Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Статус
Not open for further replies.

ReminD

Well-Known Member
Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида? Ако някой е германец и му кажа германец - това етническа обида ли е? Я да поясни някой, че на мен не ми е много ясно защо ми беше едитнат поста > клалификацията към аднан расим, било обида да му кажа че е турчин, я пояснете, че тази материя ми е доста бегла.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Аз ще отговоря, защото аз модерирах поста - в тема за Бизнес. Не знам как се стига от тема за бизнес към националности. И на мен ми е бегло това.

ето поста:

Не си ли турче?
Ако си американец, ако ти кажа американчето пак ли ще е етническо, я се успокой малко

Темата е: Златото на глупаците!

Ако много държиш да ти върна мнението, ще го направя. :)

П.П;
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Ето една етническа обида според "закона" с глоба даже http://goo.gl/3iItQJ
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Цък за уж държавни "стандартни" относно дискриминацията. А ако имаш предвид относно форуми или училища например - това зависи от умствения багаж на админите/модераторите или учителите/директорите.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Тоя от администрацията на президента просто е избил рибата, но в интерес на истината все повече трябва да се замисляме какво говорим, защото дори да не сме толерантни по душа една думичка може да ни струва скъпо.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Не се впрягай! Така са научени, като им кажеш нещо на въпреки и да почват веднага с мантрата, че са дискриминирани. Като прибавиш и насаденото чувство за вина у българите картинката се изяснява.

Съвсем друг е въпроса, че със същия успех можеше да му кажеш и марсиянец или нещо подобно, щото в България турци няма, има български мюсюлмани. Като ги знам обаче младите български мюсюлманчета колко спазват заветите на корана... толкова са и мюслмани:) Според мен са си чисти българи с промито самосъзнание и плътна превръзка на очите, като македонците.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Според не знам си коя конвенция всеки човек се самоопределя. Друг е въпроса ако наречеш някой турчин, а той е българин. Това не би трябвало да е обида. Ако се обидиш означава че ги мислиш турчин за обидна дума. Друг е въпроса ако има определение: мръсен, гаден, гяур и т.н.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Не се впрягай! Така са научени, като им кажеш нещо на въпреки и да почват веднага с мантрата, че са дискриминирани. Като прибавиш и насаденото чувство за вина у българите картинката се изяснява.

Съвсем друг е въпроса, че със същия успех можеше да му кажеш и марсиянец или нещо подобно, щото в България турци няма, има български мюсюлмани. Като ги знам обаче младите български мюсюлманчета колко спазват заветите на корана... толкова са и мюслмани:) Според мен са си чисти българи с промито самосъзнание и плътна превръзка на очите, като македонците.
По широкоизползвания смисъл на думата, която е и грешен, мнозинството слага етикета "турчин" на всеки с турски етнос. Да си мюсюлманин, християнин, българо-мохамеданин, евреин, будист не те прави по-малко турчин или повече българин. Религията и етноса нямат нищо общо. Българин е дума за гражданска принадлежност. Пък след Освобождението над 40% от населението на България са били мюсюлмани, което пак казвам, че няма нищо общо с етноса.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Преди да ти обясня дали ако наречеш германец - "германец" ще се счита за етническа обида, нека първо изясним с каква цел нарече @Адо - турчин?
тук се крие проблема и закона не се тълкува буквално...в съда би трябвало да разберат какво си целил с това определение

защото в темата не е било нужно да го определяш като "турчин", "американец", "българин" или както и да е било, защото по закон, това НЕ би трябвало да има значение!
ти го правиш защото за теб има значение и то голямо

факта, че си пуснал тема само за да се правиш на ударен, говори много
човек може да има мюсюлманско име и да изповядва ислям - това НЕ го прави турчин!
може да е египтянин или българин

заради говна като теб, след време ще си имаме проблеми!
 
Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида? Ако някой е германец и му кажа германец - това етническа обида ли е? Я да поясни някой, че на мен не ми е много ясно защо ми беше едитнат поста > клалификацията към аднан расим, било обида да му кажа че е турчин, я пояснете, че тази материя ми е доста бегла.

Аз имам друг въпрос към автора. При положение, че знае, поне някои от нас, в какви лайна си попадал, сам си отговори на въпроса дали тези същите или други небоброжелатели ще го тълкуват както ти си мислиш? И не ме карай да влизам в подробности, моля те.

Или казано на по-икономически език, струва ли си риска да използваш такива нарицания? Какво печелиш и какво ще докараш като плюс. Последно време си активен в политиката, няма лошо, но имай мярка, защото не живеем в Мозамбик и на някои хора определени неща ги тълкуват по един начин, нищо че ти си го казваш по един. В съотвения контекст - не си прав и модерацията ти е малко.

Нортана определено е един от хората, които много добре успява да прецени ситуацията. Прочети неговия пост, защото ако продължа да пиша, ще го потворя. ;)
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Все едно да наречеш дебелото момче дебелак - защо го правиш. Всички знаем че е дебело - НО ТИ ИСКАШ ДА ГО ОБИДИШ за това го правиш елементарно :)
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Етническа нападка, обида и расизъм -

- когато бял българин каже по адрес на някой от друг небял етнос някакъв биологичен или социален факт. Примерно - турците сте много космати, ти си турчин, ти си циганин, циганите крадат.

ВНИМАНИЕ - това важи само, ако е от българин към друг, по възможност неевропейски етнос.

Ако примерно някой друг каже за българите - вие сте прости, вие сте неспособни, жените ви са к*рви, вие сте крадливи, смърт за българите, българите трябва да се заличат от лицето на земята и прочее (това съм го чувал) и прочее, това в никакъв случай не е расизъм.

