Онлайн Магазин без фирма?

От: Онлайн Магазин без фирма?

Във whois на домейна също може да е написан телефона. Може да го има и в телефонни указател. Обаче това не се счита за "безпрепятствен, пряк и постоянен достъп". Има случаи когато глобяват за непубликувани данни, а данните са публикувани във whois на домейна (използвали са данните за whois за да получат информация кого точно да глобят).
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Във whois на домейна също може да е написан телефона. Може да го има и в телефонни указател. Обаче това не се счита за "безпрепятствен, пряк и постоянен достъп". Има случаи когато глобяват за непубликувани данни, а данните са публикувани във whois на домейна (използвали са данните за whois за да получат информация кого точно да глобят).

Просто се пошегувах... :)
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Много интересна тема.
След прочетеното искам да задам няколко въпроса и да споделя как мисля да процедирам.
В Whois на домейна не съм посочил истинският адрес и имена на собственика на сайта
Първата година докато все още се добавят продукти /времето ми е ограничено а помощника ми се учи да добавя та става бавно/
продажбите ще са малко и според мен няма да ме закачат? След първата година АКО нещата потръгнат ще отворя фирма /подготвил съм вече всички документи само трябва да ги пусна/.
НО в сайта си ще посоча несъществуващата ми все още фирма и ще забия някъде несъществуващ или действащ телефонен номер /всички останали контактни форми като имейл, скайп и дори лайв чат ще са действащи/.
Ще продавам български стоки от български фирми само и единствено извън България.
Отделно ще забраня достъпа на всичи ип адреси от България също така и достъпа от прокси сървъри
Възможно ли е това да стане само през първата година когато приходите са малко?
Бюджета ми не е много голям а и не искам да влизам в преразход когато дефакто печеля по-малко отколкото ще давам.
Ще пращам стоките през бг пощи а плащанията към мен ще се извършват през пейпал като се плати пълната сума включително и доставката преди да пусна стоката.
Искам да съм коректен за в бъдеще но в началото парите са ме стиснали за гърлото.
За качество на стоките отговарят фирмите с които работя а обслужване на клиентите.. е ще дам всичко от себе си за да съм максимално полезен /Все пак само с това мисля да се занимавам в бъдеще а клиента ако е доволен и аз съм доволен/.
Какво мислите?
 
Последно редактирано:
От: Онлайн Магазин без фирма?

Не ми звучи никак добре. Не, че не можеш да го направиш- дори си го измислил, но да погледнем малко по-глобално.
Първо една година ще добавяш продукти - ти си знаеш, но на мен ми се струва малко множко като време. Интересното е, че планираш въпреки всичко да продаваш, което ме води към въпроса защо смяташ, че ще ти се доверяват за да купят? Визирам всичко измислено/фалшиво/несъществуващо като данни, което планираш да сложиш.
Ако допуснем, че сработи, то след тази година, как виждаш нещата?
Ако някой реши да купи - всичко променено?! Аз не бих.
И накрая, но не и по важност - плащане пейпал! Тук как планираш да скриеш парите? Виж темите за разплащателни системи и ще разбереш за какво говоря.
Разбира се всичко по-горе е моето виждане за ситуацията. Ти сам прецени, но на мен цялата схема ми се струва твърде странна.
Кое те спира да пуснеш фирмата сега, пък ако щеш обявявай 1 от 3 продажби?! Май има твърде много въпросителни в целият план, които могат да издънят работата. Не съм чул да има налазване на магазините в нета, но как да знаеш коя институция ще и хрумне...
И тук искам да кажа на всички писали в тази тема за продажбите без фирма: Дами и господа, потребителите не са чак толкова тъпи, или поне не толкова, колкото вие мислите. Мислех, че аз съм лудият, който проверява whois на домейн, но се оказа, че не малка част от познатите ми не спират до там. Правят си справки в търговски регистър, четат общи условия и тн.
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Данните които ще бъдат променени са само телефонните номера и седалището които ще бъдат забити в на... е почти невъзможно да се намерят но ще ги има.
Името на фирмата която ще напиша ще е същото като на предстоящата ми фирма която ще отворя та това няма да се сменя.
Магазинът ми първоначално ще е само за нежната аудитория по-нататък ще има и за не-нежната аудитория.
Доколкото знам жените като цяло са повече доверчиви. Биха се осъмнили ако в самият сайт нещо и изглежда измамно.
Лайв съпорта вдига с бая проценти доверието към сайта. От личен опит като видя лайв чат в сайт ми прещраква че сайта е сериозен
и има кой да виси с часове наред за да задоволи въпросите на клиентите си.
Сайта ще е като фантом за България и най-вече за конкуренцията ми и.. нашите мили органи на реда.
Общите условия които съм написал са железни и са в пълна полза на потребителя. Разбира се ще се съобразявам с тях.
В Whois на домейна какво може да видиш? Името на фирмата я пише, името на собственика я пише макар и да не е истинския собственик но това няма как да разбереш ако не разровиш в търговския регистър което става дълга и широка за потребители които предпочитат да висят пред компютрите си отколкото да отидат до магазина и да си купят необходимата стока. А това говорим за потребители които са по-напреднали в сферата на онлайн ровенето. До тук добре.. само не знам номера с пейпал как ще стане.
Мисля един вариант.. да си поръчам пейпалска карта и от нея да си тегля стотинките за да не ме засичат от бг банките а когато стане време да отварям фирма може и нов акаунт в пейпал да създам за да не се вижда хронологията а промяната на имейл адреса за новия акаунт от магазина ми става за минутка.
Не искам да създам фирма защото ще вървят разходи за осигуровки и други глупости. Питах счетоводител.. около 120лв. на вятъра всеки месец.
След като си пусна фирма ще ги плащам но тогава тази фирма ще ме храни както се вика и тези пари ще ги дам на чисто сърце.
Ако все пак ме хванат по някакъв магически начин.. какви глоби мога да отнеса като се има предвид че приходите ми изобщо няма да са големи докато нямам фирма?
И само "нашите" гдбоп-чета ли могат да ме ровнат или и другите от различните страни могат да ми направят проблем?
Какво мислиш?
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Какво мисля съм написал, но това е мое мнение.
Именно жените са тези, които ровят до откат по онлайн магазините, сравняват цветове (ако трябва на друг монитор, което мен лично ме потресе като видях), цени, модели и тн. Колкото и да са зачукани данните, ако някои ги търси - ще си ги намери.
Това за лайв чата за мен е мит - как някакъв скайп или чат скрипт вдъхва доверие, след като може да е на името на Батман или нещо от сорта?
Не разбрах какво значи сайта да ти е фантом? Той ще е, ако е по този начин.
Осигуровките са 107-109лв, но както и да го погледнеш все трябва да се плащат.
Глобите не са на база приходи, а според нарушението. КЗП, НАП...абе с две думи - ако някой те топне все ще се намери институция, която да се хване в нещо. За другите страни нямам идея, но си е по техните закони
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Докато четях условията на Аукро попаднах на следното нещо:

