Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Статус
Not open for further replies.
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Значи, когато група хора се забавлява - жените в групата се излагат и дават лошо име на пола в сайта, а когато се държиш по най- просташки начин и използваш думи, като ''кадъна'' е престижно ? Ясно ! Спомена в другата тема, че трябва да метеш след насраното - време е да вземеш метлата !

Докато заради мен не нарекат някоя от жените пишещи "бг-свиня" ще поизчакам. А и може да обясниш какво й е мръсно на "кадъна"?
При положение, че сама си признава произхода, апелира останалите да се гордеят с него и накрая се обижда от това, че мен ме е гнус от хора с подобен произход.
Отделно от това, да отбележа и съм отбелязала, че имам приятелка мюсюлманка, говореща турски, единият от братята й е много изявен партиен член в ДПС и си е българка за мен, нищо че баща ми я нарича "туркинята", тя не се обижда и гордо си носи името Атидже. Но от нея не ме е гнус. Прайш ли сенс? Кое всъщност ме отвращава? А! И не е дошла от анадолските земи. Гадните османци вероятно са ги претопили в друга вяра. Щото е нямало къде да бягат и да запазят живота си хората.
Разбирам, че си против дискриминацията, но все пак позволи ми да имам и някакви предпочитания към това което мога да понясам и друго от което ми се драйфа.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Ето това е което може да се възприеме като етническа обида, според мене. Гагарина каза, че произхожда от малоазийските българи, а ти я наричаш анадолка и кадъна. Значи, стигам до извода, че ако Реминд е нарекъл Адо турчин само заради името, а той всъщност може да е арабин и да се е обидил, че го нарича така.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Докато заради мен не нарекат някоя от жените пишещи "бг-свиня" ще поизчакам. А и може да обясниш какво й е мръсно на "кадъна"?
При положение, че сама си признава произхода, апелира останалите да се гордеят с него и накрая се обижда от това, че мен ме е гнус от хора с подобен произход.

Разбирам, че си против дискриминацията, но все пак позволи ми да имам и някакви предпочитания към това което мога да понясам и друго от което ми се драйфа.
Освен теб, никой не е нарекъл никоя от жените "бг-свиня", доколкото си спомням. Аз си признавам произхода, но как реши, че съм кадъна. Ясно, че си боса по история, но поне от обща култура би трябвало да знаеш какво е "кадъна". От какви хора те е гнус? От българи и от хора с българско самосъзнание ли, от тракийските бежанци и техните потомци ли?
Ето милата Република Турция (не Османската империя) какъв договор "за приятелство" е подписала с България, който е създаден само за замазване на очите на българите и все още не е ратифициран:
http://bg.wikipedia.org/wiki/Ангорски_договор

А България нещо хич и не настоява и дори си мълчи, когато Ердоган бърка географията и само от талавизиите купуват турски сериали на килограм.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе