Няколко въпроса за онлайн магазин

Powerz

New Member
Здравейте,колеги.Подготвил съм няколко въпроса на които ако има възможност някой да ми даде отговор,тъй като не са ми много ясни нещата :)


1 -За дропшипинга влагат ли се пари?Може ли дропшипинга да работи с повече от една куриерска фирма?Трябва ли да сключа договор с куриерите и има ли полза от това?Как е най-добре да се търсят дропшипъри – онлайн или на място?И какви са методите и подходите за намирането им?
2 -Как се процедира при поръчка от клиент?Звънните ли му или се изпраща директно стоката?Какви телефонни планове се ползват?
3 -Има ли смисъл от Пайпал и плащане с дебитна/кредитна карта?Трябва ли SSL на сайта за paypal или само за директни плащания чрез Visa?
4 -ДДС и интересува ли ни ако сайта работи на дропшипинг?
5 -Трябва ли ни фактура за дропшиинг и как се издават?Кой може да ни изиска фактура и за какво?
6 -Осигуровките – ако работя на друго място и ми плащат от там осигуровки трябва ли и тук да плащам за тях във фирмата?
7 -Счетоводство – може ли сам да се осчетоводявам и трудно ли е да се научи?Задължителна ли е счетоводната книга?Колко време отнема осчетоводяването и на какъв период се прави?
Мерси предварително :)
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

1. Забрави за читав дропшипинг в България. Хората живеят в 1975та година...
2. Някои звънят, някои не. Ако стоката е над 100 лева и е бавнооборотна по-добре му звънни.
3. От пейпал в България няма смисъл. Не ти трябва ССЛ, за да го ползваш, но качва малко тръста сред образованите клиенти, а както всички знаем образования клиент е готиния (ценния клиент). Ако искаш да слагаш виртуален ПОС ще те задължат да имаш ССЛ.
4. Интересува те, ако минеш 50 хилки продажби на година (или 20 хилки ВОП) или ако продаваш предимно на фирми. Иначе не.
5. Трябва ти, за да можеш да платиш данък само върху печалбата, а не върху цялата стойност на продукта. Всеки може да ти изиска фактура за всичко, ти не можеш да му откажеш издаването (вкл. на физически лица).
6. Независимо, че работиш на още 100 места работиш ли като самоосигуряващ се управител внасяш ~108 лева всеки месец осигуровки + 3 такси за превод, защото са на различни сметки.
7. Можеш, ако знаеш какво правиш, ако не знаеш може да се правиш че правиш нещо и накрая да платиш "с лихвите" или на счетоводител, за да оправи бакиите при проверка или глоби на НАП.
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

1.Добре предполагам,че едно 70 % от онлайн магазините работят с дропшипинг?Какви други варианти според теб са по-добри за започване без средства.
3.Четох,че за плащания през кредитна/дебитна карта или други методи се изисква ссл за да се подсигури връзката на плащане?
4.А за ДДС не се ли слага на всяка стока,което ДДС после се връща? Или има разлика дали работя с дропшипър?
5.А добре за фактурата по какъв начин се издава ? И фактурата и касови бон каква е разликата ?
6.А добре за тези осигуровки няма ли начин да не се плащат и ако сме двама и съдружника ли внася ?
7.А трудно ли е да се научиш ?
Искам и да питам за касовия апарат нужен ли е ?Защото всеки е на различно мнение едни казват Да , други Не .
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

1.Affiliate, но няма кинта тука
2.Ще е по-сигурно за клиентите. И ще ти имат доверие
5.Фактурата се издава по желание на клиента. Просто казваш на доставчикът ти.
Касов апарат на теб не ти е нужен. Касовите бележки ги издава доставчикът.
 
Здравей, и аз ще си дам мнението. :) Дано да съм полезен де.

1. Не, не се влагат пари, а много време - за намирането им, контакт с тях и най-вече - отсяването на читавите. Повярвай ми, това е един от най-тегавите и постоянно работещи процеси. Едните се сдухват, други имат добри цени, трети - уникален продукт и така. Винаги има прибавяне и махане.

