Някъде правят ли къстъм батерии за телефон?

Maverick

Well-Known Member
Проблема е следния. Миналата година си купих телефон UTOK 5008. От телефона съм доволен, но от батерията не. В началото държеше почти седмица, но сега ако работя нещо по него % падат по-бързо от минутите който минават. И практически ако не седи на стендбай не може да изкара и 1 ден. Свързах се с емаг от който взех телефона, те ми казаха да си гледам работата. Свързах се и с производителите в Румъния. Те пък ми казаха, че нямали такива батерии. Та интересува ме дали някой не прави батерии по поръчка, защото телефона е перфектен и искам още да си го ползвам.
 
От: Някъде правят ли къстъм батерии за телефон?

Писал си, че не искаш да сменяш телефона, но ако не намериш батерия така или иначе нямаш избор.
Всеки си хвали неговото но от бая време съм с huawei-ascend-g7 и за първи път зареждам телефона на 3 дена с нормално ползване а и като гледам не се плашиш да ползваш по-непознати марки.
 
От: Някъде правят ли къстъм батерии за телефон?

Аз бих намерил батерия чийто параметри отговарят на апарата и която може да се побере в него. Свързването е лесно.

п.п. румънците и телефони ли правят? :shock:
 
От: Някъде правят ли къстъм батерии за телефон?

п.п. румънците и телефони ли правят? :shock:
То май само ние в България останахме дето не правим.
Maverick, това с къстъм батерията даже и да намериш някой да го направи би струвало доста пари според мен. Пробва ли с factory reset на телефончето, понякога помага при устройства с андроид?
 
От: Някъде правят ли къстъм батерии за телефон?

Добре, ето данните на батерията:

3.7V
standarts: GB/T18287-2000
P/N:29-11900-000-00
charging voltage limit 4.2V
2500mAh
9.25Wh

S/N: GX/JBLA878/A2000/A2800

В нета намерих само това: http://www.ebay.com/itm/Batteria-GX...3?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item1c53d55581
Така изглежда, но тази може да е малко по-голяма. Въпреки, че апарата за който а предлагат iGlo Active изглежда по същия начин и има абсолютно същите параметри като този който имам аз. За съжаление обаче пича май няма да ми я прати. Или защото не иска или защото не се справя с английския, неможах да разбера. Като продължих да търся стигнах до заключението, че следните батерии излглеждат приблизително или направо същите:

Lenovo P700
iGlo Active
samsung galaxy note gt-n7000/i9220 AKKU
Samsung OEM

Въпроса е мога ли онлайн да ги сравня по някакъв начин или трябва да ходя в някой магазин?


EDIT: Размера на моята батерия е 68/58/4 мм. Ако някой има такава или много близка с по-малки размери нека да каже за какъв телефон е. Благодаря! :)
 
Последно редактирано:
От: Някъде правят ли къстъм батерии за телефон?

Видях телефона на официалният сайт:
https://www.utok.com/seria-500/utok-5008

По-долу, след спецификациите има въпроси на потребители. Двама човека са питали за батерията и ги пращат да се свържат със сервиза. Защо не напишеш кратко писъмце до сервиза, да питаш с каква батерия можеш да замениш оригиналната.
 
От: Някъде правят ли къстъм батерии за телефон?

Според теб на кой мейл трябва да им пиша на този сервиз? По телефона който са дали намирам някакъв на тошиба.
 

Горе