Няколко глупави въпроси за Домейните.

matrixbglan

Active Member
Значи извинявам се за малко глупавите въпроси но не намерих отговор на следните неща.
въпрос .1
Да речем че искам да си закупя хост и домейн.Отивам на хост гатор и избирам бейби план за 9.95$ на месец там пише че Имам Unlimted Domains.
Това значи ли че мога да сложа на хостинг сървара ми
сайтовете www.kusipari.com www.matrixbglanpicha.com www.boikoprezident.com и така до без край ?
въпрос .2
Или значи че мога да имам безкрайни събдомейни www.kusipari.com www.shop.kusipari.com www.news.kusipari.com и тн до безкрай ??

въпрос .3
Мога ли да си закупя хостинг бейби план от хостгатор примерно за 1 година след което да отида
в godaddy.ком от там да си купя
www.kusipari.com www.matrixbglanpicha.com и www.boikoprezident.com и тн..
по 12-15$ за всеки домейн на година и да ги сложа към бейбиплана ми в хостгатор..
въпрос .4
Каква е разликата от това дали ще си купя хостинг от суперхостингбг
или от хостгатор за домейн .com само в качеството на yслугата.Xората които искат .bg си купуват от български хостинг компании защото е по изгодно или по друга причина?
ако нищо не сте разбрали от написаното: въпрос .5
Искам да пусна в интернет 4,5 различни сайта да кажем www.kusipari.com www.matrixbglanpicha.com www.boikoprezident.com и тн..
Какво трябва да направя ако може някой да ми обясни в лесни стъпки :)
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

Хостинг не се купува от българска компания! Било то суперхостинг..
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

въпрос .5

купуваш си хостинг за 9.67лв. на месец от суперхотин.бг на който можеш да сложиш 7 различни домейна (на един хостинг)

ако ще правиш повече от 7 сайта трябва да си избереш по-скъпия план, на който можеш да сложиш до 17 домейна ... за 21.75лв/месечно

това беше за хостинга !

а домейните
трябва и тях да си ги закупиш...

Може да разгледаш офертите и на други компании:
http://www.icn.bg/ http://host.bg/ http://ineahost.com/

Поздрави.
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

А ако искам хостинг от хостгатор и там пише ънлимитед брой домейни това значи, ли че мога да сложа наистина колкото пожелая различни домейни на 1 хостинг .?
Каква е разликата между БГ хостинг и от чуждестранен хостинг провайдър?
@Ашраф Хостинг не се купува от българска компания! Било то суперхостинг..
ЗАщо да не се купува дай по детайлен отговор..
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

Хи matrixbglan, както ти писах - според мен хостинга много зависи от аудиенцията ти....ако сайтовете ще се гледат от БГ, най-добре си е бг хостинг, не виждам какво им е лошото на БГ хостинг фирмите, последно време доста от тях инвестираха доста в инфраструктура а и в БГ вече има поне 4-5 смислени дата центрове на добро ниво.
Според мен ънлимитед домейни ознавачава точно безграничен брой адон домейни.....(отделно ще си ги купуваш и тях).
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

В хостгатор можеш наистина да слагаш, колкото си искаш адон домейни и няма да имаш никакви проблеми, стига сайтовете ти да не са прекалено посещавани и да не натоварят. Тогава просто ще ти спрат сайта. Иначе за много малки сайтове на домейни и субдомейни - бейби планът е добър.
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

Мерси за отговора Брад. Колко горе/доло прекалено посещавани?
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

Скоро Хостгатор спряха един сайт, след като мина 20 000 посещения за деня, но той беше на WP и темата товареше, така че не е гаранция, че ще ти го спрат, ако сайтовете ти са добре оптимизирани.
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

Скоро Хостгатор спряха един сайт, след като мина 20 000 посещения за деня, но той беше на WP и темата товареше, така че не е гаранция, че ще ти го спрат, ако сайтовете ти са добре оптимизирани.

Съжелявам, че съм офтопик. Ползвай добавката към Firebug на гугъл за измерване на скороста на сайта. Дава ти отчет за рекуестите към дадена картинка/скрипт/цсс. Дори и WP да ползваш, може да смъкнеш натоварването с 30%, само като промениш 4-5 файла.
Мисълта ми е:
1. Правиш аддон домейн img.domain.com (сочещ към папката на самият сайт)
2. Правиш аддон домейн css.domain.com (сочещ към папката на самият сайт)
3. Правиш аддон домейн js.domain.com (сочещ към папката на самият сайт)
Като по този начин ще постигнеш следните неща:
1. Сайта ще се зарежда в пъти по-бързо
2. Ще намалиш кийп-алайв заявките, които товарят най-много, защото изчакват следващо повикване.
3. Значително ще се намали процеросното време, защото заявките ще се извършват от различни "деца" на хттпд демона.

