Някой/и с успешен сайт ?!

Tochkacom

New Member
Привет от мен.
Търся в форума има ли 2-3 желаещи, които да имат успешен сайт или сайтове(които да печелят от адсенс или афилиеит) и да имат желание да ми помогнат с информация и да споделят опит. Стига да имат свободно време и да им се помага де. Ако може да оставите скайп, ще съм много благодарен.
Успех на всички.
 
От: Някой/и с успешен сайт ?!

Привет от мен.
Търся в форума има ли 2-3 желаещи, които да имат успешен сайт или сайтове(които да печелят от адсенс или афилиеит) и да имат желание да ми помогнат с информация и да споделят опит. Стига да имат свободно време и да им се помага де. Ако може да оставите скайп, ще съм много благодарен.
Успех на всички.
Сто процента си на правилното място и скоро ще получиш желания отговор
Аз се занимавам главно с поддръжка на сайтове и копирайт, което също доказва, че от сайтове се печели
По принцип всеки сайт печели от реклема, само трябва да е вървежен, а за афилейта нека някой друг да каже, ама и там има хляб,,, и салам
 
От: От: Някой/и с успешен сайт ?!

Блинки, да. Искам да имам успешен сайт. Наскоро много се запалих и изкарах 1 курс набързо. Имам голямо желание и много свободно време. Мога и да инвестирам да речем някаква малка сума месечно 150-200лв примерно. "Направих" 1-2 сайта, (абсолютно аматиорски) който правят по 4-5$ месечно от адсенса, но си стоят така. Не мога да пиша статии на английски и незнам по колко трябва да се постват месечно ? От фиверр-а ли да ги поръчвам? Дали ще имат възвращаемост ? Някаква стратегия или някой да разкаже как се започва от нулата и за колко време, с какви инвестиции, и в какво трябват за да успее един сайт.
Благодаря
 
От: Някой/и с успешен сайт ?!

В една друга тема днес го писахме това. За да ти е успешен сайта, ти трябват няколко неща:
1. Научи английски
2. Избери си ниша (може да ползваш на гугъл кейурод плнанера за да гледаш колко търсения има)
3. Първоначално може да не е глобал, ориентирай се към по локален пазар с английски, примерно УК, Канада и Австралия
4. Стани експерт в нишата, която си избрал
- почни да четеш всичко, което намериш за нея
- гледай какво харесват и споделят хората и в кои мрежи го правят, начи трябва и ти да си в тия мрежи и да се научиш как да ги ползваш
- чети коментари и разбери какво търсят хората, може да ползваш и Q&A сатйтове като Quora
- създай най-добрия контент в нишата, примерно ако има нещо от сорта на 50 рецепни с мултикукър (ако нишата ти е мултикутър), и тва се е харесвало на хората, направи 101 рецепти с мултикукър
- дизайна е важен! много важен. искаш сайта ти да изглежда добре, да е добре оформен и да зарежда бързо. За това, ако нямаш такива умения, наеми графичен дизайнер да ти направи лого и дизайн и девелопър да ти го сложи на Уърдпрес или Джумла, че най-лесно се администират и са най-добре от към СЕО.
- почни да четеш как да си направиш вътрешна отпимизация и как да промотираш съдържанието си
- ЗА ВСИЧКО ПО ГОРЕ - научи се да ползваш ГУГЪЛ, всико го има там.
 
От: Някой/и с успешен сайт ?!

Ето ти и няколко полезни линка:
- Онсайт сео фактори, по които да се водиш - http://www.vaughns-1-pagers.com/internet/google-ranking-factors.htm#positive-on
- много добра лекция за съдържанието, гледай цялото обучение - https://www.shopify.com/videos/content-marketing/types-of-content-to-create-and-tools
- Основите на СЕО, философия и как да правиш качествено съдържание и да го промотираш - http://backlinko.com/
- Как да купуваш домейни - http://www.top5hosting.co.uk/blog/domain-buying-guide
- Домейни, които да гледаш по параметри, като ти дойде време да си правиш ПБН - http://moonsy.com/expired_domains/
- https://majestic.com/ и https://ahrefs.com/ - задължително се научи как да ги позваш тия двете
 
Re: От: От: Някой/и с успешен сайт ?!

Блинки, да. Искам да имам успешен сайт. Наскоро много се запалих и изкарах 1 курс набързо. Имам голямо желание и много свободно време. Мога и да инвестирам да речем някаква малка сума месечно 150-200лв примерно. "Направих" 1-2 сайта, (абсолютно аматиорски) който правят по 4-5$ месечно от адсенса, но си стоят така. Не мога да пиша статии на английски и незнам по колко трябва да се постват месечно ? От фиверр-а ли да ги поръчвам? Дали ще имат възвращаемост ? Някаква стратегия или някой да разкаже как се започва от нулата и за колко време, с какви инвестиции, и в какво трябват за да успее един сайт.
Благодаря

Реално насоките, които бих ти дал е да ги развиеш тия сайтове, ако не ти се занимава с фрилансване за други. Това според мен си е доста добра стратегия - какво би направил за друг, да си го правиш за себе си. ;) Друга насока, която няма да чуеш само от мен е да се ориентираш към англоговорящия пазар, защото тук дори и да имаш добре развит сайт, приходите няма да отговарят на 100% на вложените средства, време и усилия. Така, че продължи си за навън.

