Ограбен пейпал

От: Ограбен пейпал

Пайпал ми писаха. Върнаха ми старата карта, махнаха новата, върнаха ми "феето от 2евро", направиха ми Limited acc, почнали са процедура по връщане на цялата сума от мен се изисква да сменя пароли, тайни въпроси и т.н. Сега ще видим какво ще стане.
 
От: Ограбен пейпал

Здравейте на всички. Изчетох цялата тема и съжалявам за тези, които са ги ограбили, но по техните думи разбирам, че проблема май е в това, че не са добавили и верифицирали карти към ПП акаунта си. Също така май мейлите им са в Бг пощи! Преди доста години имах поща в АБВ и бях хакнат супер елементарно чрез скрипт за налучкване на рожденна дата и година. После погледнах логовете и установих, че тази процедура по налучкването е траяла 3-4 дни, но явно въпросната поща не им е направило впечатление. Моя съвет е не си правете ПП акаунти и какъвто и да е сериозен бизенес с Бг пощи.
 
От: Ограбен пейпал

Пайпал ми писаха. Върнаха ми старата карта, махнаха новата, върнаха ми "феето от 2евро", направиха ми Limited acc, почнали са процедура по връщане на цялата сума от мен се изисква да сменя пароли, тайни въпроси и т.н. Сега ще видим какво ще стане.

Честито! Имал си късмет. Само с имейл ли стана всичко?
 
От: Ограбен пейпал

Да, само с имейл. Искаха ми и снимка на ИД + смяна на парола + таен въпрос.. ама ткака като гледам ще сменя и имейла, ако мога.
 
От: Ограбен пейпал

Още с регистрацията си в Paypal през лятото, от следващият ден започнах да получаваш фишинг писма и това почти всеки ден. Това ме кара да мисля, че някой вътрешен човек, разполагащ с базата данни ме вкарва във филма си "Ако цъкна". Та при сигурно над 200 писма получени, съм се въздържал, но може би някой от вас не е преценил и го е направил.. В Пейпал се логвам директно от сайта им, не чрез връзка от емейл като всеки ден правя проверка за чужда активност, както проверявам емейла си всеки ден за нови писма. Коства ми 2-3 минути време да прегледам и изтрия фалшивата преса. Не си оставяйте занемарени емейл акантите, защото като се съберат много писма, човек се самозабравя и прави грешки - или трие нещо важно, или отваря нещо неподходящо. А има ли прикачен файл към емейла от непознат, директно го трийте. Може жена ви да е любопитна и да цъкне вместо вас.
 
От: Ограбен пейпал

"Мерси" за червената ряпа от автора на темата за горното ми мнение. Извинявай, че си си помислил, че съм мисля, че си чак толкова тъп да кликнеш на фишинг линк...
 
От: Ограбен пейпал

Още с регистрацията си в Paypal през лятото, от следващият ден започнах да получаваш фишинг писма и това почти всеки ден. Това ме кара да мисля, че някой вътрешен човек, разполагащ с базата данни ме вкарва във филма си "Ако цъкна". Та при сигурно над 200 писма получени, съм се въздържал, но може би някой от вас не е преценил и го е направил.. В Пейпал се логвам директно от сайта им, не чрез връзка от емейл като всеки ден правя проверка за чужда активност, както проверявам емейла си всеки ден за нови писма. Коства ми 2-3 минути време да прегледам и изтрия фалшивата преса. Не си оставяйте занемарени емейл акантите, защото като се съберат много писма, човек се самозабравя и прави грешки - или трие нещо важно, или отваря нещо неподходящо. А има ли прикачен файл към емейла от непознат, директно го трийте. Може жена ви да е любопитна и да цъкне вместо вас.

В гмейл за какъв спам говорим ? Аз там получавам 1-2 пъти в годината спам съобщение, виж в абв-то нямам нерви да се занимавам да трия, там трябват мнооого нерви - за това го ползвам за маловажни неща :). Иначе аз пейпал ползвам рядко за това и не му отделям време + не успях да си регна картата по-някаква причина и ме изгубиха нацяло, просто някои от тук като иска да ми плати, но може само през пейпал му го давам и после ги харча за нещо си :Д
 
От: Ограбен пейпал

В гмейл за какъв спам говорим ? Аз там получавам 1-2 пъти в годината спам съобщение, виж в абв-то нямам нерви да се занимавам да трия, там трябват мнооого нерви - за това го ползвам за маловажни неща :). Иначе аз пейпал ползвам рядко за това и не му отделям време + не успях да си регна картата по-някаква причина и ме изгубиха нацяло, просто някои от тук като иска да ми плати, но може само през пейпал му го давам и после ги харча за нещо си :Д
В mail.bg ми е като този окраденият от първото мнение..
Мисълта ми бе, че веднага след регистрацията започна фишинга, когато дори не бях верифицирал акаунта си и не бях го предоставил на никой друг, нямаше активности, още на следващият ден. Самата им система е компрометирана още от самото начало. Не бих го ползвал, но тъй като много от потребителите тук работят с него, за малки суми и услуги върши работа, след което да си купя нещо китайско или да си подновя даден домейн.
 
От: Ограбен пейпал

Колеги, онзи ден видях темата и си виках "пффф как така ще ти хакнат акаунта, моята парола е 16 букви и цифри няма шанс да се получи нещо такова с мен" .

Потребител на Microsoft Windows? Или са влезли през пощата и са ресетнали паролата?
 
От: Ограбен пейпал

Още един абонат.

joantasov каза:
Някой познава ли така наречения "Georgi Slaveykov" или "[email protected]", защо се прибирам сега аз от събирането за Нова година с едни приятели и си проверявам имейла, и хоп някой си е играл с пейпала ми. http://i.imgur.com/n5JRSSb.png Ако намерите нещо за него ми кажете...Благодаря.
 
От: Ограбен пейпал

Вероятно получателят на парите (Георги Славейков) изобщо не подозира, че плащането е направено без разрешение на собственика на парите. Може крадецът да си е напазарувал някаква стока, услуга или да е разменил електронни пари.

Тези, които крадат обикновено не ползват акаунти на свое име.
 

Горе