1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Дискусията в 'Pay Per Click Management - PPC Advertising' стартирана от tihomir_wwf, Дек 20, 2010.

1. alabam4eto

alabam4eto Active Member

Рег.:
    Март 17, 2009
    Съобщения:
    681
    Харесвания:
    84
    Точки:
    28
    От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Хайде и аз да взема думата.
    Кликаемоста на рекламите зависи от източника на трафика, а доходността от възрастта на потребителя.

Какво имам предвид. Хората идващи от фб кликат по-малко на реклами в сравнение с трафика, които идва от гоогле и това е логично.
    Рекламите, които са пуснати в адсенс са сходни с търсеното и намерението съдържание, а във фб просто всички влизат и след това дават Х на страницата.
    Когато потребителите са под 18г. главно ги интересуват игри, снимки и прочие, а тези реклами в адсенс са нископлатени. Хората на по-голяма възраст почват да се интересуват от здраве, да купят нещо по-евтино и т.н. в резултат на което се появяват по-скъпи реклами и доходността се увеличава.

За мен най-доходоносни са рекламите, които се поставят веднага след статията. Заглавието се прави с привлекателен цвят, червено, синьо и т.н. а останалата част от рекламата е монотонна в черен цвят без рамки, фона е същия като фона на сайта. Потребителите възприемат този тип реклами като нещо от типа ОЩЕ ПО ТЕМАТА ....

Rebecca и nedew харесват това.
  2. Beyhan Mehmedov

Beyhan Mehmedov New Member

Рег.:
    Май 8, 2014
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Полезна информация :))

3. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,486
    Харесвания:
    1,420
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Здравей и добре дошъл при нас. Приятен престой тук и гледай да не даваш такива мнения, че ще натрупаш негативен, както и правиш. :)

Ако имаш въпроси, питай ни. ;)

4. kruxdoom

kruxdoom Member

Рег.:
    Дек 11, 2012
    Съобщения:
    367
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    Място:
    Varna

И аз да се вмъкна в тази чудесна тема.. :)
    Някои да е усетил спад в приходите от Адсенс през юли? Въпреки сериозния ръст на посещенията /85% органични/ през този месец , регистрирам почти същите приходи както през юни. Регистрирам спад в ctr . Не съм промянял разположение и броя на рекламите. Става въпрос за блог на английски. :)

5. Беджев Стил

Беджев Стил Well-Known Member

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,527
    Харесвания:
    190
    Точки:
    63
  6. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    1,877
    Харесвания:
    156
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър
    Място:
    София

Логично е да се избират, обаче нямам никакъв опит с адсенс и не съм разучил как.

Искам да Ви питам, как в WP с темата REHUB да си направя нова рекламна позиция, че не ми се получава? :oops:

7. rscossworth

rscossworth Active Member

Рег.:
    Авг 18, 2010
    Съобщения:
    394
    Харесвания:
    38
    Точки:
    28

Егати темата, последните три мнения преди моето са с интервал от една година :)

8. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    1,877
    Харесвания:
    156
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър
    Място:
    София

темата е важна.......

9. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,486
    Харесвания:
    1,420
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Никой нищо не е питал или споделял. Иначе сме на линия да я развиваме още.....така, че давайте идеи и материали.

10. tipin

tipin Member

Рег.:
    Ян 26, 2011
    Съобщения:
    97
    Харесвания:
    18
    Точки:
    8

Ами например за мобилната версия.
    Докато посетителят се бори с някой изкачаш прозорец, канещ го да стане фен, може да нацъка някоя реклама отдолу. Особено, ако е с по-дебелички пръсти.

11. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,486
    Харесвания:
    1,420
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    От: От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Да, това е доста досадно и не го смятам за нещо помагащо на конверсията. Но много хора го използват. Колкото до мобилните, направо не ми се мисли, ако не е мобал френдли, защото съм попадал и на такива. И кой каквото видял, видял от съдържанието на страницата....през мобилния телефон. :)

Идеята е да не го цакате потребителя...а по-скоро самоволно да прави неща по сайта ни. ;)

12. HighSpirited

HighSpirited New Member

Рег.:
    Авг 24, 2015
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    От: От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Това за блок 336 x 280 в началото на статията е 100% изпитано, наистина вдига 2-3 пъти приходите и CTR. Искам да попитам за Invalid Traffic, не е много по темата, но при мен се вдигна от 1-2% на 5 миналият месец, макар да казват, че под 10%, не би трябвало да има проблем, мен това ме притеснява. Единственото обяснение, което намерих /освен общоприетите за манипулации/, че може да се получи от увеличен приток на посетители от социалните мрежи и от кликване по погрешка на реклами от посетители. При мен притока от фейсбук беше увеличен, възможно ли е да е от това. Ако някой знае нещо нека да сподели.

13. bebcheto

bebcheto Member

Рег.:
    Дек 10, 2013
    Съобщения:
    325
    Харесвания:
    15
    Точки:
    18
    Когато слагате реклама в началото на статиите или където и да е било, винаги ги "обозначавайте" (Реклама или Спонсорирани Връзки).
    Заради тези малки подробности може да пострада акаунта.

14. Didco

Didco Member

Рег.:
    Ян 9, 2017
    Съобщения:
    80
    Харесвания:
    31
    Точки:
    18
    При мен не се получи. Пробвх и след първия абзац - пак нищо особено. Нещата потръгнаха чак когато направих рекламите да им избодат очите - яко "above the fold".
    Нов съм в този форум, но ползвам адсенсе от 10 години. Ето и моите 50 ст. акъл:

- Ползвайте 2 рекламни елемента - less is more! Вдига CPC.
    - С малко играчка в кода на рекламите, може да направите и тези за дестоп да се държат като мобилни (не, това не нарушава правилата на гугъл). По този начин могат да се постигнат всякакви размери, а текстът запълва цялото място. Пример:

15. HighSpirited

HighSpirited New Member

Рег.:
    Авг 24, 2015
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Да и това е вярно, колкото по-малко елементи, толкова по висока цена на клик:)

16. kpetrov

kpetrov Well-Known Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,026
    Харесвания:
    55
    Точки:
    48
    Аз поне на банер никога не кликам, и в сайтове, които ми досаждат над разумното, повече не влизам, освен ако наистина няма някаква информация която ме интересува.

17. Pavlin_Kralev

Pavlin_Kralev Member

Рег.:
    Септ 26, 2017
    Съобщения:
    41
    Харесвания:
    6
    Точки:
    8
    Хареса ми. Аз винаги кликам, когато намеря блог или сайт с нщо интересно. Всъщнпст кликам на всичките банери по един път. Вид съпричастност си е.

Сподели страницата