Ограбен пейпал

От: Ограбен пейпал

Звъниш им и се молиш да не затворят или пък заебаваш мизерната им услуга.
 
От: Ограбен пейпал

@LoL: Виж частта тук за промяна на телефона, и си го оправяш.



Както бяха писал у поста, нулев проблем за промяна на ph!shers на тел., както навярно се е и случило. Като си готов си самоизпрати SMS от тук.
 
От: Ограбен пейпал

Благодаря, но това което си дал май се достига след логин в акаунта или бъркам ? Защото на мен въобще не ми позволява да логна.
 
От: Ограбен пейпал

Тогава нямаш друг избор, освен обаждане до PP (Ireland) > Help Center as a Guest > +35314369111 (между 10:00 – 18:30ч. от понеделник до петък) и им каже да оправят телефона (може да те питат за адрес, имена, последни 4 цифри на добавяната карта и др. с цел идентификация, че се обажда original owner). За общи въпроси, както и номера, които са БЕЗПЛАТНИ за избиране през Skype (но НЕ обслужват BG PP accs): UK +448003587911 (между 10:00 – 00:00ч. от понеделник до петък; събота между 10:00 – 23:00ч.; неделя между 11:00 – 23:00ч.) и US +18882211161 (между 14:00 – 08:00ч. от понеделник до петък; събота и неделя между 16:00 – 06:00ч.).

Може да се пробваш и към UK-ския номер директно през Skype, идентификация, след което ще видят, че те не обслужват BG PP accs и да им кажеш да те прехвърлят към Ireland-ския department (обслужващ BG PP accs). Така ще се спести директно обаждане към +353 номера, но пък и 30 мин. остават до края на работното време (на IE).
 
От: Ограбен пейпал

Колеги, онзи ден видях темата и си виках "пффф как така ще ти хакнат акаунта, моята парола е 16 букви и цифри няма шанс да се получи нещо такова с мен" . Уви... на 20 декември към 18:30 са влезнали в акаунта ми, добавили са нова карта и са махнали моята, след това са изтеглили целия баланс в акаунта ми/за щастие не беше голям/ Така като гледам след нова година трябва да подобря сигурността на акаунтите ми. Сега се надявам да мога да направя нещо, че да ми върнат парите.
 
От: Ограбен пейпал

Да, искам да репортна транзакцията и ми казва, че е невалидна?! Падаам с тези глупости.. пуснах репорт на друг имейл, казаха, че ще се свържат с мен до 24часа. Аз също не съм отварял никви имайли от Paypal, даже нямам никакви и винаги си отварям пайпала от нов таб и т.н.
 
От: Ограбен пейпал

Какви са изводите:

- не дръжте големи суми в пейпала си;
- не дръжте големи суми в картата (по възможност дебитна) вързана към пейпала ви;
- проверявайте всеки ден транзакциите от пейпала си, за да може да реагирате, ако се случи нещо подобно. Ако е картова транзакция, имате известен период, в който банката може да я анулира.
 
От: Ограбен пейпал

Хепи, 100% същата патова ситуация. На имейла още тне са ми отговорили, между другото. Да им имам 24-те часа... Звънни им утре и ако ти затворят, както на мен- не знам...
 
От: Ограбен пейпал

Как точно успяват да ви хакнат акаунта? Всички, които се оплакват, че са им взели парите, казват че не са цъкали върху фишинг имейли.
 
От: Ограбен пейпал

Вече ако някой спомене за фишинг мейл ще му цъкам червено на момента,честно. За такива балами ли ни имате... Аз да не съм от гората. Има 2 начина. Или са ми заразили комптъра и от там са ми взели паролата или пейпал са замесени в това. И много ми мирише на нещо от тяхна страна след всичките ми неуспешни опити да се свържа с тях. Ама и това ми се струва нереално щото парите ми вътре няма да ги направят богати... По-скоро ще загубят от това..
 
От: Ограбен пейпал

Как точно успяват да ви хакнат акаунта? Всички, които се оплакват, че са им взели парите, казват че не са цъкали върху фишинг имейли.

Малко вероятно е да съм цъкнал на подобен линк, но в живота всичко е възможно :) странното е, че повечето от тука сме уж малко по-напреднали потребители.. имаме сайтове и повечето сме запознати на какъв принцип работят фишинг сайтовете и всички да сме кликнали на подобен линк в мейла е ебаси съвпадението :Д
 
От: Ограбен пейпал

Както и да е, при мен нямаше вързана карта и имах само няколко евро вътре за които ми е през ... за това току що си регнах нов и си свиркам :D
 
От: Ограбен пейпал

На мен всичко ми е ясно, хакнали са акаунта ми, добре. Но защо не мога да репортна последната транзакция към новата карта? Предишните транзакции няма проблем да ги репортна ама последната ми пише, че е Невалидна?! То дори не ми е за парите вътре, ама е много тъпа цялата работа. Още чакам отговор от тях.
 
Re: От: Ограбен пейпал

В опциите има Security key пращат код на гсм при логване.
Активирайте го и това за поне малко по-голяма сигурност.
 
От: Re: От: Ограбен пейпал

Къде точно се намира тази опция? Не успявам да я намеря.

В опциите има Security key пращат код на гсм при логване.
Активирайте го и това за поне малко по-голяма сигурност.
 
От: Ограбен пейпал

Може също да ползвате приложението на Symantec VIP Access за Windows, Mac и Android. То генерира кодовете за да не чакате SMS. Ако искате също може да си вземете от PayPal токен за $30 има и водо-устойчив за ключовете.
 

Горе