Онлайн магазин на Prestashop

От: Онлайн магазин на Prestashop

Коя според теб е най-стабилната версия на престата и защо ? :)

Поздрави

Много трудно ще ти отговоря на този въпрос.

Това което виждам е следното - в всяка една версия става някакъв бъг, да ли при самата инсталация, да ли после нещо се чупи - инсталирвал съм много и почти 50% от тях е трябвало да бъдат изтрити и отново качени.
Когато инсталираш дадена версия е добре да видиш ето тези неща : количката има ли я / тагове / различни модули които уж трябва да ги виждаш, проблем ли е да направиш поръчка / регистрация - има ли проблем с езиците / вътре админ панела как се вижда, има ли някъде където дава ерор и не може да се отвори / - трябва много хубаво да се огледа още в самото начало - преди да почнеш да слагаш допълнителни модули, артикули, категории и т.н - ще ги изгубиш времето.

Добри версии се водят 1.4.7 / 1.4.8.2 / 1.4.9 - моята на главния ми сайт е 1.4.0.17 и седя на нея защото имам доста допълнителни модули които неискат да захапят.

Сега излези 1.5 - и нея бях е погледнал - доста е различна но има доста бъгове.. сега правят през няколко седмици подобрения ама... не ми се вижда много надежна още ( може и сега последната която е за момента ( 1.5.2 да е по - добра, нея лично не съм я тествал ).

Като цяло това е моето мнение по - този въпрос.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Моля колегата които се интересуваше от базова инсталация, да пише отново.

Поради технически проблем, сайта е върнат 2 дена назад и всички ЛС и коментари в темите ги няма.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Привет,

настройвам си магазин на Престата 1.5.2 на темата по дефолт. Ако реша по-късно да я сменя, какви ще са последствията? Ще се променят ли сегашните настройки и какво се случва с модулите?
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Привет,

настройвам си магазин на Престата 1.5.2 на темата по дефолт. Ако реша по-късно да я сменя, какви ще са последствията? Ще се променят ли сегашните настройки и какво се случва с модулите?

Привет,

Ако решиш да смениш кое ? версията? - Ако смениш версията е много възможно да има дадени проблеми и някой модули да не работят, зависи много от скока на Update. Пример от 1.5.2 до 1.5.3 може да не го усетиш ама примерно ако сайта ти е 1.4.7 и сега искаш да е 1.5.2 ще се видиш в чудо.

Много хора включително и аз се надъхваме когато излези нова версия да я слагаме и т.н, но е загуба на време ако имате сериозен работещ сайт. Един от най сериозните ми проекти е на преста и исках да направя голям скок към нова версия, но така и не успях поради многото ми къстъм модули и т.н просто излиза супер скъпо, и сайта няма да го има няколко дена... но това е при мен - при Вас е друго.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Грешката е моя, имах предвид темата ако сменим. Всички модули на всички теми ли работят? И в някои модули си ги превеждам някои от полетата за моите нужди. Примерно вместо производители, слагам майстори.

Защото сега малко или повече се упражнявам и разучавам. Но в процеса си оправям и настройките и после сигурно ще сменя темата. Да не се окаже, че трябва да започвам отначало.

Иначе за версията от многото коментари разбрах, че не винаги е хубаво да ъпдейтваш на новата версия :).

Мога ли да питам на лични за някои неща в твоя магазин? :)
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Много зависи от темата, но в повечето случей няма да има място за дадените модули - тоест не са вобще предвидени и ще трябва едит които сам няма да можеш да направиш ( поне така мисля ).

Може разбира се :)
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Благодаря,

значи първо да си избера тема и тогава да настройвам. Макар, че дефолт темата си ми харесва и може да си остана на нея.

Може малко да я променим всъщност :)
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Привет отново,

стана някакъв проблем и се чудя бъг ли е или аз съм пипал дето не трябва.

Прибавям продукт в количката и като цъкна някъде другаде из сайта или дори на самата количка и веднага тя се изпразва.

Моля за съвет - да преинсталирам или това е някаква настройка, макар и да не проумявам някаква логика?
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Здравейте,

Не съм имал подобен проблем, може да потърсите в google да ли други колега са го имали и как са го решили. ( пишете проблема на eng ).

Възможно да е да е бъг при самата инсталация, както по - горе описах, когато се инсталира дадена версия е хубаво да се проверят тези работи и след това да се въвеждат продукти/описание и т.н.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Ще проверя в Гугъла и ще видим, не вярвам да е от настройките. Аз само разучавам настройките засега, още не съм почнал с продуктите.

