ОТ Уин към Линукс

От: ОТ Уин към Линукс

Пробвал съм се с Ubuntu, но не мога да го използвам пълноценно и за това го зарязах. Не можах да си настроя електронния подпис, не успях да си настроя звука да ми е 5.1 и други подобни. Пречи ми това, че не мога да използвам програмите, с които съм свикнал - например photoshop.
 
От: ОТ Уин към Линукс

Иииии ужассс,и аз го зарязвам,не тръгва и това е .
Явно не е работа за всеки
 
От: ОТ Уин към Линукс

Първо трябва да рестартираш компютъра и да влезнеш в BIOS - обикновено с клавиш F2, Del, ESC при рестартиране. Там най-често настройките за хардуерно-подпомагана виртуализация са изключени по подразбиране - сложи ги на Enabled.

Втория проблем е, че наистина не може да се слага 64bit операционна система на 32bit виртуализатор, но това вече е ясно :)

Третия проблем е, че най-вероятно забраната от BIOS на хардуерен виртуализатор пречи на VMWare Tools - това са нещо като драйвери за операционната система, която искаш да инсталираш виртуално. Затова и забива там. Едно от решенията е да свалиш друга версия (по-ниска) на Ubuntu, да пуснеш от BIOS всички опции за виртуализация или да опиташ първо да качиш един виртуален 32bit Windows за проба.

Не се предавай толкова бързо - "Omne initium est difficile" ("Всяко начало е трудно"). Но трудно е само началото.
 
От: ОТ Уин към Линукс

Поради същите причини и аз не го ползвам на основния ми компютър. Но лаптопа ми е на Linux - той няма 5.1 звук, миниатюрен е и не пускам Photoshop на него :)

Пробвал съм се с Ubuntu, но не мога да го използвам пълноценно и за това го зарязах. Не можах да си настроя електронния подпис, не успях да си настроя звука да ми е 5.1 и други подобни. Пречи ми това, че не мога да използвам програмите, с които съм свикнал - например photoshop.
 
От: От: ОТ Уин към Линукс

Там е работата,че преди не съм се хващал с нещо подобно,и идея си нямам от таквиз работи
Първо трябва да рестартираш компютъра и да влезнеш в BIOS - обикновено с клавиш F2, Del, ESC при рестартиране. Там най-често настройките за хардуерно-подпомагана виртуализация са изключени по подразбиране - сложи ги на Enabled.

Втория проблем е, че наистина не може да се слага 64bit операционна система на 32bit виртуализатор, но това вече е ясно :)

Третия проблем е, че най-вероятно забраната от BIOS на хардуерен виртуализатор пречи на VMWare Tools - това са нещо като драйвери за операционната система, която искаш да инсталираш виртуално. Затова и забива там. Едно от решенията е да свалиш друга версия (по-ниска) на Ubuntu, да пуснеш от BIOS всички опции за виртуализация или да опиташ първо да качиш един виртуален 32bit Windows за проба.

Не се предавай толкова бързо - "Omne initium est difficile" ("Всяко начало е трудно"). Но трудно е само началото.
 
От: От: ОТ Уин към Линукс

Там е работата,че преди не съм се хващал с нещо подобно,и идея си нямам от таквиз работи

Тъкмо е време да влезеш в "Страшилището" BIOS. :D

С тази виртуална машина ми се струва, че скочи в прекалено дълбоки и бурни води. Тъй и тъй пишеш, че бозата ти е за смяна, направи си една чиста инсталация на линукс върху С дяла, без нищо друго. Би трябвало в началото на инсталацията да има опция за форматиране на С дяла.
 
От: ОТ Уин към Линукс

Амее,нямам нито врем нито нерви да се занимавам с таквиз ти неща,вече се отказах.
Ще видя някой познат дето ги отбира тия работи да удари едно рамо,не е за мен това нещо
 
От: ОТ Уин към Линукс

Не разбрах защо реши да се тормозиш с виртуални машини. И на мен тази работа ми е неприятна и точно затова не се занимавам с това. Като се замисля, май не съм пускал нито веднъж виртуална машина на компютъра си (не броим DOS емулация с shell и емулаторите на игрални автомати и игрални конзоли). С LiveCD е къде по-просто. Слагаш го в устройството, зарежда и разцъкваш да видиш дали ти харесва. Естествено, че няма да е пълноценно, защото не инсталираш нищо, но идеята в случая е да го разгледаш да видиш кое как е и да решиш дали ти харесва. Чак когато решиш, че ти харесва, тогава го инсталираш и вече имаш пълната функционалност на дистрибуцията.

П.П.:
Това със звуковите проблеми продължавам да не го разбирам как го постигате.
 
От: ОТ Уин към Линукс

ubuntu.com/download/desktop/install-ubuntu-with-windows Ето това си бях инсталирал аз. Слага се Ubuntu през Windows и след това ги има и двете. Като зарежда компютъра, пита кое да тръгне. За тестване или използване е идеално, защото винаги можеш да се върнеш на Windows, ако решиш.
 
От: ОТ Уин към Линукс

От този tour също можеш да добиеш бегла представа по какъв начин изглежда операционната система от вътре и как се работи с нея. За по-подробен преглед без инстал най-лесния вариант е с LiveCD, както вече са те упътили. Може да се запише на USB flash drive, като за целта си има и програма, която върши всичко за теб.
 
От: Re: ОТ Уин към Линукс

Тъй си мислиш :)
Не знам дали съм споменал ама съм пълна нула откъм тея работи.
Мъчех се да го подкарам на виртуална машина,флашка,вътре в Уина и не става (при мен)
сега се мъча с диск да го подкарам дано успея
Какво стана вече трябва да си готов и да браузваш под линукс :)
 
инсталирай го като програма в уиндоуса както съм написал в темата това с виртуалните машини е по сложно :) (защото има повече места на който да излезе проблем) после има ънинстал :)

или направо буутни от флашката тя е лайв цд също ама записано на флашката поне да го разгледаш как върви
 
От: Re: ОТ Уин към Линукс

Там е пробелма,че това дето си го написал нищо не разбрах от него,изгледах 1000 клипа в тубата още толкова четох и пак не успях :cry:
инсталирай го като програма в уиндоуса както съм написал в темата това с виртуалните машини е по сложно :) (защото има повече места на който да излезе проблем) после има ънинстал :)

или направо буутни от флашката тя е лайв цд също ама записано на флашката поне да го разгледаш как върви
 
виж линак за убунту инсталацията


значи стартираш ексето от диска /флашката (при убунту може само ексето да свалиш ама тегли много време от нета– http://www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer ) при минта от диска става за минути

излиза ти този екран и при убунту и при минт избираш на c или d колко да е голяма инсталцията (препоръчвам 20 гб за да можеш да си работиш ако ти хареса

Wubi



избираш юзер и парола и даваш Install


и си готов
Wubi
 
От: ОТ Уин към Линукс

Явно съм много тъп,файла който изтеглих е с .iso разширение.
И след като го стартирам ми излиза таб да го пусна чрез DVD .
 

Горе