Някой пращал ли е нещо с батерия по пощите?

webstil

Well-Known Member
Вчера ми казаха, че не можело да изпращам нищо с батерия, а това е странно, тъй като съм получавал доста неща с батерии. Някой пращал ли е нещо с батерия? Има ли варианти за това? Дали не е от значение просто пощенския клон, от който изпращаш?
 
Да, но можело да се получава, но не и да се праща....така каза леличката :)
 
Като отидете да пращате там ще ви кажат какво може и какво не може.
Във всеки пощенски офис се изживяват различно... Магнити например не разрешават да се изпращат. За батерии не знам.
 
Преди 2 години търговците от Хонг Конг предупредиха, че заради техните митнически закони може някои пратки, в които има батерии да бъдат спрени. Не знам защо хората са решили, че това е световен проблем. Но пъ може да съм пропуснал нещо ;)
 
Вчера ми казаха, че не можело да изпращам нищо с батерия, а това е странно, тъй като съм получавал доста неща с батерии. Някой пращал ли е нещо с батерия? Има ли варианти за това? Дали не е от значение просто пощенския клон, от който изпращаш?
Пратих фотоапарат с литиево-йонна. То по тая логика и смартфон не мога да пратя до чужбина. Голяма глупост.
 
Изобщо даже не е глупост. Има случаи на доста запалени самолети с литиево йонни батерии в пратките:
lithium2.jpg

някои куриерски компании разрешават артикули с батерии да се превозват, но са специално обозначени кашоните и се транспортират в специални контейнери с пожароустойчиви стени ( при пожар издържат до няколко часа)
 
Един познат върна гаранционен телефон на китайците, ама батерията отделно.
То пък сега много от устройствата са капсуловани.
 

Горе