Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Ето това:

Между другото , лично мое мнение е, че именно навлизането на интернет през последните години има доста сериозен принос към неграмотността. Имам предвид в писането по форуми , и чатове масово се използва латиница, гледаш да пишеш бързо, въобще не поставяш препинателни знаци, и това просто се пренася и в реалния живот , когато трябва да напишеш нещо.


Не е с лошо, просто ми стана чудно...
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Всъщност, когато поправяш и ти допускаш грешки:

Имам предвид в писането по форуми , и чатове масово се използва латиница,

По-скоро правилно е

Имам предвид, в писането по форуми и чатове, масово се използва латиница,

Да не говорим колко абсурдно дълго и излишно усложнено е изречението. Спокойно може да се раздели на две нови изречения :)
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Еми по същата причина, гледам да пиша бързо, освен това пиша от телефон и е много неудобно, нормално е да пропусна някоа запетайка.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Всъщност, когато поправяш и ти допускаш грешки:

Всъщност, не поправям, а показах къде са грешките. :wink:

V90, няма смисъл от бързане - броят символи все ще е еднакъв... И тук не иде реч за пропуснати запетайки, или поне не само... Все тая, лека нощ от мен.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Разберете, че цигани, турци, негри, араби и др. са далеч от интелектуалните възможности на белите хора :) Това не е расизъм, а факт.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Т.е., ти си по-умен от проф. Чирков?
 
Re: От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Орките не можели да четат, пишат и говорят. Чудо голямо. Къде по света тия и подобните им са грамотни? Размножават ги, а после що имало много неграмотни. Типична либералшизофрения.

Аз как съм се научил да чета на 6? Децата ми? Ако има някакви нормални деца, които не могат да четат и са неграмотни, то родителите им са виновни. Не някаква система.
Напъпно съгласен съм. Ще ме извиняват репортерите и там хората, които правят материалите за излъчване, но идиотщината започва от предишното поколение. Ако забележите хората около вас, бързо ще прецените и каквл поколение са дали. А това, че не могат да четат и са неграмотни е просто един от резултатите на всичко това. :)
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Всъщност, не поправям, а показах къде са грешките. :wink:
Всъщност, показа грешно. Сега замълчи.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Всъщност, показа грешно. Сега замълчи.

Пак повтарям - показах неговите грешки. Мисля, че е видимо. Щото това, което ти отбеляза не е единственото. Надявам се този път да ти светне лампичката.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Пак повтарям - показах неговите грешки. Мисля, че е видимо. Щото това, което ти отбеляза не е единственото. Надявам се този път да ти светне лампичката.

При цялото ми уважение, Проданов - сложил си една запетая пред съюза ''и'', която е толкова неуместна, че стои като цирей. :)

И изобщо, като почнете да се правите на учителки по БЕЛ и да коригирате грешките на другите участници в темата сте много смешни. Що не вземете да поправяте с червенко, направо.
 

Горе