Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

GeorgeG

Active Member
Те нещата сега са зле, след 10 години положението ще е, все едно сме в зоокъта, само дето между нас и животните няма да има клетки. Ако така вървим, тая държава скоро ще се саморазтури. Ей ви и линк към предаването.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Последните випуски са така, завършват средното образование сричащи, да не говорим за нещо повече в главите да им се е залепило през ученическите години. Бумерангът ще се върне и ще ги удари по главите тези деца, когато дойде време да се реализират професионално.

С това занижено ниво, училищата ''произвеждат'' като на поточна линия бъдещи безработни, бакшиши и далавераджии на дребно от момчетата, а от момичетата домакини и сериаладжийки без каквито и да е амбиции, освен раждането.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Не е от днес това, аз завърших преди 10 години и още тогава нямаше никакви изисквания за да вземеш средно образование.
Чак на бала се събрахме за първи път целия клас, като имаше един, който никой не го беше виждал за 4 години.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Аз пък дори не съм разбрал, че до 5-ти клас минаваш без оценки. Откога е тва?
И реално видимо си личи, че подобна глупост дава "резултат".
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Този репортаж ми е малко хиксов - пускат ги в смесени паралелк(меко казано) и после се чудят що турчетата не схващали български ... странно как обаче схващат нещата от ДПС-то (родителите им правилно предават заръките на партия, така че ...).
Колега объркал си процента - 20% е, ако е наистина такъв това говори за тотално осиране за поредната монополна услуга на любимата ни държава.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Аз пък дори не съм разбрал, че до 5-ти клас минаваш без оценки. Откога е тва?
И реално видимо си личи, че подобна глупост дава "резултат".

От 20 години... ти кога си бил в 5ти клас :)
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Този репортаж ми е малко хиксов - пускат ги в смесени паралелк(меко казано) и после се чудят що турчетата не схващали български ... странно как обаче схващат нещата от ДПС-то (родителите им правилно предават заръките на партия, така че ...).
Колега объркал си процента - 20% е, ако е наистина такъв това говори за тотално осиране за поредната монополна услуга на любимата ни държава.

изгледай репортажа до края. 20% са в бг училищата. Като прибавиш и ромите, които са на 100%, общо стават 30%. Тя си го казва накря на репортажа във видетото - 30%
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Не обвинявайте децата - системата е създадена с цел да произвежда безмозъчни консуматори, защото са по-лесни за управление и манипулиране. Положението е такова не само у нас, а по целия свят.

Това е ефектът от все по-сложната и претрупана програма, в която по един предмет се ползват 3 учебника, 7 работни тетрадки и 20 безработни такива, примерно. Няма да коментирам лексиката, използвана в учебниците, която повечето възрастни не разбират, а камо ли децата. Един непонятен термин се обяснява с друг, още по-сложен такъв, а количеството на домашните лишава детския мозък от нужната почивка, за да може да функционира правилно.

Статистиката сочи ръст на детските самоубийства в световен мащаб, като за основна причина се сочи училището и стресът, на който са подложени децата там. Накрая ще се радваме, че изобщо излизат живи от образователната система и няма да ни пука, че са неграмотни.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

общо взето the millenials, демек нашето поколение е най-начетено, от там нещата се сриват. Може би защото технологията прави хората по-мързеливи. Ето една интересна статия за щатите http://www.theatlantic.com/technolo...als-are-out-reading-older-generations/379934/
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

99% от децата излизат от училище тотално неподготвени за живота.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Не обвинявайте децата - системата е създадена с цел да произвежда безмозъчни консуматори, защото са по-лесни за управление и манипулиране. Положението е такова не само у нас, а по целия свят.

Това е ефектът от все по-сложната и претрупана програма, в която по един предмет се ползват 3 учебника, 7 работни тетрадки и 20 безработни такива, примерно. Няма да коментирам лексиката, използвана в учебниците, която повечето възрастни не разбират, а камо ли децата. Един непонятен термин се обяснява с друг, още по-сложен такъв, а количеството на домашните лишава детския мозък от нужната почивка, за да може да функционира правилно.

Статистиката сочи ръст на детските самоубийства в световен мащаб, като за основна причина се сочи училището и стресът, на който са подложени децата там. Накрая ще се радваме, че изобщо излизат живи от образователната система и няма да ни пука, че са неграмотни.


Чак па в целия свят... В повечето страни в Европа образованието е в пъти по-добро. Тук дори не става въпрос за умишлена манипулация, просто целият учителски сектор е тъп като за световно, нещо като полицаите - всеки се стреми да оправи нещата за себе си и текущият вариант му го позволява. Всеки опит за промяна ще бъде посрещнат на нож, съответно управляващите не си дават зор, крадат си еврофондовете и всички са щастливи.

Все пак, вече има доста алтернативи и до голяма степен образованието зависи от родителите.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Орките не можели да четат, пишат и говорят. Чудо голямо. Къде по света тия и подобните им са грамотни? Размножават ги, а после що имало много неграмотни. Типична либералшизофрения.

Аз как съм се научил да чета на 6? Децата ми? Ако има някакви нормални деца, които не могат да четат и са неграмотни, то родителите им са виновни. Не някаква система.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Със сигурност родителите имат огромно значение - примерно аз учех с брат ми у нас и на 5 г. си смятах умножение на трицифрени числа, пишех, четях. Е после пак станах тийн пропадняк, ама това от средата, в която движиш. :cry:
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Типичният слабоумен и манипулативен репортаж на тази противна особа Бенатова. Но разбира се, трябва да повтаряме либералните мантри:

- всички, които живят на тая територия са българи. Ние сме един народ.
- всички, които се раждат на тая земя са еднакво умни. Какви ще станат зависи само от средата.

Шесипосегна.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Една от най- малко предпочитаните професии е тази на учителя. Преди време е било престижно да си учител, а сега май е точно обратното. Във висшите училища всяка година остават незаети места в педагогическите специалности и за да се запълнят бройките там влизат и с тройки. Така че за в бъдеще качествените учители ще стават все по малко.
Иначе специално за правописа вече е масово явление да се допускат правописни грешки, да не говорим за пунктуационни и граматически. Виждал съм официални документи със смешни правописни грешки, и то допуснати от уж образовани хора. За съжаление това далеч не е явление само при ромското население
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Ми достатъчно е да погледнеш правописа тук, във форума.. Който все пак е бизнес форум, тук би трябвало да е образованата част от нацията.
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Между другото , лично мое мнение е че именно навлизането на интернет през последните години има доста сериозен принос към неграмотността. Имам предвид писането по форуми , чатове масово се използва латиница, гледаш да пишеш бързо въобще не поставяш препинателни знаци и това просто се пренася и в реалния живот , когато трябва да напишеш нещо
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

А ти защо го правиш? :wink:
 
От: Около 30% от петокласниците функционално неграмотни

Кое защо правя
 

Горе