Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Дискусията в 'Pay Per Click Management - PPC Advertising' стартирана от tihomir_wwf, Дек 20, 2010.

1. alabam4eto

alabam4eto Active Member

Рег.:
    Март 17, 2009
    Съобщения:
    683
    Харесвания:
    85
    Точки:
    28
    От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Хайде и аз да взема думата.
    Кликаемоста на рекламите зависи от източника на трафика, а доходността от възрастта на потребителя.

Какво имам предвид. Хората идващи от фб кликат по-малко на реклами в сравнение с трафика, които идва от гоогле и това е логично.
    Рекламите, които са пуснати в адсенс са сходни с търсеното и намерението съдържание, а във фб просто всички влизат и след това дават Х на страницата.
    Когато потребителите са под 18г. главно ги интересуват игри, снимки и прочие, а тези реклами в адсенс са нископлатени. Хората на по-голяма възраст почват да се интересуват от здраве, да купят нещо по-евтино и т.н. в резултат на което се появяват по-скъпи реклами и доходността се увеличава.

За мен най-доходоносни са рекламите, които се поставят веднага след статията. Заглавието се прави с привлекателен цвят, червено, синьо и т.н. а останалата част от рекламата е монотонна в черен цвят без рамки, фона е същия като фона на сайта. Потребителите възприемат този тип реклами като нещо от типа ОЩЕ ПО ТЕМАТА ....

Rebecca и nedew харесват това.
  2. Beyhan Mehmedov

Beyhan Mehmedov New Member

Рег.:
    Май 8, 2014
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Полезна информация :))

3. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,986
    Харесвания:
    1,735
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Здравей и добре дошъл при нас. Приятен престой тук и гледай да не даваш такива мнения, че ще натрупаш негативен, както и правиш. :)

Ако имаш въпроси, питай ни. ;)

4. kruxdoom

kruxdoom Member

Рег.:
    Дек 11, 2012
    Съобщения:
    371
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    Място:
    Varna

И аз да се вмъкна в тази чудесна тема.. :)
    Някои да е усетил спад в приходите от Адсенс през юли? Въпреки сериозния ръст на посещенията /85% органични/ през този месец , регистрирам почти същите приходи както през юни. Регистрирам спад в ctr . Не съм промянял разположение и броя на рекламите. Става въпрос за блог на английски. :)

5. Беджев Стил

Беджев Стил Well-Known Member

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,643
    Харесвания:
    231
    Точки:
    63
  6. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    2,041
    Харесвания:
    217
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър, WordPress специалист
    Място:
    София

Логично е да се избират, обаче нямам никакъв опит с адсенс и не съм разучил как.

Искам да Ви питам, как в WP с темата REHUB да си направя нова рекламна позиция, че не ми се получава? :oops:

7. rscossworth

rscossworth Active Member

Рег.:
    Авг 18, 2010
    Съобщения:
    471
    Харесвания:
    125
    Точки:
    43

Егати темата, последните три мнения преди моето са с интервал от една година :)

8. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    2,041
    Харесвания:
    217
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър, WordPress специалист
    Място:
    София
  9. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,986
    Харесвания:
    1,735
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Никой нищо не е питал или споделял. Иначе сме на линия да я развиваме още.....така, че давайте идеи и материали.

10. tipin

tipin Active Member

Рег.:
    Ян 26, 2011
    Съобщения:
    121
    Харесвания:
    25
    Точки:
    28

Ами например за мобилната версия.
    Докато посетителят се бори с някой изкачаш прозорец, канещ го да стане фен, може да нацъка някоя реклама отдолу. Особено, ако е с по-дебелички пръсти.

11. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,986
    Харесвания:
    1,735
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    От: От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Да, това е доста досадно и не го смятам за нещо помагащо на конверсията. Но много хора го използват. Колкото до мобилните, направо не ми се мисли, ако не е мобал френдли, защото съм попадал и на такива. И кой каквото видял, видял от съдържанието на страницата....през мобилния телефон. :)

Идеята е да не го цакате потребителя...а по-скоро самоволно да прави неща по сайта ни. ;)

12. HighSpirited

HighSpirited New Member

Рег.:
    Авг 24, 2015
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    От: От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Това за блок 336 x 280 в началото на статията е 100% изпитано, наистина вдига 2-3 пъти приходите и CTR. Искам да попитам за Invalid Traffic, не е много по темата, но при мен се вдигна от 1-2% на 5 миналият месец, макар да казват, че под 10%, не би трябвало да има проблем, мен това ме притеснява. Единственото обяснение, което намерих /освен общоприетите за манипулации/, че може да се получи от увеличен приток на посетители от социалните мрежи и от кликване по погрешка на реклами от посетители. При мен притока от фейсбук беше увеличен, възможно ли е да е от това. Ако някой знае нещо нека да сподели.

13. bebcheto

bebcheto Member

Рег.:
    Дек 10, 2013
    Съобщения:
    327
    Харесвания:
    15
    Точки:
    18
    Когато слагате реклама в началото на статиите или където и да е било, винаги ги "обозначавайте" (Реклама или Спонсорирани Връзки).
    Заради тези малки подробности може да пострада акаунта.

14. Didco

Didco Member

Рег.:
    Ян 9, 2017
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    33
    Точки:
    18
    При мен не се получи. Пробвх и след първия абзац - пак нищо особено. Нещата потръгнаха чак когато направих рекламите да им избодат очите - яко "above the fold".
    Нов съм в този форум, но ползвам адсенсе от 10 години. Ето и моите 50 ст. акъл:

- Ползвайте 2 рекламни елемента - less is more! Вдига CPC.
    - С малко играчка в кода на рекламите, може да направите и тези за дестоп да се държат като мобилни (не, това не нарушава правилата на гугъл). По този начин могат да се постигнат всякакви размери, а текстът запълва цялото място. Пример:

15. HighSpirited

HighSpirited New Member

Рег.:
    Авг 24, 2015
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Да и това е вярно, колкото по-малко елементи, толкова по висока цена на клик:)

16. kpetrov

kpetrov Well-Known Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,318
    Харесвания:
    164
    Точки:
    63
    Аз поне на банер никога не кликам, и в сайтове, които ми досаждат над разумното, повече не влизам, освен ако наистина няма някаква информация която ме интересува.

17. Pavlin_Kralev

Pavlin_Kralev Active Member

Рег.:
    Септ 26, 2017
    Съобщения:
    226
    Харесвания:
    83
    Точки:
    28
    Хареса ми. Аз винаги кликам, когато намеря блог или сайт с нщо интересно. Всъщнпст кликам на всичките банери по един път. Вид съпричастност си е.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice