Някой ползвал ли е новия drag & drop плъгин за WP - gutenberg

lowriderzzz

Well-Known Member
Здравейте! Скоро чух, че WP ще си правят редактора за страници и постове с drag and drop функционалнот (нещо подобно на wix - нормално, по-лесно за повечето non tech savvy люде).

За сега още в нещо като бета версия и го има под-формата на плъг-ин.
Ето: https://wordpress.org/gutenberg/

Някой ползвал ли го е вече? Какво ви е мнението?

Аз го пробвах - харесва ми идеята за drag and drop фукнционалност, но честно казано доста неща липсват, както например няма от къде да си смениш шрифта (или поне аз не го намерих).
 
За мен е доста зле особено когато искаш да едитваш HTML може би защото не съм му свикнал нот плъгина за връщане на стария редактор присъства във всичките ми wordpress сайтове

Може би е ок за по-разчупени страници да си правиш с drag & drop но за това си имае Beaver builder и тн плъгини така или иначе
 
Ползвам го и ми допада повече от Класика. Не знам защо е целият този нисък рейт и целият този хейт. За мен е голямо подобрение. Всеки, който не го харесва, вместо да го хейтва — може да си изтегли Класика и да го ползва. От WordPress са го измислили да няма ощетени.
 
Ползвам го и ми допада повече от Класика. Не знам защо е целият този нисък рейт и целият този хейт. За мен е голямо подобрение. Всеки, който не го харесва, вместо да го хейтва — може да си изтегли Класика и да го ползва. От WordPress са го измислили да няма ощетени.
Да, но това е още един плъгин и съответно по този начин с времето сайтът става по-бавен и все по-незащитен. Според мен новият редактор трябваше да си остане плъгин и който иска да си го сложи
 
Да, но това е още един плъгин и съответно по този начин с времето сайтът става по-бавен и все по-незащитен. Според мен новият редактор трябваше да си остане плъгин и който иска да си го сложи
Съгласен съм. Много ме съмнява обаче хейтът да е заради това. Четох ревютата в сайта на WordPress. Повечето са от нубове на 54 год., които едва успяват да се логнат в WP.
 
Съгласен съм. Много ме съмнява обаче хейтът да е заради това. Четох ревютата в сайта на WordPress. Повечето са от нубове на 54 год., които едва успяват да се логнат в WP.

Тотално не съм съгласнен с теб. Основното предимство на WP е лесното и просто негово използване - и възможностите за автоматизация и лесно вграждане на външно съдържание. С този гутеншит всички такива предимства отпадат... В допълнение отново бих казал че не предлага нищо което да не е съществувало преди и като плъгин
 
Тотално не съм съгласнен с теб. Основното предимство на WP е лесното и просто негово използване - и възможностите за автоматизация и лесно вграждане на външно съдържание. С този гутеншит всички такива предимства отпадат... В допълнение отново бих казал че не предлага нищо което да не е съществувало преди и като плъгин
Те нали искат да е All-in-one без да има плъгини от знайни и незнайни автори поне при пейдж билдинга де. Аз съм със смесени чувства - някъде ми допада, но за други места не чак толкова. :) Въпрос и на какво го ползваш. Дали нещо такова би ти свършило работа при наличието на Бейкъра. (Бившият вижуал компоузър). :)
 
За Gutenberg искам да вметна още нещо. Някой по-горе каза, че защото е вграден това е пролука в сигурността. Дори и да няма Gutenberg, ако някой хакер ще сваля WordPress — ще го направи. Плугинът е вграден и смятам, че са помислили за това, което беше споменато, за сигурността.

И така или иначе ще сложите някакъв 3-ти плъгин, който ще има пролука... Това не е аргумент.
 
Последно редактирано:
Въпрос и на какво го ползваш.

В момента точно даваме календар със събития на различни сайтове които искат да го ползват, който се вгражда с малко по сложен IFRAME - след последните ми няколко разговора със собственици на сайтове които просто са натиснали "UPGRADE MY WP VERSION" , не ми се описва с думи как да обясниш на някой който си няма понятие че ползва wordpres ( за тях това си е "админа на сайта ми") как да вгради код с този нов редактор в 80% от случаите ни дават доступ до админа си ние да им го направим

просто искам да намеря човека който го е създал това животно и да го убия
 

Горе