Запомнете, расизмът може да е само бял.

Ако не ми вервате, питайте хелзинския комитет.
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Верно е. Малцинствата също леят етнически обиди към българите, но там расизъм няма :) Бледоликите кучета ги яли.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Я стига с тези провокации, че ние турците сме били българи с променено самоосъзнание. Както каза редрум по-горе, турците са по-космати от българите и това е вярно. Щом генетично ние сме българи, защо тогава са налице тези различия? Скоро един турчин от едно шуменско село беше открил антични османски документи, написани на арабски. Изпратил ги е до техническия университет в Истанбул за превод и се оказа, че семейството му се е заселил в България от Мала Азия точно преди кримската война. Тоест нямат нищо общо с българите. Друг въпрос е когато говорим за турчин със сини или зелени очи или руса коса. Тогава може да възникнат съмнения за произхода му, понеже принципно всички турци са с черни очи и черна коса(както съм и аз). А това, че са ме наричали турчин никога не би ме обидил. Това е повод за гордост! Жалко, че много малко турци се интересуват от историята на Османската империя и непознаването на историята ги прави потенциални жертви на такива "обиди", които сриват самочувствието им.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Какво печелиш и какво ще докараш като плюс.

Иска публично някой да заяви, че го подкрепя за да се почувства силен :wink:

Верно е. Малцинствата също леят етнически обиди към българите, но там расизъм няма :) Бледоликите кучета ги яли.

Не говорим за хора като теб които се обиждат като ги нарекат "българин"
не се сещам как може да ме обидиш на етническа основа, но опитай (единствения вариант да ти се получи е ако съм малцинство - затова расизмът най-често се свързва малцинствата).

Неграмотността ходи по всички нации, като гледам и теб не е подминала :shock:
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

и се оказа, че семейството му се е заселил в България от Мала Азия точно преди кримската война. Тоест нямат нищо общо с българите. Друг въпрос е когато говорим за турчин със сини или зелени очи или руса коса. Тогава може да възникнат съмнения за произхода му, понеже принципно всички турци са с черни очи и черна коса(както съм и аз). А това, че са ме наричали турчин никога не би ме обидил. Това е повод за гордост! Жалко, че много малко турци се интересуват от историята на Османската империя и непознаването на историята ги прави потенциални жертви на такива "обиди", които сриват самочувствието им.

Ти за малоазийски българи чувал ли си, бря? Моите предци като са такива и са живели в Мала Азия няколко века, преди да се преселят в България, да не би да нямаме нищо общо с българите? По косматост и по местоживеене ли ще се самоопределяме като етническа принадлежност? И между другото, Турция още не ни е изплатила недвижимите имоти, които малоазийските българи са оставили там при доста принудителното преселение, защото явно не са чувствали турци. Докато Гърция изплати нейните.

Още в първата ти тема ми направи впечатление, че проявяваш неуместна етническа гордост в сайт за предприемачество. Гордей си се с произхода си, но не тук.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

@Force, никой не казва, че всички мюсюлмани са българи.
Не те прави турчин това, че имаш повече косми.

Прочети какво е "Родина" и как човека е устроен да се привърже към всичко родно (родител) - това не е напразно.

Аз не бих могъл да стоя в чужда държава, не знам ти как го правиш.
Това, че изповядваш исляма и имаш ислямско име НЕ те прави турчин. Има много родители които си кръщават децата с тъпи западни имена - ехх, по твоята логика би трябвало те да се чувстват западняци.
Може да си запознат много добре с османската история (помага ти това, че не е дълга - няколко стотин години :mrgreen:), но българската е къде по-обемна (не мога по-скромно, опитах се!).
Няма да споменавам за Древните Българии и това, че държава с името Турция има от миналия век?

Да се мислиш за част от Османската империя е същото като един италианец да си мисли, че е Римлянин 8)

Нации се правят лесно - разделят територии, дават име и след 2-3 поколения - на ти.
И ти си османец от няколко стотин години или турчин от 1920.
Ах колко си хитър - избрал си да си османец :roll:
 
От: От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Ти за малоазийски българи чувал ли си, бря? Моите предци като са такива и са живели в Мала Азия няколко века, преди да се преселят в България, да не би да нямаме нищо общо с българите?

дам
аз сега се сетих за нещо друго

искам да се направи референдум за възстановяване на границите и присъединяване към нас на Стара Велика България, Волжка България, както и г/д половиния Балкански полуостров.


Освен българин, се чувствам великбългарин и волжкибългарин!

п.п. майтапа настрана, но това да се чувстваш част от държава която е изчезнала, може би говори за някакво психично разтройство или за неосъзнатост
няма значение, най-важното е до края на живота си, човек да намери своето място.
Има хора които си мислят, че са родени в грешната държава (това е вярно! преди четох за една жена която е отишла на майната си защото чувства, че е от там :D)

@Force - дай източник на информацията за открития документ :)
мислех, че мога да ползвам Гугъл - но не ми свърши работа в този случай :?

Гордей си се с произхода си, но не тук.
проблема е по-сериозен
той е от България и всеки нормален чувства същата държава за Родина
при него има проблем (на мозъчно ниво) и единствения начин да го реши е да се премести там където му е мястото - най-вече заради децата си, ако не иска и те да страдат (като него).

Лошо е да нямаш място което да чувстваш като Родина, спор няма и аз ти съчувствам.
Това е като да си бебе в епруветка :(
 
Последно редактирано:
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Както каза редрум по-горе, турците са по-космати от българите и това е вярно.
Току що разбрах че съм турчин!!! Ще ходя на кола маска, няма как. Те сигурно кадъните за това с фережета ходят!
 
Статус
Not open for further replies.

Горе