Някой продава ли теми за free cms-и?

Blinky

Owner
Здравейте приятели. Отварям тази тема, за да хвана всеки, който продава теми в сайтове като:

themeforest.net & themetrust.com ... и подобни. Да ми кажат каква успеваемост. Защото гледам хубавите теми имат по над 1000 даунлода, което реално по $45 си е сума, естествено на 2, защото делиш с провайдъра на маркет за тях. Но и така да е това е $45К на 2 си е примерно да $22 500, което никак не е зле. естествено трябва и да се хареса, както и да предлага доста самия тамплейт. Не само визия, но и функционалност.

Исках и да видя дали има такива ентусиасти тук. Имах един познат, който сглабяше (не знам дали го прави още) шитове и ги качваше за сваляне фри, но беше си сложил 2 лика във футъра. Казвам "сглабяше", защото сега тези линкове не са много ОК. особено като ти се изсипят от на куп, с един анкор и все от спами ресурси. Както и да е, това беше лирическо отклонение.

Та, по темата. Вярвам, че това е един не лош бизнес модел, който може да се приложи. И в този ред на мисли искам да питам тези, които вече са го приложили така или иначе. Имат ли някакви впечатления от този модел на печелене. Ще се радвам на мнение от вече правещи го.
 
От: Някой продава ли теми за free cms-и?

И аз имам познат, който прави спам истории с тези теми, никаква идея за бизнес модел, просто спам и да живеят първите позиции. Това е. ;)

Сигурно има някой тук, който се занимава, но не си казва...все пак има адски много теми, все някой трябва да е българин...
 
От: Някой продава ли теми за free cms-и?

U-Design WordPress Theme

21 245 продажби * 50$ = 1 062 250 / 2 = 531 125$ - половин милион долара за година

къде ли е рекламиран?

http://graphicriver.net/forums/thread/happy-internq7-day-everyone/78233
Congratulations to our fourth Power Elite author Internq7! Internq7 has been a member of the Envato community for 3 years and in that time has gathered 1,396 followers! He surpassed $1,000,000+ worth of sales in the last month and has over 20913 Sales on just one item! Internq7’s story is inspirational and we are so proud to have him as a leader in our community.
 
От: От: Някой продава ли теми за free cms-и?

21 245 продажби * 50$ = 1 062 250 / 2 = 531 125$ - половин милион долара за година

Малко офтопик, ама да си го кажа :) Гледам, че темата няма превод на БГ, а по-надолу има връзка към сайта на преводача, все си е далавера подобна връзка ;)
 
Re: От: Някой продава ли теми за free cms-и?

U-Design WordPress Theme

21 245 продажби * 50$ = 1 062 250 / 2 = 531 125$ - половин милион долара за година

къде ли е рекламиран?

http://graphicriver.net/forums/thread/happy-internq7-day-everyone/78233
Congratulations to our fourth Power Elite author Internq7! Internq7 has been a member of the Envato community for 3 years and in that time has gathered 1,396 followers! He surpassed $1,000,000+ worth of sales in the last month and has over 20913 Sales on just one item! Internq7’s story is inspirational and we are so proud to have him as a leader in our community.
Ето това се нарича добра печалба. И тези забравих да си спомена, но си големи и те.

Често виждам доста добре направени блогове, които реално са или за продажба на линкове или за адсенс, или добре изграден сателит към някоя голяма компания, което реално пак си е техен ресурс и по нищо не личи, че са създадени, за да пълнят нета с безмислени неща. Общото между тях е точно това - професионално изглеждащи и добре направени сайтове или блогове, които се радват на потребителския интерес. Ето защо тези ресурси все още са по челните места на SERP-а и не мисля, че ще го отнесат.

Колкото до модел на печелене, всеки един провайдър си има такса или %, който одържа, защото все пак е предоставил на автора на темата място / пазар. Интересуваше ме дали имаме хора тук с практика в това начинание. И до колко си струва. Естествено за нещо, което така или иначе няма да ползваш, а го имаш направено - струва си. А как са нещата за изграждане на чистак бърсак нови и пускането им. Тук искам да кажа, че говорим за нещо качествено, а не да мине номера. Все пак си има нужда от продажби, а не от присъствие там. :)
 
От: Някой продава ли теми за free cms-и?

