Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

bobbydeep

New Member
Идеите идват една след друга, но за тази не намерих особена информация в Интернет пространството. Сайтовете са основно със полезни статии и съвети към майките. Един приятел имат бебенце и в един албум му правят снимки (да речем, на един месец, на два месеца, на 6 месеца и т.н. , първата усмивка, първата стъпка и още много други) Но тези снимки така и така се снимат с телефона после ходят да се вадят и процеса е много по-сложен от колкото просто да я качиш от телефона. Та ми светна тази идея, но не бих могъл да изработя всичко сам с моите познания. Давам просто идея, на някой който би имал възможност и му харесва :)
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

направи му един блог тип фотогалерия и да си ги качва, без пари и не изисква големи умения, нещо такова ако става
 
Последно редактирано:
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

Замисълът ми не беше само той или тя да си ги качват някъде, ами да обединим всички снимки за детството на малчуганите. Вътре всеки да си има дневник с дати, снимки. Общо взето всички важни и не толкова важни моменти. Като цяло, мисля, че идеята може да бъде доста развита. Или не може? Как мислите? :)
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

сещам се само за вариант в който трябва да се регистрираш за да може всеки да качва снимки
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

Ами да, това е вариантът. Затова казах, че нямам такъв опит, нито финансова възможност за изработката на нещо толкова голямо. (голямо за мен, може би за други не :) )
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

купи си домейн и хост, инсталираш си това и ки готов, не е сложно и ще ти върши работа
http://coppermine-gallery.net/
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

Но не знам как да осъществя целият план в главата ми, като например:

- как да направя така, че потребителите вътре да се делят на категории по: градове, села, възраст и т.н. (както се измисли в процеса на работа)
- как да направя филтър да кажем, да можеш да си избираш някоя от тези опции на търсене

Не съм много наясно с нещата, както и ще излязат още много въпросителни. А и не си го представях да изглежда така, но съм ти МНОГО благодарен за споделената информация :)
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

след като си с претенции и много екстри плащаш на някой да ти го напише, даваш една солидна сума и си щастлив, безплатно или на минимална цена, пък и да става няма
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

Не съм с претенции ама никак, просто споделям идея, която би била полезна и за майките и за бащите, както и за нас, които ще печелим пари от това. Описвам ги нещата както аз започвам да ги виждам, а мисля, че това е в основата на всичко (каква функционалност би имал даден сайт) И пак ще кажа, че съм благодарен за информацията, не бих искал да приемеш думите ми по друг начин, това е просто моята гледна точка :*
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

Ако телефона му е андроид.. Има опция гугъл+ да качва сам снимките заснети от камерата. После само си ги подрежда по албуми.
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

Идеята ми се струва добра. Не съм срещал такъв сайт. А имаш ли някакви умения да боравиш с photoshop или поне да имаш някаква идея за визията на сайта?
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

2fast4you, като че ли не си ме разбрал, идеята е да се направи дневник на адрес едикакси.бг в които да влизат различни хора и да си създават дневници за децата, защото имам наблюдение как протичат първите година-две и как майките се чудят с какво да се занимават и как правят по хиляди снимки на ден да ги показват от телефона си :)

минимал, имам умения да боравя с всичко, но по малко и смея да твърдя, че бързо навлизам в материята :) идея имам, но е само тя :)
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

не виждам от какво ще ес издържа този сайт и как би се преборил с бг мама да публикуват при теб а не във форума
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

За издръжката още не е помислено задълбочено, кой би могъл да бъде най-добрият вариант. А относно мама-та не виждам никъде и грам от това да бъде с насоченост - снимков дневник. Да се следи историята на детето - първа крачка, втора крачка, първа целувка, втора целувка и прочие. Не говоря никъде за конкуренция на бгмам, а за отделно дневниче, което биха си водили мамчетата, а защо не и татковците. Можем да ги привлечем с това, че такова нещо не съществува. И аз мога да вляза в някой форум и да почна да си пускам темичка със снимки, но не е това идеята. И пак ще се повторя, затова казвам, че нямам възможност да го осъществя, защото би бил голям проект, над който да работят няколко човека :)
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

който и да се хване да ти помага ще пита първо за приходите, никой няма да работи за без пари, пробвал съм това със фотогалерията и фейсбук страница, ефект никакъв, пробвал съм го и с фотогалерия за рибари, много рибари, много снимки, много хвалби и цък никой не иска да качва снимки при мен, всеки си е заплюл по един форум и блъска там, така че освен да мислиш добре друго не знам какво мога да ти дам като съвет, ако ще наливаш пари мисли, ако ще е за хоби действай, успех
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

Ами замислил съм се над момента - връщане на потребителите в сайта (какво би ги накарало да се върнат, колко пъти ще се върнат, за колко време напред във времето биха се връщали) А и навсякъде гледам, че много се държи на УНИКАЛНОСТ на информацията. Е какво по-уникално от новите снимки на малките сладури :p И мисля, че по този начин биха се задържали потребители за поне няколко години напред, докато детето им расте. Дойде ми още нещо наум, колко хора са разделени от роднините си и колко още ще бъдат. Едните тук, другите извън страната, а биха могли да наблюдават албумчето от всяка точка на света.
Но с какво би било по-различно от това да се качват просто в една папка на някоя страница? Ами това ще мисли екипът, които се захване, но мисля, че има начини ;)
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

Ако ще реализираш този проект, задължително трябва да е глобален. Най-вече се насочи към извратените от САЩ, те биха качвали снимки като луди.
За радост, вероятността да пожънеш успех с този проект в България клони към нулата.

Много добре прави твоя приятел, че използва истински, а не виртуален албум. Все пак става въпрос за нещо сериозно, а не за снимки от поредната вечер в чалга дупка, нали?
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

Колкото по-глобален, толкова по-трудно изпълним за човек като мен :) А относно албумчето, което си прави той, съм съгласен с теб, че е добре да го има на хартиен носител, но това албумче има 10 снимки накръст вътре в него, а в телефоните им има по 10 снимки на всеки 10 минути. :) Защо да не бъде сериозно, като е виртуално? С това мисля, че казваш, всичко което е виртуално е несериозно, с което не се съгласявам :) и само да вметна, че не харесвам чалга :)
 
От: Онлайн албум за проследяване живота на едно дете

ако е за щатите съм съгласен че ще пада пара, за тук не, при мен на 1000 посещения, чат пат някой хареса нещо и сподели, пък да не говорим че нито един коментар
 

Горе