Някой може ли да каже кой точно е новия кирилов шрифт на gmail

bentos

Active Member
гледах 1 час и не мога да намеря този шрифт за общо ползване - някой знае ли как се казва, в инспекцията излиза само "Google Sans",Roboto,RobotoDraft,Helvetica,Arial,sans-serif обаче нито един от тези не прилича на това от снимката. може да се ориентиране по буквата в и буквата з
fg.jpg
 
гледах 1 час и не мога да намеря този шрифт за общо ползване - някой знае ли как се казва, в инспекцията излиза само "Google Sans",Roboto,RobotoDraft,Helvetica,Arial,sans-serif обаче нито един от тези не прилича на това от снимката. може да се ориентиране по буквата в и буквата з
Виж файлът 25123

Това с ръкописните "в", "з", "т" и т.н. е по българската кирилица, трябва да се активира специално този сет за шрифта, не всички я поддържат. На линка има описано как се активира за различни програми / ситуации. Source Sans 3 я поддържа със сигурност, но това не е точно той. Roboto не изглежда да я поддържа също, за останалите не знам.
 
гледах 1 час и не мога да намеря този шрифт за общо ползване - някой знае ли как се казва, в инспекцията излиза само "Google Sans",Roboto,RobotoDraft,Helvetica,Arial,sans-serif обаче нито един от тези не прилича на това от снимката. може да се ориентиране по буквата в и буквата з
Виж файлът 25123
emi.jpg
 
Това с ръкописните "в", "з", "т" и т.н. е по българската кирилица, трябва да се активира специално този сет за шрифта, не всички я поддържат. На линка има описано как се активира за различни програми / ситуации. Source Sans 3 я поддържа със сигурност, но това не е точно той. Roboto не изглежда да я поддържа също, за останалите не знам.
Ако става въпрос за текст, къстъм шрифтовете трябва да се линкнат в css-а иначе човека който ти гледа сайта ще види някой дефолт шрифт.
 
Човекът не се е вясвал, щях да му кажа кой точно е фонта с целия пакет.
 
ми напиши го, може и друг да се вълнува
Фонта е Kometa, специално този за който е дал пример е Kometa Regular.
 
Правата му не ги знам, всеки на своя отговорност го ползва
 

Прикачени файлове

  • googlesans.zip
    60.6 KB · Преглеждания: 10
Според мен е Montserrat Alternates. Тоя kometa не е толкова разпространен.
Kometa е. А и да не е Kometa е съвсем същия. Но шрифтовете си ли личат и по други фактори. g и д ще са идентични, например.
 
Шрифтът е нов, Google Sans Text. Трудно се намира, ето линк. Google Sans, който Sky е пуснал не поддържа БГ кирилицата, този Google Sans Text на практика е обновената му версия. Вероятно само Google ще си го ползват и ще е ограничен откъм права, поне за момента. Както споменах и по-рано - трябва да се активира Stylistic Set за българска кирилица, за да изглежда както на сайта им.

Пример от Illustrator:
MMZRCbT.png
 
Последно редактирано:
Шрифтът е нов, Google Sans Text. Трудно се намира, ето линк. Google Sans, който Sky е пуснал не поддържа БГ кирилицата, този Google Sans Text на практика е обновената му версия. Вероятно само Google ще си го ползват и ще е ограничен откъм права, поне за момента. Както споменах и по-рано - трябва да се активира Stylistic Set за българска кирилица, за да изглежда както на сайта им.

Пример от Illustrator:
MMZRCbT.png
Mn zle
 
трябва да се активира Stylistic Set за българска кирилица, за да изглежда както на сайта им.
Благодаря ти за включването. Знаеш ли от къде може да се види Stylistic Set номера за използване в уеб проекти?
 
Някакво мерене на патки ли има тука?
 

Горе