Онлайн допитване до народа: Ритнахте ли тиквата в деня на изборите?

Ритнахте ли тиквата в деня на изборите?

  • Не, аз съм си тиквеник.

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    20
  • Poll closed .

tekstmag

Active Member
Неделя, 11 юли 2021 г., е денят за нововъзникналия български народен обичай "Ритане на тиквата". Специфичното за него е, че може да се участва по 3 начина:
1. Риташ тиквата, и се радваш.
2. Пазиш тиквата, и се чувстваш тиквеник.
3. Не риташ и не пазиш, а само гледаш.

Как се отнасяте към обичая "Ритане на тиквата" - вълнува ли ви, ще участвате ли, по какъв начин?
 
Последно редактирано:
И в трите варианта излиза, че си ТИКВА :D
Не, в два от трите. Единият е, цитирам, "РИТАШ тиквата...".
 
Трябва да се редактира, защото не го чувствам така :)
"Риташ тиквата, и се радваш..." звучи, като че все едно нищо не е станало..просто се радваш ;) Тя за тая едната постна радост, хората да могат да си платят некоя друга сметка, да турат нещо в устата.. ако мое разни бирници по-редко да ги закачат, и тва е - едната радост българска!
Не щем да се радвам, искам да се разкарат!
 
Някои неща са необясними... Например: усещането за значението на думите. И разбирането за посланието в тях.

"Какво е искал да каже автора?". Каквото е усещал, казал го е. А чувстването, в резултат четене на написаното, е лично право на всеки читател.

Да, написано е, както съм го усещал. И - не, няма да го редактирам. Лично право на автора - безусловно и неотменимо.
 
Не е хубаво да се ритат тикви, това е неуважение към храната.
 
Ама ти си голем инат :) Ще го редактираш, нали си редактор, коректор на текстове.. Вместо да слагаш спейсове между редовете, да си правиш поста по-гоуем, наддлей над инатът си и редактирай слабоумната радост от ритането на тикви :D

Иначе редко виждам стайлно пипнат сайт, дори цветовете, браво :)
Което не значи, че съм съгласен с радостта на олигофренията. Не щем да сме олигофрени, трябва да отстояваме това, което искаме да бъдем :p
 
Драги madgooglebot,

Не, не сте прав. По принцип.

* Не, не съм редактор на текстове. Създател съм. На текстове по поръчка.
* Не, не съм коректор на текстове. Аз ги пиша.
* И не, не съм инат. Имам си мнение, и си го изразявам свободно.


По принцип, пиша каквото и както си искам. Но, без да нарушавам правила, например - на този форум, на професионалното общуване.
Когато пиша по поръчка, пиша каквото сме уточнили и са ми платили. Тогава (и само тогава) работата може да включва и коригиране (не редактиране).

Та, драги madgooglebot, коригирам само по (и при) поръчка. Професионален принцип, нищо лично. Благодаря за разбирането.

Благодаря за оценката за сайта. Старая се.

И - не, радването не е олигофрения. Това е емоция. Без емоция няма човек, и обратното.
 
хах що се правиш на ДораГабе? Нали съм виждал някъде тук твои неща, че "ремонтираш" текстове :)
Имаш още много да учиш.. Дори още не си научил/не съУмяваш да скриеш надмеността си ;)
А аз мога и да скрия всичко, и да покажа всичко. Ти? Кога ще можеш?

Иначе, едвали съм съм толкова драг :) ама считам констатацията за нужна, като показност за кранснопис в дерзанията..

А виде ли ко стана са?? Твойта тиква я ритате ли ритате и се радвате ли радвате, а тя гледам ще мине даже 25%.. Разбра ли сега какво значи емоционална олигофрения :D А да не говорим, че ти самия си проповедника в случая :p Така че, не се праи на магаре на баир, а редактирай :)
 
Благодаря на всички участници.

Получи се добро "Ритане на тиквата". Нали?

А, специално за ценителите на Дора Габе във форума, един малък тематичен поздрав:

"Нека не излъгва твоята уста
и смехът ти нека не измамва,
нещо чудно в погледа ти пламва:
в дъното на твоите очи
тиха, светла истина мълчи."
 
И бре поете..Що не дойдеш да ме погледнеш в очите, ще разбереш много повече, отколкото са да се звериш, да ме разгадаваш и анализираш :) Или идеята не е да ме разгадаваш, а да правиш жалки опити за злепоставяне :D:D:D
Знаех си, че си надменна лисица, но не знаех, че си и злобна невестулка :)

Иначе, така ако за 24 часа ми спретваш стихче с три реда, то ще умреш от глад, (едит за сега) ;)
 
Последно редактирано:
Ритнахме го по грозния нос това неземно алчно говедо. Стигат ни тези 12 години. Видяхме ги, не стават. Следващите.
 
Не е хубаво да се ритат тикви, това е неуважение към храната.
Това е само ако тиквата е пълна. Ако тиквата е куха (с изпразнено съдържание, като дините фенери), тогава ритането си е просто вид спорт...
 

Горе