Дропшипърът работи с фирмата, с която си е най-добре - вече имат изградени бизнес отношение и прочие и е най-доброто решение за тях. За съжаление, в повечето случаи, ако работят само с една, то тя ще си е само нея. ;) Няма какво да сключваш договор с куриер, все пак дропшипъра от склада ще шипва към клиента. Освен, ако не си се подготвил да имаш складова наличност, тогава си имаш договор с тях.

Търсиш дропшипъри онлайн - чрез запитвания, после влизаш в словесен контакт по телефона и ако ще работите и ти е наблизо - запознаеш се лично. Но не съм оптимист за нашите тук, това е по-скоро съвет за навън, тук имат много хляб да ядат. В първият си разговор с тях ще трябва да обясняваш какво е дропшипинг и защо ги "безпокоиш" :)

Казах как ги намираш:

1. Сърч в Интернет;
2. Контакт с тях по мейл;
3. По-детайлен контакт - телефон и/или среща;
4. Подписване и започване на работа.

2. Клиентът поръчва на сайта ти, ти пращаш детайлите на поръчката на склада (дропшипъра) + парите за продукта, запазвайки разликата за себе си и така. Ако е не малък продукт и имаш притеснения - звъни. В чужбина не е задължително, там няма кретени, звъни се само за доуточнения. Тук не знам, сигурно ги има идиоти. Практиката е мейл към допшипъра, пускайки поръчката, и ако решиш - звъниш за потвърждение.

3. Има смисъл то PayPla, тук не съвсем, навън - много голям смисъл. Плащането всъщност се случва на сайта на PayPal, не при теб. Но не е лош вариант магазина да има криптировка, повечето не го правят, а други - да, което е по-добре. За дебитните карти имаш модул, който сигурно ще искат да свържат с SLL. ;) Поне това съм виждал.

4. Това с ДДС си го вкарваш към крайната цена. Ти ДДС на клиента няма какво да му обясняваш - имаш една крайна и това е. Ако нещо за теб искаш да си осчетоводиш, няма лошо, но клиента не го засяга това. ;) Начислява се.

5. Те реално ти издават фактура, ти на клиента и така. Все пак трябва да платиш данъци на твоята печалба (търговския %, - разходите), и това трябва счетоводно да е ОК.

6. Мисля, че не трябва, но май като собственик на фирма се самоосигуряваш. Все пак имаш си длъжност - собственик на фирма. Плащаш си осигуровки там.

7. Счетоводството го остави на счетоводител. Все пак ще трябва и платежни да ти пуска счетоводителката, и годината да ти приключва. Не го прави сам. ;)
 
Re: От: Няколко въпроса за онлайн магазин

1.Affiliate, но няма кинта тука
2.Ще е по-сигурно за клиентите. И ще ти имат доверие
5.Фактурата се издава по желание на клиента. Просто казваш на доставчикът ти.
Касов апарат на теб не ти е нужен. Касовите бележки ги издава доставчикът.

Да, афилиейта тук е скръб. ;) Дано някой ден имаме повече от 2-3 сайта, които да правят нещо в тази насока. Не че сме голям пазар, ама поне да имаше смисъл да се рине там. ;) А бизнеса още не вдява какво може да му донесе като ползи.
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

Ясно.Обаче ако още не е толкова навлезнал дропшипинга,какъв метод използват магазините - консигнация,купуват стоката или работят на аффилиейт?Иначе относно осигуровките има ли значение дали фирмата е еоод ,ет или оод ?Иначе за касовия бон ,апарат и фактура зависи от това на какъв принцип ще работи магазина.
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

Здравейте,колеги.Подготвил съм няколко въпроса на които ако има възможност някой да ми даде отговор,тъй като не са ми много ясни нещата :)


1 -За дропшипинга влагат ли се пари?Може ли дропшипинга да работи с повече от една куриерска фирма?Трябва ли да сключа договор с куриерите и има ли полза от това?Как е най-добре да се търсят дропшипъри – онлайн или на място?И какви са методите и подходите за намирането им?
2 -Как се процедира при поръчка от клиент?Звънните ли му или се изпраща директно стоката?Какви телефонни планове се ползват?
3 -Има ли смисъл от Пайпал и плащане с дебитна/кредитна карта?Трябва ли SSL на сайта за paypal или само за директни плащания чрез Visa?
4 -ДДС и интересува ли ни ако сайта работи на дропшипинг?
5 -Трябва ли ни фактура за дропшиинг и как се издават?Кой може да ни изиска фактура и за какво?
6 -Осигуровките – ако работя на друго място и ми плащат от там осигуровки трябва ли и тук да плащам за тях във фирмата?
7 -Счетоводство – може ли сам да се осчетоводявам и трудно ли е да се научи?Задължителна ли е счетоводната книга?Колко време отнема осчетоводяването и на какъв период се прави?
Мерси предварително :)

