Няколко въпроса за започване на онлайн бизнес/сайт БЕЗ ФИРМА

DomnK

New Member
1. Как мога да раздавам предметни награди?
2. Как мога да продавам рекламни места в сайт?
3. Мога ли да съхранявам лични данни (Имена, имейл)?
 
Последно редактирано:
Сайтовете с награди умряха 2012. Аз бях пионерът там. @mihluzin цъка няква модерна хай-тек форма на подобни сайтове където хакват SEO с блог статии, доста умно изглежда. А - и зарибява, разбира се, хората да прекарват максимално дълго време на сайта, цъкайки разни игри за точки с цел да се увеличи шансът да цъкнат на реклама.
 
Сайтовете с награди умряха 2012. Аз бях пионерът там. @mihluzin цъка няква модерна хай-тек форма на подобни сайтове където хакват SEO с блог статии, доста умно изглежда. А - и зарибява, разбира се, хората да прекарват максимално дълго време на сайта, цъкайки разни игри за точки с цел да се увеличи шансът да цъкнат на реклама.
Не става въпрос за подобен тип сайт..
 
Като искаш конкретни отговори ,задавай конкретни, а не абстрактни, въпроси.
Ето ти конкретен :)
Когато ти си бил пионер и си раздавал предметни награди с фирма ли си бил?
 
Ето ти конкретен :)
Когато ти си бил пионер и си раздавал предметни награди с фирма ли си бил?
За наградите не знам, но като човек, който има фирма много често се отказвам от услуги, свързани с нея поради една основна причина - не издават фактури. Ако правиш нещо сериозно - прави го както трябва, а ако толкова ти натоварва бюджетът създаването на фирма (което е нищо в сравнение с парите, които гълта един сайт) е по-добре да натрупаш повече капитал преди да започнеш :)
 
Ето ти конкретен :)
Когато ти си бил пионер и си раздавал предметни награди с фирма ли си бил?
Да, регистрирана по ДДС.
С GDPR вече всеки, събиращ лични данни, се явява администратор на същите. Няма нужда от регистация, както беше преди. Ако нещо се случи с данните и го свържат с теб направо ще идават да те глобяват (малко вероятно)
 
Моето мнение по темата, ако не правите онлайн магазин. Можете да стартирате без фирма, пуснете сайта на хост в чужбина. Всяко начало е трудно не го усложнявайте излишно с фирма. Докато сайта не стане известен и популярен няма да печелите достатъчно пари за да обслужвате разходите по хостинга и по фирмата. Малки приходи можете да ги осчетоводявате и като физическо лице. Когато сайта Ви се развие достатъчно не е проблем да отворите фирма и приходите Ви да минават през нея.
 

Горе