Имах 2 wordpress теми там за около 1-1.5 години. Наскоро ги свалих.
Оставих само 2 Tumblr теми, които ежемесечно изкарват по .. пфф де даз нам колко.. средно по една МРЗ да речем.

А как са нещата за изграждане на чистак бърсак нови и пускането им. Тук искам да кажа, че говорим за нещо качествено, а не да мине номера. Все пак си има нужда от продажби, а не от присъствие там.

WordPress теми - трудно. По много причини. Основната - тълпи от народ забелязаха че има келепир и пазарът се наводни.
Всъщност има лесен вариант да пуснеш продукт там - вземаш някоя от хитовите теми, рестайлваш я, поразместваш това-онова, и си готов. Предполага се че едно 60-80% от WP темите там са правени на тоя принцип.

Като цяло не препоръчвам на никой тепърва да започва да го учи това - закъснял е.
Вариантът с наемане на ВП програмист + дизайнер си остава. Под дизайнер нямам предвид такива дето само редят ПСД-та, а завършени фронт-енд програмисти.
Имай предвид и че съпортът на една ВП тема е много тежък и времеемък - изисква сравнително чести ъпдейти, а и юзърите ти сервират трудни ситуации всеки ден.

Но препоръчвам някои от другите категории - темички за Tumblr, Blogger и т.н.
Невъобразимо по-лесно и бързо се правят, на практика няма нужда да ги ъпдейтваш, съпортът е лесен и минимален като обем.
Приходите са много по-ниски, но пък много по-постоянни.

ПС: М/у другото, ако има някой със сериозни (on top of his/her game, дето се вика) умения - WP development, или design + front-end development, ще се радвам да ми остави контактите си на лична бележка.
 
А какво ще кажеш за Джумуата или Друпала? Не вярвах, че поддръжката ще падне върху теб, тъй като ъпдейтите са за CMS системата. Все пак ти си с дизайна, кодинга и нагласянето на темата, така че да върви без да прави проблеми в бъдеще.

Аз просто не ми го побира главата при продадени да речем 1000 теми, какво по дяволите ще се случи, ако ти се наемеш да съпортваш всичко. Вярвах, че това от части е и проблем на сайта търговец, който ти предоставя място за продажба. Както каза проблемите може да са хиляди и от различно естество, което реално не оправдава цената, на каквото и да го пуснеш. Е сега на $100 все си мисля, ще може да го преглътнеш, но не и ако постоянно някой ти кибичи на тикетинг системата. :)
 
От: Някой продава ли теми за free cms-и?

Преди време се замислях дали да не се хвана и аз на този бизнес модел, но по ред причини се отказах. Една от които е именно съпорт-а и по-точно, това, че не знам добре английски език... както и да е...

Добра идея е по принцип, но си иска някаква организация от поне 2-3 човека за да е всичко по-лесно.

Офтопик: Между другото, не знам дали знаете, но автора на U-Design WordPress Theme е Българин, който живее в Канада. Мога само ЕВАЛА да кажа на момчето, че е създател на една от най-продаваните теми в themeforest :)
 
От: Re: Някой продава ли теми за free cms-и?

А какво ще кажеш за Джумуата или Друпала? Не вярвах, че поддръжката ще падне върху теб, тъй като ъпдейтите са за CMS системата. Все пак ти си с дизайна, кодинга и нагласянето на темата, така че да върви без да прави проблеми в бъдеще.

Аз просто не ми го побира главата при продадени да речем 1000 теми, какво по дяволите ще се случи, ако ти се наемеш да съпортваш всичко. Вярвах, че това от части е и проблем на сайта търговец, който ти предоставя място за продажба. Както каза проблемите може да са хиляди и от различно естество, което реално не оправдава цената, на каквото и да го пуснеш. Е сега на $100 все си мисля, ще може да го преглътнеш, но не и ако постоянно някой ти кибичи на тикетинг системата. :)
Нямам представа за Друпал. Само съм чувал че theming-ът на Друпал включва доста PHP.
За Джумла ще да е по-лесно, понеже една Джумла тема е просто дизайн (ХТМЛ, ЦСС).
А скалъпването на ВП тема иска стабилно мазане на PHP.