1) За доставката трябва да се разбереш с фирмата на дропшипинга. Ти не трябва да сключваш никакви договори, това е работа на дропшипшинг фирмата.
2) Тук зависи как решиш, винаги има шанс да откаже поръчката, но според мен е по-добре да се звъни преди да се потвърди поръчката, за да се намали риска от отказване от поръчката.
3) Paypal е много опасен, внимавай! Там всеки много лесно може да си върне парите, така че е нож с две устриета. Не ти трябва SSL за него, за картовите разплащания обаче ти трябва, понеже банките го изискват(ДСК и ОББ, другите не знам) за да ти приемат молбата за договор с тях за виртуален ПОС.
4) Интересува те разбира се, без значение какво е се плаща 20% ДДС.
5) Фактурата се издава от дропшипинг фирмата към теб, а ти вече на клиента. Но може и друг начин, зависи как се разберете.
6) Не, щом имаш един път осигуровки не трябва да плащаш втори път.
7) Това ще ти отнеме много време и осилия, най-добре намери някоя женица да ти го прави и няма да ти взима много скъпо, ако си малък магазин.
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

VMiloykov т.6 не ти е вярна, недей да подлъгваш хората. Как ще работи тази фирма, ако никой в нея не се осигурява (дори като самоосигуряващ се управител)?
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

VMiloykov т.6 не ти е вярна, недей да подлъгваш хората. Как ще работи тази фирма, ако никой в нея не се осигурява (дори като самоосигуряващ се управител)?

Това ми го е казвал счетоводител преди няколко години, че когато се осигуряваш на едно място на другото може да не се осигуряваш.
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

Управителя на фирмата се води self employed и е задължително да се осигурява-около 160 лв на месец.
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

Управителя на фирмата се води self employed и е задължително да се осигурява-около 160 лв на месец.

Само да ти кажа, че осигуровките са на този тип 120лв на само осигуряващо се лице, ако ползва болнични, отпуски и т.н., ако не ги ползва са 108лв на месец.
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

С други думи няма как да се избегнат осигуровките?Ако фирмата е ЕТ има ли някаква разлика или се плаща същата сума?
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

Имам едно запитване.Ако работя с Дропшипър А и имам негови продукти и Дропшипър Б.Клиента поръчва блуза от дропшипър А и друга от Дропшипър Б.Сега въпроса ми е какви са вариантите стоката му да не престигне в различни дни или дори ако дойде в един ден да не е с две различни коли на куриера?Трябва да се съгласуват нещана между дропшипърите или има друг вариант?
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

И на мен ми е интересно как става поръчката към дропшипъра и после до клиента. Как се свързваш с дропшипъра, за да му предадеш поръчката? По мейл, по телефон? Така не е ли малко неудобно всеки път?

При положение, че в България плащането е с наложен платеж, кой на кого плаща и кой как си взема парите?
 
От: Няколко въпроса за онлайн магазин

За да спечелиш 50-100 лв с български дропшипъри ще са ти необходими 1-2 месеца и то хиляда драми и разправии.

Ето кое е по-добро:

1.Идват празници, задели тези 50-100 лв намери някой вносител на играчки купи една или две хитови по няколко бройки( става и с козметика, ел. уред, инструмент и т.н.).

2.Направи си малък сайт ако искаш тип блок или магазин с 2 продукта ( подходящ например е Quick Cart). Напълни го с информация, снимки и указания за въпросния продукт или продукти.

3. Цялата дандания не би трябвало да ти отнеме повече от 3-4 дни максимум 5

Популяризаирай го и до края на годиниата ако правилно си изиграеш картите може да имаш печалба от минимум 500 лв.
 

Горе