Онлайн магазин от А до Я

От: Онлайн магазин от А до Я

http://www.econt.com/2012/02/cod/ - Акаунт - тъй като си по-запознат с материята, погледни тази статия и кажи дали тя не е вариант за плащане без издаване на касов бон. Говорим за Онлайн търговия, разбира се :)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Вариант е. Ако е наложен платеж чрез Пощенски запис. Защото еконт, а и другите предлагат два вида наложен платеж - единия е обикновен и не решава въпроса с касовия апарат, и другия е чрез пощенски запис - тогава не е задължително издаването на касов бон, същото важи и за пощенските записи в Български пощи - но там е много мудно и досадно. Само има един проблем в този случай - някои клиенти си търсят касовия бон и е много трудно да ги убедиш, че пощенския запис от еконт замества този касов бон - законно е, но някои клиенти са с дъврени глави.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Някой да се занимава с Magento? Закупих готов темплиейт и ми е необходим някой който да разбира. Можете да се свържете с мен на 0882904861. Теодор
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте!
Ще се радвам ако някой ми отговори на въпроса има ли изискване за склад, или може търговския ми обект/онлайн магазина ми / да е офиса, където е регистрирана фирмата ми?
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Какви продукти предлагаш?
Ако са медицински това са правилата:

(2) Когато разполагат с помещения за съхранение и търговия на едро с медицински изделия на
територията на Република България, лицата по ал.1 посочват в заявлението и адреса им. В този
случай към документацията по ал. 1 се прилагат и:
1. (изм. - ДВ, бр. 110 от 2008 г.) разрешение за ползване или друг заместващ го документ, издаден
по реда на Закона за устройство на територията;
2. документ, удостоверяващ правното основание за ползване на помещенията;
3. декларация, съставена от лицата по ал. 1, че:
а) помещенията отговарят на условията за съхранение и търговия на едро с медицинските
изделия, посочени в списъка по ал.1, т.2, в зависимост от спецификата им и указанията на
производителя, определени в инструкцията за употреба, и
б) притежават или разполагат с транспортни средства, осигуряващи правилното им съхранение
при разпространение и транспортиране;
4. име, постоянен адрес и адрес за кореспонденция с лицето, определено за ръководител на
помещенията за съхранение и търговия на едро с медицински изделия, както и копие на договора,
въз основа на който е възникнало правоотношението му със заявителя

Ето и друг вид продукти http://www.mzh.government.bg/MZH/Libraries/Норм_Актове-Наредби/Naredba_iziskv_sklad_baza.sflb.ashx

За останалите според мен няма проблеми.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

много благодаря!
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Страхотна тема! Благодаря на всеки, който е споделил скоето мнение/опит/знание. Безкрайно полезно е!
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте и от мен.
Темата наистина е полезна. Сигурно, както и много други тук, отскоро започнах да развивам собствен онлайн магазин. Искам да споделя, че наистина се изисква време, достатъчно търпение, усилия и естествено средства. Става и с малко, но по-бавно и по-трудно. Според мен, най-големия проблем е това, как да се направят качествени снимки. Ще споделя моя опит. В началото /продавам дрехи/ снимахме дрехите облечени на нас самите. Естествено в сайта се качваха без лицата. В последствие, обаче, решихме, че ще е по-добре да са снимани на манекени. Е, направихме и такива снимки. Станаха "прилични" :D и дойде най-големия проблем, как да се изреже фона, как да се направят така, че да изглеждат по-добре. Свалях различни програми, къде безплатни, къде - не. Накрая, изпратих няколко запитвания до различни студия и фотографи, за да ми пратят оферти. Варираха от 70 до 150, според това как искаш да са снимани.
За сега това е от мен. Успех да всички.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Перфектни сте с темичката.
Едно уточнение само ако може.
Разбира се, че за да отвориш магазин е необходимо да разполагаш с една солидна сума, предвид разходите, който те очакват.
Но ще е перфектно да се поспести тук там малко нали сме в криза, а и все пак трябва да предложиш една добра цена за клиента, за да можеш да продадеш нещичко.
Ако пукаш насам, натам кинти ще ти стане доста скъпичак сайта, а може да се окаже, че в друг момент не ти връща парите инвестирани в него.
Тоест поемаш доста риск. То е ясно, че без риск няма печалба.
А Google е едно голямо гадно копеленце, където не те разбира колко си инвестирал.

Както в началото препоръчвате за Opencart разни много яки приложения, но тотално трябва да се изкараш 500 $ който според мен са си доста за начало.



Здравейте и от мен.
Темата наистина е полезна. Сигурно, както и много други тук, отскоро започнах да развивам собствен онлайн магазин. Искам да споделя, че наистина се изисква време, достатъчно търпение, усилия и естествено средства. Става и с малко, но по-бавно и по-трудно. Според мен, най-големия проблем е това, как да се направят качествени снимки. Ще споделя моя опит. В началото /продавам дрехи/ снимахме дрехите облечени на нас самите. Естествено в сайта се качваха без лицата. В последствие, обаче, решихме, че ще е по-добре да са снимани на манекени. Е, направихме и такива снимки. Станаха "прилични" :D и дойде най-големия проблем, как да се изреже фона, как да се направят така, че да изглеждат по-добре. Свалях различни програми, къде безплатни, къде - не. Накрая, изпратих няколко запитвания до различни студия и фотографи, за да ми пратят оферти. Варираха от 70 до 150, според това как искаш да са снимани.
За сега това е от мен. Успех да всички.

