Нямам никаква идея как се прави сайт

От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Може ли да ми препоръчате някоя хубава тема за WordPress? Тази на itdnes.com ми беше харесала, но не знам как се казва. :)
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

https://www.youtube.com/watch?v=AjEOMuHShVg

Ето едно много добро клипче, което ще ти покаже основата на Wordpress. В другите клипове на този може да разбереш малко повече за правенето на пари от affiliate.
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Ето тук http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46034 minimalvoice е описал много добре първите стъпки при започването на Уордпрес сайт.

Тук също предлага и много добри теми, които мисля е готов да ти настрои също така срещу заплащане. Колегата е много точен и вобще не взима скъпо (ако офертите са му все още актуални). http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=54109

И все пак ще са ти нужни някакви базови познания относно УП.
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Долу-горе се оправих, а според вас, кое е по-добре - английски сайт или български?
 
Re: От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Долу-горе се оправих, а според вас, кое е по-добре - английски сайт или български?

Определено английски. Не си губи времето за тук, освен експериментално. ;) Някой друг сайт, ей така за спорта и т.н. може, но а основно - няма да си заслужава. ;)
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Благодаря за всичко! Сега ще си измислям име на сайта, ще си правя лого, дизайн, после купувам домейн, хостинг. Ще ви пиша след време, за да ви покажа резултатите! :)
 
Последно редактирано:
Re: От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Благодаря за всичко братлета! Сега ще си измислям име на сайта, ще си правя лого, дизайн, после купувам домейн, хостинг. Ще ви пиша след време, за да ви покажа резултатите! :)
Да, ще се радваме да видим до къде си стигнал. Ако имаш нещо нужда от напътствия за което и да е, пиши. ;)
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

само ако знаеш колко потребители от форума имат твоя проблем... къде осъзнато, къде не... направо като замисля администраторите може да Ви отделят цял подфорум.

Най-лесните варианти - wix.com, wordpress.com , blogger.com

а забрави и за най-добрите ucoz.net
 
В момента има доста промоции на хостинг услуги. Фирмите яко са напускали. Може да се възползваш. Аз бих те спрял на нещо малко като за начало.
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Благодаря за всичко братлета! Сега ще си измислям име на сайта, ще си правя лого, дизайн, после купувам домейн, хостинг. Ще ви пиша след време, за да ви покажа резултатите! :)

Двайсетина мнения в темата е вече стигнахме до графични и дизайнерски умения!? Евалла!

Нещо не ми се връзват нещата.

Относно масовите твърдения, че сайт не се правел лесно: Сайт се прави много лесно. После започва истинската работа и там са нужни знания и умения. Сайт и петокласник, например, може да направи.
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Имам голям опит със Фотошоп.
Мисля да взема хостинг от host.bg, а домейн от godaddy, какво мислите?
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Здравей , редактор и програмист са две отделни професии .
От цялата дискусия разбрах , че искаш нещо като блог-че и да си пишеш разни статии вътре .
Моят съвет:
1)прочети малко за html таговете и малко за BB code
2)купи си хостинг и домейн като искаш ...
3)прочети относно DNS сървъри щом хостинга и домейна ще са ти от различни компании
4)Влизаш в хостинга и си създаваш с Autobuilder Wordpress сайт или пишеш на supportа им ( ще им отнеме около 30секунди да ти го инсталират )
5)Отваряш си админ панела и разглеждаш всяко меню и подменю подробно
6)Почваш с тестовете - думата "Нова публикация" със сигурност ще добавя съдържание в сайта
7)Влизаш в сайта да видиш какви си ги сътворил - гледаш си статията обаче се нервиш на дизайна
8)Отваряш Google и пишеш wp themes , wp modules
9)Четеш още и още : ))

Аз лично стартирах кариерата си на уеб програмист като първият ми сайт беше "Глог" (това е като мини блог :D) , а сега създавам системи за управление на съдържанието като Wordpress : ))
Надявам се да съм ти бил полезен .
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Аз гледах видеотата на Любомир Николов и разбрах нещата долу-горе. Вече даже и тема съм си намерил. Сега вече почва трудната работа. :D
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Може ли да изтегля от нета безплатно иначе платена тема за Wordpress? Могат ли да ми направят нещо?
 
Re: От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Може ли да изтегля от нета безплатно иначе платена тема за Wordpress? Могат ли да ми направят нещо?
Като цяло не е добра идея да се ползва лицензирана тема фри, но някоя, която си е пусната на свободно сваляне, без лицензи - ок е. Естествено, линковете към автора е хубаво да се запазят. Защото го е заслужил, че предлага безплатно темата.
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Може ли да изтегля от нета безплатно иначе платена тема за Wordpress? Могат ли да ми направят нещо?

Кво очакваш да ти направят, от морална гледна точка не е редно, но ако си много гладен едва ли ти пука особено кое е морално. Защо не сложиш някоя безплатна - има доста, гледай там да са responsive за телефоните, май имаше и някакви плъгини за тва де, не съм мн сигурен.: )
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Аха, а нужно ли е домейна да е точно .com, каква е разликата с .org например?
 

Горе