Тествал съм го неколкократно и в "споделена" среда, наистина върши чудеса. Друго нещо, което съм забелязал е, че gzip, повече натоварва от колкото помага. Спрете компресията, освен на джава скриптовете си.
Още едно нещо - увеличете времето за престой на апроделен файл във временните файлове. Никой няма нужда да тегли един и същи цсс всеки ден.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

Аз също съм на Хостгатора само, че на Бизнес плана. Без проблем може да имаш повече от 1 сайт, просто домейна го купуваш от друго място и сменяш dns servers с тези на Хостгатора.

Съжелявам, че съм офтопик. Ползвай добавката към Firebug на гугъл за измерване на скороста на сайта. Дава ти отчет за рекуестите към дадена картинка/скрипт/цсс. Дори и WP да ползваш, може да смъкнеш натоварването с 30%, само като промениш 4-5 файла.
Мисълта ми е:
1. Правиш аддон домейн img.domain.com (сочещ към папката на самият сайт)
2. Правиш аддон домейн css.domain.com (сочещ към папката на самият сайт)
3. Правиш аддон домейн js.domain.com (сочещ към папката на самият сайт)
Като по този начин ще постигнеш следните неща:
1. Сайта ще се зарежда в пъти по-бързо
2. Ще намалиш кийп-алайв заявките, които товарят най-много, защото изчакват следващо повикване.
3. Значително ще се намали процеросното време, защото заявките ще се извършват от различни "деца" на хттпд демона.

Тествал съм го неколкократно и в "споделена" среда, наистина върши чудеса. Друго нещо, което съм забелязал е, че gzip, повече натоварва от колкото помага. Спрете компресията, освен на джава скриптовете си.
Още едно нещо - увеличете времето за престой на апроделен файл във временните файлове. Никой няма нужда да тегли един и същи цсс всеки ден.

Отново даваш ценна информация. Само да попитам какво точно значи "сочещ към папката на самият сайт." Редирект ли трябва да се направи или нещо друго?
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

Имаш домейн imeto.com, който се намира в папка /public_html/imeto.com
Добавяш аддон домейн js.imeto.com, който сочи към същата папка, т.е. вместо в панела ти да излиза /public_html/css.imeto.com в раздела за папка, го променяш на стандартния. От там нататък си ровиш из header.php файла и заменяш местата които ти сочат към imeto.com/wp-content/themes/theme1/style.css със css.imeto.com/wp-content/themes/theme1/style.css.
Е не всичко, да не кажа нищо не е в този вид. Ще ти се наложи да промениш да речем <link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php bloginfo('stylesheet_directory'); ?>/style-dark.css" /> да изглежда като <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://imeto.com/wp-content/themes/theme1/css-folder/style-dark.css" /> и т.н., но ако си се занимавал с WP повече от месец, ще успееш да ги поправиш. Също така може да си погледнеш и CSS файла, в който също може да хардкоднеш линковете към събдомейна.

Едит: Ето скрийншот за първата част

2527126g.jpg


Едит2: Срещал съм плъгини които вършат цялата тази работа (която обикновенно отнема 20 минути), но се държат повече от нестабилно понеже не работят както трябва на всички теми, за това е по-добре да го ръчнете :)
 
Последно редактирано:
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

Благодаря, ще се пробва утре на свежа глава.
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

Спешно кажете моля купих си 5 домейна + хостинг в годади обаче сега като някой ми направи who is ми се виждат всички данни: ((((((((
Мога ли да си едитна личната инфорамация и да дам грешна от опциите ? Account owner и как ще ми повлиае това ?
 
От: Няколко глупави въпроси за Домейните.

Oт каде мога да си едитна
Registrant Contact Information:
Administrative Contact Information:
Billing Contact Information:
Technical Contact Information:

Или поне да забраня да се показва цялото това инфо че е много гадно просто :(

EDIT:Oх нмаерих опциите и едитнах инфото на всички домейни обаче в ухо ис като търся домейните пак излизат със старите данни дано до утре да се оправи че :(
 
Последно редактирано:

Горе