция, но е много сложна и обемна). Гарнет, това с пясъка е неприложими не само заради теглото - ще нарани и повърхността на свеща, освен ако не е много ситен/ морски, но тогава може да се полепи по нея, независимо дали ще е увита свещта в нещо друго. По принцип си прав за вибрациите - даже навремето - сега по-рядко DJ-ите ползваха едни съндъчета с пясък под грамофоните и/или плеърите с дискове, но тук не се притеснявам от вибрации толкова колкото от движение на свещите в кутиите. Ред, мерси, но съм го помислил - ще са доста отделени от околната среда - тяхната си дървена опаковка и още един сандък, където ще са всички заедно, като ще има достатъчно въздух (надяам се) за изолация.
Мерси на всички за предложенията, ако някои има други идеи - отворен съм към тях:beer:
 
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

Една идея и от мен. Предполагам че няма да е скъпо цък
Като допълнение на идеите на Асен...
 
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

Една идея и от мен. Предполагам че няма да е скъпо цък
Като допълнение на идеите на Асен...
10 символа [emoji6]
И аз по едно време си мислех за балончета пук-пук от най големите, но предвид големината на крилете на повечето свещи, няма да се получи, а да свеща е около 17 см за представа.
 
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

Само предположение - имайки в предвид, че восъкът може да омекне от температура, може би няма да е лошо да ги увиваш в някой и друг пласт найлон (фолио).
 
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

Колега, сещам се за още един вариант, а именно:
намираш центъра на горната и долната стени на кутията правиш по един отвор, колкото да вкараш по един дълъг, тънък кабър. Да бъдат толкова дълги, че да влизат по 5-6 милиметра в самата свещ по нейната ос... Това е, разбира се ако не е твърде голям компромис да има по един минимален отвор в основата и при фитила. Лепиш кабарите с по едно силно тиксо с надпис "remove!" и тъй...
 
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

Асене, мислих и по този въпрос, но ти не си предвидил усукването по оста, която ще създадеш с 2 срещуположни кабъра, аз иначе бях решил да слагам 2 гвоздея отдолу, за да не се върти (иначе за отгоре е абсурд освен това върхът е и с лек вдлъбнат конус - няма как да се захване - освен ако не е 40 мм :wink: ), но като знам, че са индианци тук - има нам си колко стотин фирми да им сглобяват мебелите например - абсурд да им сложа гвоздеи или габърчета.
 
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

Само предположение - имайки в предвид, че восъкът може да омекне от температура, може би няма да е лошо да ги увиваш в някой и друг пласт найлон (фолио).
И да се залепи за него - :( Имах такъв случай при тестовите свещи с единия производител лятото:wink:
Температурата не ми е яд - писах по-горе, мисля че съм се оправил с нея. Крехкостта на някои модели е проблема :cry:
 
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

Мисълта ми беше, че нещо от евентуалното уплатнение също може да се залепи. Друго, което ми идва на ум, е да увиеш свеща в няколко пласта 'балончета' и да запълниш с нещо (лентички, стиропор или силиконови топчета) празните пространства.
 
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

С голям опит в опаковането съм.
Вземи 1 възглавница за 2-3лв и използвай дунапреновите парченца, който са в пълнежа и.
Друг вариант са едни гранулки с които пълнят пуфовете.
Балончета и хартии не са за финни стоки.

Цитирам си мнението от вчера, защото май трябва и картинки да добавя...

EPS-гранули:
04.jpg


Пълнеж за възглавници от дунапрен:
Dunaprenov_puh_%28ChUVAL%29_1.jpg


И двете се продават в чували.
 

Прикачени файлове

  • 04.jpg
    04.jpg
    52.5 KB · Преглеждания: 6
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

Може да купиш свещ с подобна сложна форма от друг производител и да видиш как го е направил той.
 
От: Някой инженер, креативен и/или с опит в опаковане на продукт ;)

За подобни крехки работи, според мен най-удачният вариант е дунапрен по стените на кутията - колкото по-плътен, толкова по-добре + EPS гранули като пълнеж
 

Горе