Някoлко въпроса за авторски права

ZzZaPyr

Member
Значи замислил съм нещо обаче засега мисля да не уточнявам точно какво. Имам само един въпрос. Ако разпространявам Freeware неща с авторски права , могат ли да ми кажат нещо ? Правя сайт в който се разпространяват такива авторски проекти БЕЗПЛАТНО и печеля да речем от адсенс. ТОва за сайт с комерсиална цел ли се смята и имам ли право да правя такъв сайт ?
 
ZzZaPyr каза:
Значи замислил съм нещо обаче засега мисля да не уточнявам точно какво. Имам само един въпрос. Ако разпространявам Freeware неща с авторски права , могат ли да ми кажат нещо ? Правя сайт в който се разпространяват такива авторски проекти БЕЗПЛАТНО и печеля да речем от адсенс. ТОва за сайт с комерсиална цел ли се смята и имам ли право да правя такъв сайт ?
Не мисля че ще се смята за сайт с комерсална цел... щото това е реклама и ти си решаваш дали ще рекламираш баннери или линкове , важното е че продуктите ще са безплатни
 
За сайт като калдата нямаш проблем. За какво конкретно става въпрос? За някои безплатни материали просто трябва да поискаш разрешение от автора и ще го получиш :) Няма нужда да се навлиза в сивата материя дали сайта е с комерсиална цел или не....
 
Мерси :)
А я само препоръчайте някоя хостинг компания с голям Disk Space и Bandwidth (ако има неограничен трафик ще е супер) . Българските видими ли са добре от чужбина и с добра скорост ли се отварят , че не съм наясно
 
ZzZaPyr каза:
Мерси :)
А я само препоръчайте някоя хостинг компания с голям Disk Space и Bandwidth (ако има неограничен трафик ще е супер) . Българските видими ли са добре от чужбина и с добра скорост ли се отварят , че не съм наясно
Ми поразгледай на icn.bg Хостинг Плановете почти сичките са с неограничен трафик ако ти хареса щото аз други незнам
 
inviSible каза:
ZzZaPyr каза:
Мерси :)
А я само препоръчайте някоя хостинг компания с голям Disk Space и Bandwidth (ако има неограничен трафик ще е супер) . Българските видими ли са добре от чужбина и с добра скорост ли се отварят , че не съм наясно
Ми поразгледай на icn.bg Хостинг Плановете почти сичките са с неограничен трафик ако ти хареса щото аз други незнам

Мисля че ако им натовариш много сърварите ще пропищят и ще ти спрат саита дори и да си с неограничен трафик...Аз ползвам един чужд с 3.6 TB bandwidth на месец, но съм чувал за доста сайтове, който като дигна над 10к на ден и ги спират... Всичко зависи от това колко е тежък саита 8)
 
Ами може да си платиш за акаунт с ограничение в трафика - така вероятно :!: ще си на бърз сървър и потребителите ще свалят доста по бързо отколкото от сървър с неограничен трафик (те са лимитирани като скорост (обикновено 3 или 10 мегабита). В началото няма да имаш много даунлоуди а като се повишът ще ъпгреиднеш... до по скъп акаунт
 
coolice каза:
Ами може да си платиш за акаунт с ограничение в трафика - така вероятно :!: ще си на бърз сървър и потребителите ще свалят доста по бързо отколкото от сървър с неограничен трафик (те са лимитирани като скорост (обикновено 3 или 10 мегабита). В началото няма да имаш много даунлоуди а като се повишът ще ъпгреиднеш... до по скъп акаунт

Попитах ICN по въпроса и ми отговориха много просто :) Не е от значение скороста на връзката, а използването на процесора :wink: Ето го и линка който ми дадоха http://icn.bg/default.icn?show=help&category=11&faq=120
 
а на какъв порт е сървъра и къде е колкокиран?

Защото например ако е на 10 мегабита порт при почти пълно натоварване означавало около 3 ТБ трафик за месеца => овърселинга си е изкуство :) Ако не се внимава като клиетите станат малко повече :D качеството пада и почват да се случват такива неща :)

http://www.bg-webmaster.com/index.php?showtopic=3774
 
inviSible каза:
Плановете почти сичките са с неограничен трафик ако ти хареса щото аз други незнам

cbox.biz 8)

Можеш да си избираш ЮС сървер или БГ + безплатен домейн и неограничен трафик!
 
Е ако са си ъпгреиднали сърварите или са добавили нови ОК но когато е писна темата пича е имал проблем.

качеството е нещо много относително при хостинга защото никога не знаеш кога доставчика ще се изцигани да натовари още "няколко" сайта на същата машина. Дано това им е на cbox.biz като обица на ухото и сега да се старят повече :)
 

Горе