Може да поръчваш и от тук статии, както и други фриланс услуги, но като цяло гледай да е от проверен автор с добър опит. Все пак ще е нужно и малко да си запознат с езика. Важно е да си направиш добре проучването, за да си уцелиш добре нишата и да знаеш каква е конкуренцията. И това е само началото, после следва борбата за посетители. Нещо, което много собственици на сайтове забелязват след като влязат в тези дерби.

В началото няма да имаш голяма възвращаемост, защото просто бизнеса ти набира скорост. Тук важен момент е търпението и страстта да не умира. В началото няма да имаш кой знае какви велики постъпления, но ако всичко си правиш и развиваш успешно, постепенно ще забелязваш резултатите как бележат нови и нови върхове. Един сайт, за да е успешен той трябва да има цел и да е полезен за мрежата. Честно казано с посредствен няма да има много успехи и определено не е long term инвестиция. Когато правиш нещо, прави го за хората, машите няма начин да не те харесат. Естествено, после ще се съобразиш и с тях, но без да прецакваш експирианса на потребителите. :)
 
От: Някой/и с успешен сайт ?!

Според мен е тегаво ако не знаеш английски. Това означава да плащаш на друг да ти пише материалните докато сайта набере сила, което може да продължи от няколко месеца до 1 или повече години. В моя случай, само статиите които съм писал до момента за моя сайт са за поне 3000лв. Това означава да отделяш поне 1-2 часа абсолютно всеки ден, отделно от другата работа или занимание.
Ако устискаш първоначалния период на развитие и гледаш проекта като long term инвестиция, то неизбежно ще успееш. Просто няма вариант да не успееш.
 
От: Някой/и с успешен сайт ?!

Благодаря много на отзовалите се. Има ли някой желаещ на който да му кажа на каква тема и кои са сайтовете и да начертае нещо като план за действие, който да спазвам. Да ми даде насоки какво да променя по дизайна примерно(ако се налага де, но предполагам, че ще трябва), колко и какви статии ще трябват, за seo как да процедирам и т.н... ?!
Благодаря.
 
Re: От: Някой/и с успешен сайт ?!

Благодаря много на отзовалите се. Има ли някой желаещ на който да му кажа на каква тема и кои са сайтовете и да начертае нещо като план за действие, който да спазвам. Да ми даде насоки какво да променя по дизайна примерно(ако се налага де, но предполагам, че ще трябва), колко и какви статии ще трябват, за seo как да процедирам и т.н... ?!
Благодаря.

Давай смело тук. Всеки ще продължи и с планове и сценарии, които работят, защото ги е пробвал. Няма проблем да се продължи. Ако не искаш да кажеш конкретна ниша, просто говори с примери, цифри, нещо ориентировъчно. ;)
 
От: Някой/и с успешен сайт ?!

Точкаком иска таен съветник и не казва аматьорски сайтовете, явно неще бесплатни совети, а професианални
 
От: Някой/и с успешен сайт ?!

Не, аз просто наистина имам куп въпроси и постоянно ще ми изникват нови и нови, и ако започна да питам за всичко тука ще стане, че все едно сайта за мен работи хахаха
Е то тука между безплатни и професионални съвети няма разлика.
Fen, Blinky, може ли на лс скайп.
Мерси
 
От: Някой/и с успешен сайт ?!

Аз не съм видял някакъв конкретен въпрос. Става така, че хем иска да разбере всичко, хем да не разкрива нищо. Не става така пич.
 
От: От: Някой/и с успешен сайт ?!

Не, аз просто наистина имам куп въпроси и постоянно ще ми изникват нови и нови, и ако започна да питам за всичко тука ще стане, че все едно сайта за мен работи хахаха
Е то тука между безплатни и професионални съвети няма разлика.
Fen, Blinky, може ли на лс скайп.
Мерси

Ти наистина ли вярваш, че някой с успешен сайт ще ти даде скайпа си, че да го занимаваш с дни с твоите сайтове. Ако наистина искаш помощ, задай конкретни въпроси и тук има доста хора, които ще ти дадат насоки и обяснят. Никой ангажиран човек няма да се занимава с теб персонално. Освен ако не искаш платени услуги.
Аз лично не вярвам, че имаш кой знае какви невероятни идеи, че да ги криеш от форума. Защото ако ги имаше, нямаше да питаш по този начин.
На мен лично многократно са ми помагали тук така, че давай питай! Ако мога и аз ще ти помогна със съвет.

Е то тука между безплатни и професионални съвети няма разлика.
- Това изобщо не е вярно!
 
От: Някой/и с успешен сайт ?!

Колегата @GeorgeG те е насочил много точно към какво да се ориентираш като за начало. В момента наистина трябва да отделиш МНОГО време за учене (както ти казаха в Гугъл има всичко). Постепенно ще започнеш да прилагаш наученото и по сайтовете. Задавай си свободно въпросите, а тук повечето сме отворени към това да ти помогнем. Все пак всички сме почнали от 0-лата. :)
 

Горе