Джумла не е особено популярна извън България и (предполагам) Русия.

Съпортът в Темефорест не е задължителен. Може изобщо да не съпортваш купувачите на продуктите си, ако така предпочиташ. Те дефакто са клиенти не ТФ, не твои. Но е в твой интерес поне да поддържаш някаква позитивна комуникация с юзърите.

Поддържането на една ВП тема up-to-date е тежко защото платформата еволюира много бързо и пазарът ще те изхвърли, ако не си в час. Трябва постоянно да се дообразоваш.
 
Re: От: Re: Някой продава ли теми за free cms-и?

Съпортът в Темефорест не е задължителен. Може изобщо да не съпортваш купувачите на продуктите си, ако така предпочиташ. Те дефакто са клиенти не ТФ, не твои. Но е в твой интерес поне да поддържаш някаква позитивна комуникация с юзърите.

Поддържането на една ВП тема up-to-date е тежко защото платформата еволюира много бързо и пазарът ще те изхвърли, ако не си в час. Трябва постоянно да се дообразоваш.
Да, това имах и аз предвид. Аз лично съм си купувал теми от там, да не кажа, че нямаше работеща читаво и един приятел ги е донагласял, защото всичко бе бъгаво. Под всичко разбирай темите (всичко купувано от там), не всичко от темата.

За това за $50 не знам какъв съпорт. Както и се чудя защо посредника не успява да се включи в нещо от бизнеса, не само в това да ти предоставя пазар.
 
От: Някой продава ли теми за free cms-и?

@Noke що ми трепаш ентусиазма така? :)
Тъкмо се понаучих да скалъпвам уордпрес теми, ей така аматьорски.... засега, и си викам че може да ми върже да продам някоя след време...

А какво ще кажете за тия, които си продават сами без посредници? Собствен сайт, собствен шоп и само да остане клиенти да намериш?
 
От: Някой продава ли теми за free cms-и?

@Noke що ми трепаш ентусиазма така? :)
Тъкмо се понаучих да скалъпвам уордпрес теми, ей така аматьорски.... засега, и си викам че може да ми върже да продам някоя след време...

А какво ще кажете за тия, които си продават сами без посредници? Собствен сайт, собствен шоп и само да остане клиенти да намериш?

Всъщност по-голямо предизвикателство е да си намериш клиенти, които да купуват продукта ти. Не, че да направиш тема е лесно, но има други варианти да се сдобиеш с готов продукт... outsource например ;) Въпроса е, че реално TF са вече доказан източник на дизайни и много по-лесно ще си намериш купувачи, отколкото да създаваш отделен твой си магазин... да правиш платформа за продажба, СЕО и т.н. :)

Принципно е по-добре да ги ползваш в началото... поне докато започнеш да печелиш малко по-добре... т.е това е мое мнение.
 
От: Някой продава ли теми за free cms-и?

@Noke що ми трепаш ентусиазма така? :)
Тъкмо се понаучих да скалъпвам уордпрес теми, ей така аматьорски.... засега, и си викам че може да ми върже да продам някоя след време...

А какво ще кажете за тия, които си продават сами без посредници? Собствен сайт, собствен шоп и само да остане клиенти да намериш?
Е то няма загуба.
Като натрупаш опит, ще можеш да си правиш турбо сайтове, каквито останалите уебмастъри и предприемачи само могат да сънуват, ако не изкихат няколко хилядарки, пропилеят часове и дни в преговори и срещи с изпълнители, и почакат няколко месеца.
На тебе ще ти отнеме 1-2 седмици.

Пък и все нещо ще продадеш вероятно.

Просто тоя бизнес вече е пренаселен - също като хостинга примерно. Всеки се бута да предлага хостинг, но трябва много амбиция и endurance да се поиздигнеш и задържиш.

Без маркетинг не се минава, дори да си предлагаш стоката на ТФ. Просто там е лесен пазар за някой и друг бърз лев, ако вече имаш умения и продукти.
 

Горе