Онлайн магазин от А до Я

От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте колеги. Току що се присъединих във форума и ще се представя накратко. Следейки развитието на пазарната среда в Б-я се убеждавам че единствения вариант за добри печалби с онлайн магазини е да се ползва дропшипинг. Реално аз стартирах проекта си с идеята да закупувам стоката, след което да търся най-добрия вариант да я пласирам. Разчитах да направя добра реклама в FB и Adwords което ще ми струва по около 1000лв на месец. Обаче в един момент се разколебах и сега идеята ми е изцяло да работя по системата "първо продавам, след това набавям стоката". Вие какво мислите за това?
 
Re: От: Онлайн магазин от А до Я

Здравей и добре дошъл при нас. ;) Супер, че наистина мислиш така и дори си го приложил на практика. ;)

Хм, имай в предвид, че клиентите много държат щом поръчват от бг онлайн магазин, то те искат поръчката им да се изпълни в рамките на 2-3 дни макс. Грубо е да се кара повече от 3-5 дни, дори се случва често това, и носи много негавити. Но ако си с тукашни складове или дропшипъри, това не ти е проблем предполагам.

Смятам, че ако не го синхронизираш това, ще претърпиш много негативи. Също така, отдели някой друг ден да си пооптимизираш сайта за търсачките, най-вече Google. ;) И почни пак да си рекламираш във вече отработените канали: Facebook, AdWords, на блога някоя друга новина, статийки насам-натам, и така. Помисли и върху брандинг вече. ;)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Благодаря за бързия отговор. Наистина факт е че всеки поръчал от бг очаква до 3 дни доставка, точно тук е тънкия момент, как хем да нямаш количество на склад, хем да реагираш и осигуриш стоката до макс 5 дни. Но и това е големия шанс и голямата възможност на онлайн бизнеса - продаваш нещо, което нямаш :). За всичко трябват пари, а знаем че всеки се е стиснал за джоба щом стане въпрос за покупки. Аз съм готов 6 мес да работя без да вземам пари от фирмата, но в момента проблем ми е да набавя едни няколко хил лв за реклама. Ще се радвам да се споделят повече полезни мнение и насоки като предното ;).
 
Просто работиш с някой тукашен склад, който има налично това, което реално продаваш. ;) Няма как да се балансираш, просто ако има някой дори и в близките държави, които може дати го гарантира, това е. От Китай с експресна пак няма да се случи. Доста хора, които познавам с онлайн магазини реално имат абсолютно същия проблем. Но няма точно решение, има някакви гъвкави алтернативи.

Това продаваш нещо, което нямаш се случва много добре в други държави, например USA, но там е много развит дропшипинга, тук тепърва започва някакви заченаци да има и все повече се отварят на това. За момента Илиянци е едно такова - нещо като склад за някои онлайн търговци. ;)

Както казах, обърни малко внимание на SEO-то на сайта. Ето ти нещо, което да разработиш за да имаш посещения.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Аз като поръчам нещо от нета (не го правя често) но като поръчам през седмицата примерно искам утре поръчката да е при мен 2-3 дена даже са ми много.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Стана ми интересно, тъй като го повтаряш това с хилядите за реклама, та попитам: Как точно мислиш да ги изхарчиш? 30-35лв дневен бюджет с 1лв на клик ли? Щото аз по друг начин не се сещам...
 
От: Онлайн магазин от А до Я

1000лв за фб и adwords. при ФБ средно 0,08 ст на клик. Средно по 15лв на ден за гугл- 450 лв на месец и 20 лв на ден за фб – 620-630 на месец.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Благодаря и аз за темата. Определено ще е полезна за всеки, който започва да се занимава с онлайн търговия. Аз се чудя дали да не отворя подобна тема за реалните магазини - наемане, локация, витрина, подредба и т.н.
 
Здравей и добре дошъл при нас. :)

Ще е супер, ако пуснеш една тема, споделяйки твоя опит и наблюдения за този тип бизнес. Тук е правилата секция: http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=16

Мерси много за думите и ти пожелавам притен престой тук с нас. :)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Хм, да разбирам ли, че ти виждаш повече ROI в рекламата на ФБ?
Друг има ли подобни наблюдения (за магазини с реални физически продукти говоря)?

1000лв за фб и adwords. при ФБ средно 0,08 ст на клик. Средно по 15лв на ден за гугл- 450 лв на месец и 20 лв на ден за фб – 620-630 на месец.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте!
Искам да попитам само нещо, което не видях в темата - Ако работя с dropshiping и някой клиент си поръча някой продукт от мен, а току - що е свършил при моя дистрибутор какво правим? И също така при Dropshiping-a, дистрибуторът изпраща поръчания продукт на мен, а аз го изпращам на моя купуват така ли ? И ако е така аз как да му издам касова бележка за това нещо и въобще трябва ли да му издам?

Благодаря предварително! :)
 
Re: От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте!
Искам да попитам само нещо, което не видях в темата - Ако работя с dropshiping и някой клиент си поръча някой продукт от мен, а току - що е свършил при моя дистрибутор какво правим? И също така при Dropshiping-a, дистрибуторът изпраща поръчания продукт на мен, а аз го изпращам на моя купуват така ли ? И ако е така аз как да му издам касова бележка за това нещо и въобще трябва ли да му издам?

