Някой инсталирал ли е bootstrap

didkap84

Member
Някой инсталирал ли е bootstrap. тази система ми се стори доста о сложна от wp и osclass и ще се нуждая от малко помощ. Може ли да ми дадете видео линк или нещо което да ми помогне. да я инсталирам и настроя темата.
 
От: Някой инсталирал ли е bootstrap

Bootstrap is the most popular HTML, CSS, and JS framework for developing responsive, mobile first projects on the web.
 
От: Някой инсталирал ли е bootstrap

Bootsptrap ти е темплейтна система, която обикновенно може да си работи сама с HTML или да работи с wordpres, drupal или други cms-и

При теб какъв е случая, чисто ли ще я инсталираш или върху wordpress
 
От: Някой инсталирал ли е bootstrap

Кой е казал че е, казвам че е темплейт, който се инсталира върху цмс или се ползва начисто.
 
От: Някой инсталирал ли е bootstrap

Упс попаднах на гореща тема, нема ви казвам колко неадекватни има, да не истине супата
 
От: Някой инсталирал ли е bootstrap

Нито е темплейт, нито се инсталира.
Или имам някакво нестандартно разбиране за тия понятия... Вече и аз не знам.
 
От: Някой инсталирал ли е bootstrap

Аз го ползвам по 2 начина.
Единия е върху Друпал, слагам bootstrap 3 базовия темплейт за друпал и вече къстъмизирам.
2-рия начин е чист и прост сайт на HTML обикновено one page, който ползва bootstrap .

А дали е фреймуорк или нещо друго все тая, тия понятия вече са тотално размити
 
От: Някой инсталирал ли е bootstrap

Bootstrap е колекция от стилове и JavaScript функции. Поредното нещо дето се нарича framework и цели да улеснява работата с шантавия свят на CSS, HTML и Javascript :) Има си някакви правила за работа, а видеа се намират в Youtube. Цялото нещо работи от страната на браузъра. Типичното при Bootstrap е наводняването на HTML кода с класове (class="... ... ... ...")

Wordpress e CMS система дето работи на сървъра. Естествено за Wordpress можеш да си инсталираш кожи (скинове, теми, темплейти, външен вид, както искаш ги наречи) и точно в тях се бута Bootstrap. Така че Bootstrap не е част от Wordpress, независимо е, но може да се ползва от някоя модерна кожа.
 
Re: От: Някой инсталирал ли е bootstrap

почва се, настройте микровълновата за пуканки :wink:

Човек, не може за един уикенд толкова репорта от теб. Мисли за този пост, като за предупреждение....Ще почиваш лятото усещам. ;)
 
Re: От: Някой инсталирал ли е bootstrap

А дали е фреймуорк или нещо друго все тая, тия понятия вече са тотално размити

Казах библиотека, защото под фреймурк разбирам нещо повече - примерно Zend, Laravel, Angural JS(което е повече MV*, не толкова MVC, както другите два примера).
 
От: Някой инсталирал ли е bootstrap

Bootstrap е css i javascript framework, който се ползва както за чист html, така и за фронт на контент мениджмънт системи. Ако се поразучи малко е много удобен за темплейти. Ако обаче се задълбае става много сложно - използват се предпроцесори и може да се направят чудеса. Има си страница за конфигуриране, където могат да се зададат стойностите и да ви го компилира - http://getbootstrap.com/customize/. Така с json файла може да се ползва за промени в последствие.

Не става дума за инсталиране, в най-простият случай трябва да има все пак някакъв html. А той от къде идва вече може да е само маркъп, може и да се генерира от CMS.

По-проста и удобна за разработчици но не за начинаещи е Pure CSS http://purecss.io/ но не е много популярна. BTW pixabay.com е направен с Pure.

Малко отклонение: Наскоро разглеждах една много лека и без база данни(flat file) CMS - https://getgrav.org/, която има голям избор от теми именно с Бутстрап.
 

Горе