Каква е разликата между стандартен и фирмен акаунт?


При регистрацията си в Аукро всеки потребител може да избере между 2 форми на акаунт според статуса си на физическо или юридическо лице.

Ако сте търговец с регистрирана фирма и искате да получавате фактури за направените разходи в сайта е нужно да регистрирате фирмен акаунт.

Стандартния акаунт е предназначен за физически лица, които извършват продажби в по-малки мащаби и не се нуждаят от издаване на фактури.

Последното изречение подкрепено ли е от някакъв закон, или по презумпция се смята, че като продаваш в малки мащаби не би трябвало да те закачат от НАП? И какво ще рече малки мащаби?
 
От: От: Онлайн Магазин без фирма?

Последното изречение подкрепено ли е от някакъв закон, или по презумпция се смята, че като продаваш в малки мащаби не би трябвало да те закачат от НАП? И какво ще рече малки мащаби?

Доста фриволно тълкувание правиш :) Нийде не става дума, че като работиш в малки мащаби не трябва да си декларираш приходите.
Става въпрос дали на самите ФЛ, които правят акаунт ще са им нужни фактури, за да си доказват разходите
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Проблема е следния. Как може да докажеш, че продаваш да кажем старите си гащи.
Като всеки нормален човек, сигурно имаш поне 10 чифта гащи.
В един момент си решил да си купиш нови и тъй като старите стават ненужни, ги продаваш.
Сега това търговия с гащи ли е?
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

ТуФаст - Схемата която си измислил е напълно възможна да се случи - към това което си написал добави и хостинги и домейн в Чужбина и бъди сигурен че няма кой да те пипне относно БГ фирмата данните и тн.
Както обаче и по нагоре стана въпрос - как ще си оправиш парите от Пайпал - В момента в който почнеш да ги прехвърляш към БГ вече ставаш уязвим ако банката в която ти пристигат парите те натопи в една от другите теми някъде някой беше писал за Дебитни карти издавани от ПП но аз поне не съм виждал такива.

Дерте от самолет личи кой извършва системна търговия в Аукро и кой инцидентни продажби и това далеч не се определя от това дали продаваш стари гащи или нови. Въпрос на желание е данъчните да ги подпукат и ще окапят като круши.
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

ТуФаст - Схемата която си измислил е напълно възможна да се случи - към това което си написал добави и хостинги и домейн в Чужбина и бъди сигурен че няма кой да те пипне относно БГ фирмата данните и тн.
Както обаче и по нагоре стана въпрос - как ще си оправиш парите от Пайпал - В момента в който почнеш да ги прехвърляш към БГ вече ставаш уязвим ако банката в която ти пристигат парите те натопи в една от другите теми някъде някой беше писал за Дебитни карти издавани от ПП но аз поне не съм виждал такива.