Това със снимките си е доста работа ако нямаш готови.
С моя скромен опит, и доста сблъсквания с Photoshop - мисля че ще е добре да се снима на примерно на някакъв едноцветен фон, за да е по-лесно изрязването.
Почети малко из уроците за Photoshop примерно тук
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Благодаря на всички, които са споделили опит и внасят пояснения в темата. Тъкмо се засиля да питам нещо и го намирам структурирано в тема. Много добре систематизирана информация!
 
От: От: Онлайн магазин от А до Я

Както в началото препоръчвате за Opencart разни много яки приложения, но тотално трябва да се изкараш 500 $ който според мен са си доста за начало.

В общият случай мога да поспоря дали $500 ще струва един опенкарт магазин. Принципно има платформи, не БГ като съмъркарт, които предлагат за цена от порядъка на $300 90% от нещата, които можеш да имаш с всяка друга, но плащайки за допълнения, което е същото.
Вече няколко месеца работя по един нов проект с опънкарт и до момента съм похарчил под $100 като само темата ми е $40. Имаш ли желание, ще намериш и начин как да спестиш. Честно при масова цена 10-20$ за екстеншън не мога и да си представя колко трябва да накичиш за да стигнеш $500...Разбира се и в опънкарт има доста неща, които не ми допадат, но за последните 1-2 години не съм намерил идеалната платформа, така че винаги има компромис със нещо. Въпросът е да е колкото се може по-малък.
Препоръките за опенкарт, а и причината да започна проекта си с него, е че е масов и в пъти по-лесно се намира кой да ти помогне ако имаш проблем, което не можеш да го измериш в пари.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Това, колко пари ще дадеш за дадена система, зависи изцяло от познанията и възможностите ти (имал, дал - както казва Бай-Ганьо). За тези, които се занимават и с програмиране, инвестицията спада до нулата в даден момент - от към магазин. Темата е много добра и основно важно е хората, които ще се захващат с пускане на онлайн магазин, да наблегнат над бизнес планът. Ти като имаш идеите и енергията, останалото е четене, четене и пак четене!
 
От: Онлайн магазин от А до Я

До някъде си прав, но в известна степен грешиш. Тези, които кодират рядко имат собствени магазини. Знам, че има изключения от правилото, но в общият случай е така. А и нещо не го намирам за много практично да седнеш и да преоткриваш топлата вода вместо да насочиш усилията си към крайната цел - продажбите. Виж модификация на нещо съществуващо е друга тема на разговор.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Относно счетоводни въпроси на e-schetovodstvo.com има он-лайн чат консултации и въобще счетоводното обслужване може да е изцяло он-лайн!
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Чудесна и много полезна тема! Благодаря на всички :)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Hi на всички,

Имам един въпрос и се надявам да получа отг. тук, за да не отварям цяла тема.

Прегледах форума и къде ли не, но сам не успях да си помогна за това се надявам на Вас.

Работата е такава, че поради така стекли се обстоятелства се захванах с онлайн магазин, но ударих на камък. Помолих един приятел който е програмист да се захване, но се стигна до следния проблем. Искам да направя платформа коят да дава възможност на клиенти да обменят стоки точно както продавалник и куп др. магазини. Проблема е там, че не знам как да направя възможността всеки да си има свой профил който да може да управлява следи да качва продукти и така нататък. Не знам цялата настройка с правата как се прави и как е възможно това? Мислех си да използвам Опенкарт или една др. платформа но това ме е озадачило.

Някой може ли да ме светне как и ако може и пример/ линк да ми даде как да добавя опция за акаунти които да могат да ъплоуд своите продукти на изграден сайт?

Благодаря предварително!

П.с. ако го има някаде разискано във форума и съм го пропуснал един линк ще е супер.

Поздрави.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Hi на всички,

Имам един въпрос и се надявам да получа отг. тук, за да не отварям цяла тема.

Прегледах форума и къде ли не, но сам не успях да си помогна за това се надявам на Вас.

Работата е такава, че поради така стекли се обстоятелства се захванах с онлайн магазин, но ударих на камък. Помолих един приятел който е програмист да се захване, но се стигна до следния проблем. Искам да направя платформа коят да дава възможност на клиенти да обменят стоки точно както продавалник и куп др. магазини. Проблема е там, че не знам как да направя възможността всеки да си има свой профил който да може да управлява следи да качва продукти и така нататък. Не знам цялата настройка с правата как се прави и как е възможно това? Мислех си да използвам Опенкарт или една др. платформа но това ме е озадачило.

Някой може ли да ме светне как и ако може и пример/ линк да ми даде как да добавя опция за акаунти които да могат да ъплоуд своите продукти на изграден сайт?

Благодаря предварително!

П.с. ако го има някаде разискано във форума и съм го пропуснал един линк ще е супер.

Поздрави.


Да беше толкова лесно...
 
От: Онлайн магазин от А до Я

На опенкарт системата за много търговски акаунти multi vendor се предлага в най-различни варианти
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension&filter_search=multi%20vendor
Аз лично не сам работила никога с такъв сайт, но категорично мога да кажа, че не е за начинаещи.
 

Горе