Обработка на стар филм - видео

pamir

Member
Здравейте, имам един стар филм на кинолента, от преди 40 години, който прехвърлих във видео формат. Обаче има извънредно много драскотини от лентата на отделни кадри, които драстично влошават качеството на филма.

Има ли начин да се подобри малко това? Било то чрез програма, или някоя фирма, която предлага подобни услуги?

Мерси предварително!
 
От: Обработка на стар филм - видео

Не ,за видео няма. Ако е снимка може.
 
От: Обработка на стар филм - видео

Има начин как да няма, просто е много играчка

Интересно ми е как ще стане това? Прав е naskobg - видео с лошо качество няма как да се подобри. Замислете се малко - ако имаше как да се подобри това, то купищата дефектни киноленти щяха вече да са оправени!
 
От: Обработка на стар филм - видео

Ако имаш оригинала винаги има начин. Просто трябва да разбираш от това за да го подобриш.
Ако не си експерт в тази област намери такъв и ще ти стане ясно какво е нужно - може би ти нямаш подходящия хардуер/софтуер.
 
От: Обработка на стар филм - видео

AMitrev - а ти експерт ли си, правил ли си го, разбираш ли от това, имаш ли подходящия хардуер/софтуер, приказвал ли си с хора, които са го правили, знаят и могат да го направят?
 
Последно редактирано:
От: От: Обработка на стар филм - видео

Мисля че колегата е показал как става
сваля се кадър по кадър с фотошоп или друга програма се наместват пикселите по реските и пак се слага на мястото ...
Поне на мен до колкото ми е известно няма автоматичен начин или някакъв вълшебен софт.
 
От: Обработка на стар филм - видео

Ясно, значи софтуер автоматичен няма, все се надявах да има нещо, което да взима информация от предишния кадър, и да настави липсващата информация върху черните петна от следващия. Принципно може да стане но може би няма такъв направен.
 
От: Обработка на стар филм - видео

@Странникът не съм, но имам познат, който ми е правил такива услуга. Значително подбори качеството на видеото.

Аз лично го правя с ffmpeg до картинки, а после картинки ги пускам през imagemagic за да ги подобря, но съм далече от това което той постига като качество с неговия си софт.
 
От: Обработка на стар филм - видео

AMitrev - щом казваш, може и да си прав.
 
От: Обработка на стар филм - видео

Ясно, значи софтуер автоматичен няма, все се надявах да има нещо, което да взима информация от предишния кадър, и да настави липсващата информация върху черните петна от следващия. Принципно може да стане но може би няма такъв направен.

Има, дал съм два линка след този с photoshop-a, тегли и виж дали ще ти свършат работа :)
Даже руснакът с английски акцент твърди, че видеото ще е ок само с един клик :) (VIVA)

Само не знам хардуерно дали ти е здрава машината, ако видеото е по-дълго.
 
От: Обработка на стар филм - видео

Аз не съм запознат в детайли, брат ми се занимава с това по принцип
Аз лично нямам нерви и познания за това, ако искаш може да го питам за подробности
 
От: Обработка на стар филм - видео

Абе нещо в големи "филми" се вкарвате, щом си мислите, че повреден кинофилм можело да се възстанови, още повече пък с един клик. Май не се чувате какво говорите. Големи професионалисти сте всичките, няма що... професионални монтажисти не се наемат да го правят и казват, че е невъзможно, ама вие с един клик само ще го оправите. :lol:
 
От: Обработка на стар филм - видео

Абе нещо в големи "филми" се вкарвате, щом си мислите, че повреден кинофилм можело да се възстанови, още повече пък с един клик. Май не се чувате какво говорите. Големи професионалисти сте всичките, няма що... професионални монтажисти не се наемат да го правят и казват, че е невъзможно, ама вие с един клик само ще го оправите. :lol:

Супер негативния човек си.
В последните месеци не видях и един положителен пост да напишеш. Все на контра, все принизяващ форумния съперник до пълен лаик и възхваляващ себе си като професионалист във всяка област.
НO! Стига теория, дай нещо, покажи ни, че не си един кисел форумен теоретик.
 
От: Обработка на стар филм - видео

Супер негативния човек си.
В последните месеци не видях и един положителен пост да напишеш. Все на контра, все принизяващ форумния съперник до пълен лаик и възхваляващ себе си като професионалист във всяка област.
НO! Стига теория, дай нещо, покажи ни, че не си един кисел форумен теоретик.
Кви монтажисти, бе момче? Пред тебе стои Странникът - от него по-голям монтажист и девелопер има ли?
 
От: Обработка на стар филм - видео

Колега обади се.ще ти го направим кристален.
haldigital97.com
 
От: Обработка на стар филм - видео

uphero - ако за теб хората от форума са форумни съперници, то за мен са колеги. А конкретно по темата - имам познати и съм приказвал точно с видеомонтажисти, за да свържа pamir с тях и да му помогнат. И всеки от тях отказа. Съжалявам, че не се сетих да приказвам с кварталния фотошопаджия, за да му свърши работа.

pamir - ще ми е любопитно да разбера крайния вариант, какво се е получило от идеята ти, и ако наистина се намери такъв човек, който може и знае да оправя развален кинофилм, да възстановява оригиналните несъществуващи кадри, то свържи ме с него за да му предложа работа.
 
От: Обработка на стар филм - видео

Абе нещо в големи "филми" се вкарвате, щом си мислите, че повреден кинофилм можело да се възстанови, още повече пък с един клик. Май не се чувате какво говорите. Големи професионалисти сте всичките, няма що... професионални монтажисти не се наемат да го правят и казват, че е невъзможно, ама вие с един клик само ще го оправите. :lol:

Тоя дето влиза във филмите сигурно съм аз, ама четеш между редовете и малко дразниш. Човека иска програма или "някой", който да му оправи драскотини на видео, без да дава повече информация и т.н. Ти като "професионален монтажист" или с приятели такива, още от началото каза, че е невъзможно. Е не е, ама е. Може и с фотошоп, може и с програмите, които споделих - поне така се вижда на демонстрациите.
Ако на автора на темата му е толкова важно, може да си изтегли програмите, да си резне 1 мин. от видеото и да тества дали ще му свършат работа.

А това с единия клик, русначето ти го показва във видеото. "Драскотините" изчезнаха само с един клик.
Автора това е описал като проблем, сега ако липсват цели кадри или по-големи петна е ясно, че няма как да стане... ама това си го знае само той.

Не ми се спори, така че не си длъжен да ми отговаряш, щом си го свързал с монтажисти, значи ще си свърши работата.
 
От: Обработка на стар филм - видео

NovaPS - ако намеря подходящия човек ще го свържа, но все още не съм. А предложението ми е в сила: ако ти или някой друг разбирате от това и говорите от собствен опит - обадете ми се, покажете ми портфолио и бихме могли да работим заедно. Но ако само сте гледали клипчета в тубата и след това ми спорите...
 

Горе