Огромен спад в Google - БГ контент

chelev

New Member
Здравейте, имам едно сайтче - http://www.chalgata.com/ на около 3 месеца.

Тъкмо беше почнал да се засилва трафика от Google и изведнъж нещо се случи ....

Ето и скрийн от аналитикса.Untitled.jpg

Какво правих преди спада - след добавянето на някоя нова песен, публикувах линк в свежо както и в фб страницата. Малко след това по ключова дума "Изпълнител - име на песен + сваляне" се класирах веднага на първата страница. Освен това и свежо резултата беше на първата страница. На ден от свежо.нет идваха по около 200-300 визитс.

Първата ми мисъл след спада беше заради слабото и бедно съдържание. Изглежда адски много на Панда ама дали?

Какво направих - премахнах лириките за да не ги смята като дублирано съдържание, сложих на всички почти песни noindex и добавих кратки ревюта на някои от песните, като на тези песни с ревютата махнах да не са noindex.
За пример - http://www.chalgata.com/download_song/1176 - Тони Стораро - Само тебе виждам

Според вас на какво се дължи този рязък спад и как евентуално мога да го преборя.

П.С. Големият пик точно преди спада се държи на две-три излезнали песни на популярни чалгарки които бяха доста търсени в google.
 
От: Огромен спад в Google - БГ контент

Тъй и тъй коня е у реката, виж дали няма да има подобрение със schema.org
Погледни какво казва GWMT, да не се е появил някакъв проблем, който не си видял. И разбира се провери да не ти е подлял някой вода...
 
От: Огромен спад в Google - БГ контент

Един мой сайт показа леко подобрение преди месец, след това отиде директно в небитието за 3-4 седмици. И преди няма и седмица пак си върна предишните позиции, без общо взето нищо да правя.
Гугъл става все по-несигурен и експериментален и това едва ли е нещо хубаво.
 
От: Огромен спад в Google - БГ контент

Днеска и при мен се забелязва някакъв спад в посещенията ,които са седяли стабилни 2 месеца......
 
От: Огромен спад в Google - БГ контент

И на мен 2 сайта от първа страница по най-важната ключова дума сега са на втора страница.. ПАНДАТА ме нападна :D
 
От: Огромен спад в Google - БГ контент

Панда 2.2 май е голям звяр... в сравнение с предшествениците си :)
Три от сайтовете ми където се наблюдава под 60% чист кънтент чувствително тръгнаха надолу. Проектите с над 90% уникално съдържание подобриха позициите си. Дълбае пандичката за всякакъв скрап в базата на гугъл и бърше на поразия. Пожелавам на всички колеги гугълското животно да бъде милостиво към тях! :D
 
има други минор алгоритми на гоогле напоследък(то кога е нямало), които наблягат на speed-a на сайта, social activities, ..и други глупости
но за бг сайтовете незнам, май са други причините
пандата всъщност е добро, незнам защо всеки реве, щом е сео оптимизатор :)
 
От: Re: Огромен спад в Google - БГ контент

има други минор алгоритми на гоогле напоследък(то кога е нямало), които наблягат на speed-a на сайта, social activities, ..и други глупости
но за бг сайтовете незнам, май са други причините
пандата всъщност е добро, незнам защо всеки реве, щом е сео оптимизатор :)

Определено е добро, ще покачи качеството на сайтове. А тези с безполезните обяви ще им се намали трафика. Аз мога да се похваля, че първоначално имах спад. Сега обаче започнах да добавям статии сходни със сезона и трафика се върна дори леко на +. Важното е да се следят тенденциите какво се търси от потребителя. Темите модерни зимата не са актуални и лятото.

Примерно ако имаш сайт за настинка зимата може да правиш 1000 посещения, а лятото само 100.

Това което искам да кажа е че пандата не е виновна за спада (при сайтове с уникално съдържание).
 

Горе