Дерте от самолет личи кой извършва системна търговия в Аукро и кой инцидентни продажби и това далеч не се определя от това дали продаваш стари гащи или нови. Въпрос на желание е данъчните да ги подпукат и ще окапят като круши.

Да де. Това не мога да разбера. Няма точно определение кое е търговия и кое е продажба на нещо си. Питал съм и счетоводител, кога е търговка дейност и кога е просто продажба (ся за да си продам колата трябва да си правя фирма ли?!? А какво правим когато да кажем наскоро имах 2 автомобила и 2 мотора по едно и също време, които продадох в рамките на 2 месеца) и не е могъл да ми точно определение (или аз съм тъп и не разбрах).
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Дерте важно е дали проверяващите ще го категоризират като системна търговия - Продажбата на няколко автомобила в рамките на няколко месеца може да се приеме за системна търговия стига да има кой да се занимава с теб, а пък ти после ходи доказвай че не е - Във Франция имам един приятел който се занимава с автомобили втора употреба и до колкото си спомням там лимитът е 11 автомобила на година над тази бройка трябва да се регистрираш като автотърговец.
Проблема при нас е че законите са направени така че да си непрекъснато в някакво нарушение - държавата си умира от кеф да произвежда престъпници.
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Дерте важно е дали проверяващите ще го категоризират като системна търговия - Продажбата на няколко автомобила в рамките на няколко месеца може да се приеме за системна търговия стига да има кой да се занимава с теб, а пък ти после ходи доказвай че не е - Във Франция имам един приятел който се занимава с автомобили втора употреба и до колкото си спомням там лимитът е 11 автомобила на година над тази бройка трябва да се регистрираш като автотърговец.
Проблема при нас е че законите са направени така че да си непрекъснато в някакво нарушение - държавата си умира от кеф да произвежда престъпници.

С изказването имах друго предвид. Законите са ни така направени, че всеки от изпълнителната власт може да си ги тълкува както си иска. Не помня в кой филм (шменти капели май беше) гледах, точно за това как нарочно са написани така законите, че и самите изпълнители на закона да не могат да го тълкуват. Ето пример както викаш в Франция е казана бройка. В закона за търговията който ми прочете счетоводителя с който разговарях няма фиксирана цифра за това кое се води търговия и кое не. Ако се сещате къде в закона пише кога се води търговия и има упоменати точни цифри ще помоля някой да сподели.
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Домейна и хостинга са ми Български.
Ще предупредя хостинг компанията ако има проверки да ме предупредят. Не искам да сменям хостинга си страшно доволен съм от настоящият си.
За пейпал картите не става. Не работят с България.
Мисля и тази система да заобиколя като измисля някакъв фиктивен сайт с безплатен домейн и платформа с DONATE бутонче като драсна там нещо измислено та да казвам че от там ми идват парите.
Само в пейпал дано да нямат правомощия да проверяват от къде са транзакциите. Но първата година докато се развивам се надявам да нямам проблеми пък после
като си отворя фирмата всичко ще е ОК.
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Специално в твоят случай не ти трябва БГ фирма - щом не искаш да продаваш в БГ трябва да си луд да регистрираш фирма в БГ дори и след година.
Някъде по темите бях писал че е много по изгодно да си регнеш фирма в УК - имаше и добри отзиви за Испания.
Най трудното от цялата галимация е да успеш да си извадиш УК банкова сметка самата фирма (тип ООД) можеш да си я регистрираш сам по Интернет - За счетоводство ще платиш около 300 паунда на година. - Необлагаем печалба почти 20 000лв на година. Докато си под този праг на печалба осигуровки 0лв на година и се водиш осигурен.
С УК дебитната карта си харчиш по цял свят като пич и никой не може да ти каже бъкел в БГ.

Както и преди съм казвал сравнете го с условията за правене на бизнес в БГ и ще разберете що сме на този хал.
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Хм ще се замисля под това което каза.
Имаш ли по-детайлна информация за тези процедури?
Разбрах за сега че само тегленето на пари ме спъва от цялата схема.
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Не информация казвам ти го от практика - По тази схема ще си решиш проблемите с парите и тези свързани с фирмата - отделно че на сайта ще можеш да посочиш и УК адрес и данни на фирмата което ще ти даде повече тежест пред купувачите - Отделен въпрос е каква ще ти е конверсията ако знаят че не пращаш от УК а от БГ.
 
От: Онлайн Магазин без фирма?

Аз пък спрях с търговията и в момента ми е мирна главата...
 
Последно редактирано:

Горе