Ако друг колега е имал подобен проблем, ще съм благодарен за съвет.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

V.Andreev

ти каза, че не си имал такъв проблем, а на коя версия си? Открих тема в официалния форум на Престашоп. Същия проблем и с други хора - една седмица след, като са я инсталирали и количката им се самоизпразва. И всичко май идва от кукитата. Май няма решение засега.

Сега се чудя дали да не си инсталирам по стара версия на Престата, но в най-новата има много преведено на БГ, което е плюс за мен. За това те питам на коя версия си, да знам, че на нея няма проблеми.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Аз главно работя с 1.4

Официалния ми сайт е 1.4.17 но при него има много модили и просто ще се видя в чудо ако направя update.
Иначе на клиенти и т.н - слагам 1.4.8.2 / 1.4.9 / 1.4.7 някоя от тези, зависи как мини инстала, защото много бъгват понякога, просто имат много файлове и стават грешки.

Принципно и тук ще кажа, защото получавам много често запитването.

РАЗПОЛАГАТЕ ЛИ С ПРЕВОД НА СИСТЕМАТА ? - ОТГОВОРА ДА Е "ДА" - с много голям, може би един от най - големите според мен.

Играл съм си много време за да го направя, има преведени ерори, и-мейли, много много модули, всичко от фронт офиса и т.н

Цената на седмици труд е : 15лв - мисля, че си струва и за сега нямам недоволен клиент.

Имал съм клиенти с 1.5.1 / 1.5.2 ( пресни пресни ) и ме питат не е ли голяма разликата от 1.4.7 примерно до нашата. Но после разбират, че всичко е точно.

Превода не е на 100% - но е на повече от 80% ( като изключим back фронта ) него нарочно не съм превеждал, може да има само леки части.

Архива ми е почти 250кб - които има друг, сам да прецени разликата.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Аз главно работя с 1.4

Преста без няколко бъга няма да намериш! Важно е просто да работят нещата, това, че тук/там ще има лек бъг - факт е

Но системата е много добра, 2011 първо място и т.н. Аз съм изключително доволен, не е много проста, но това е хубавото, защото има много екстри и т.н

Официалния ми сайт е 1.4.17 но при него има много модили и просто ще се видя в чудо ако направя update.
Иначе на клиенти и т.н - слагам 1.4.8.2 / 1.4.9 / 1.4.7 някоя от тези, зависи как мини инстала, защото много бъгват понякога, просто имат много файловете и стават грешки.

Принципно и тук ще кажа, защото получавам много често запитването.

РАЗПОЛАГАТЕ ЛИ С ПРЕВОД НА СИСТЕМАТА ? - ОТГОВОРА ДА Е "ДА" - с много голям, може би един от най - големите според мен.

Играл съм си много време за да го направя, има преведени ерори, и-мейли, много много модули, всичко от фронт офиса и т.н

Цената на седмици труд е : 15лв - мисля, че си струва и за сега нямам недоволен клиент.

Имал съм клиенти с 1.5.1 / 1.5.2 ( пресни пресни ) и ме питат не е ли голяма разликата от 1.4.7 примерно до нашата. Но после разбират, че всичко е точно.

Превода не е на 100% - но е на повече от 80% ( като изключим back фронта ) него нарочно не съм превеждал, може да има само леки части.

Архива ми е почти 250кб - които има друг, сам да прецени разликата.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Привет,

искам да похваля V.Andreev и да изразя благодарност към него.

Превода, който е направил на системата, макар и на 80%, върши много полезна работа и наистина спестява много време и бодене на очите. Цената от 15 лв няма да я коментирам. Коректен съфорумец, който помага със съвети и извън платения превод.

Стига съм го хвалил, да не вземе да се отпусне :).
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Благодаря за хубавите думи.

Какво ново, успях да намеря и едитна успешно брояч на промоциите ( офертите ) - жив пример : тук
Ако някой се интересува, ще му го пратя :) - прави няколко бъга, които фикнах ( информацията за модула ми е прясна все още и ще помагам ).
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Вдигам тази темичка :)
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Вдигам тази хубава тема :) Защото е актуална :)
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Up на темата, вече помагам и за въпроси до 1.5.3.1
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

С последната версия на престата не само... че системата запазва всичките си +, но и външния вид на стандартната тема е доста опростен. Премахната е трудноста за работа с .tpl файловете и човек с прости умения и ако знае къде да бутне, нещата стават по лесни. Но си има и капани безплатния модул за упдате на версията може да ти изиграе лоша шега първия и втория път ...
 

Горе