Благодаря предварително! :)

Здравей и добре дошъл при нас. :)

Това наистина се случва рядко. Дистрибуторът реално праща лист с наличности и ти си актуализираш всичко за следващия месец, тримесечие, година. ;) Ако е много читав, веднага като нещо излезе от сток, ще те уведоми на момента, за да не се допуска тази грешка. Но ако се случи, просто връщаш с рифън парите на клиент, извинява му се и му предлагаш нещо друго. Културните хора на запад (защото знам как работят там търговците) предлагат отстъпка заради създаденото неудобство.

По-скоро и най-лесно е - дропшипъра взима заявката ти, която се е генерирала на сайта ти и те го пращат, като всичко си е калкулирано. Кадърните дропшипъри ти пращат 2 листа обикновено - продукт лист и лист със зони - до коя зона колко пари струва шипинга. Ти се правиш твоите си калкулации вече. Естествено има и куп други неща, които пращат - агримънти, снимки, описания, и прочие и прочие.:) Идеята им е те да са бизнеса, който прави всичко, а ти да си връзката им с света. Така го правят белите хора. ;)

Това да минава през теб е пълно губене на ресурс и време. Няма смисъл. Освен ако не искаш да заредиш някаква складова наличност, но се съмнявам, че искаш. Определено разчитай на дропшипъри, които сами се грижат за това. Помоли ги да прикачват твоето лого и брошурка, в повечето случаи нямат против, но пък трябва да се затвърдиш като добър продавач. Също така не се закачай за такива, които имат такси или някакви други такива.
 
От: Re: От: Онлайн магазин от А до Я

Здравей и добре дошъл при нас. :)

Това наистина се случва рядко. Дистрибуторът реално праща лист с наличности и ти си актуализираш всичко за следващия месец, тримесечие, година. ;) Ако е много читав, веднага като нещо излезе от сток, ще те уведоми на момента, за да не се допуска тази грешка. Но ако се случи, просто връщаш с рифън парите на клиент, извинява му се и му предлагаш нещо друго. Културните хора на запад (защото знам как работят там търговците) предлагат отстъпка заради създаденото неудобство.

По-скоро и най-лесно е - дропшипъра взима заявката ти, която се е генерирала на сайта ти и те го пращат, като всичко си е калкулирано. Кадърните дропшипъри ти пращат 2 листа обикновено - продукт лист и лист със зони - до коя зона колко пари струва шипинга. Ти се правиш твоите си калкулации вече. Естествено има и куп други неща, които пращат - агримънти, снимки, описания, и прочие и прочие.:) Идеята им е те да са бизнеса, който прави всичко, а ти да си връзката им с света. Така го правят белите хора. ;)

Това да минава през теб е пълно губене на ресурс и време. Няма смисъл. Освен ако не искаш да заредиш някаква складова наличност, но се съмнявам, че искаш. Определено разчитай на дропшипъри, които сами се грижат за това. Помоли ги да прикачват твоето лого и брошурка, в повечето случаи нямат против, но пък трябва да се затвърдиш като добър продавач. Също така не се закачай за такива, които имат такси или някакви други такива.

Благодаря за бързият и отчетлив отговор, но идеята ми е следната: За какво ми е фирма ако дропшипъра получи от моя сайт поръчаната стока от купувача и той му я изпрати направо? И като цяло трябва да разбирам, че аз съм посредникът, който свърза купувач с дистрибутор и за това вземам някакъв процент? А когато дистрибутора прати въпросната стока от негово име, как купувача плаща на мен при условие, че ще бъде примерно с наложен платеж и как ще разбере, че тази стока идва от моя онлайн магазин, като там няма данни и нищо за мен? А ако случайно купувача не хареса стоката и я върне, при кого се връща тя и кой губи от цялата работа?

Извинявам се за многото въпроси, но от една седмица съм читател на Вашият прекрасен форум и съм много объркан. Благодаря отново!
 
Защото реално поръчката ти се осъществява на сайта. Ти си препродаващия - търговец. Ако имаш продукт от $100, дропшипъра ти е обявил цена от $70, в която влизат продукта, шипинга до дадената зона и някоя друга такса, ти реално генерираш оборот от $100, ако поръчат на сайта ти, но реалната печалба ти е $30. На клиента си му пращаш ордера под формата на бланка какво е поръчал. Как иначе?

И при отношенията ти с дропшипъра пак ти е нужно юридическо лице. Все пак и той трябва да ти прати фактура за тези $70, за да може да се получи тази разлика от $30. Вече зависи и как се разберете. Има опции да си оставиш депозит и примерно да не си на всеки ордер да ти праща фактура, а на седмица, на месец, а ти да си му пускаш заявките нон стоп. ;) Вече каквото сте подписали в агримънта. ;) И каквито условия сте договорили. Но това е най-добрата опция, чарджваш клиента, събираш парите, и на края на седмицат те ти пращат една голяма фактура със сметката, ти плащаш и разликата остава в акаунта ти. Най-често PayPal.

Ох, ти на бг дропшипъри ли ще разчиташ. Кофти работа като цяло, но нищо, ще обясня и тук колко е примитивно. Първо рядкост са читавите дропшипъри. Тук във форума има няколко и те са прота, не защото са добри в това, което правят, а защото нон стоп следят какво се случва по западния фронт. :)

Та, щом си с наложен платеж, предполагам ще е Еконт или Спиди. Та, клиента поръчва при теб, ти изпращаш ордера на дропшипъра, той към клиента. Дропшипърът трябва да има създаден твой акаунт или да те води в система с търговци. След една седмица, ти му пускаш фактурата за твоята сума, която е някакъв % от продукта, в повечето случаи, ако не е дигитален е около 10-30%. Процесът е малко наобратно при осчетоводяването, но тук всичко е наобратно. :)

Има опция да е нормално. Тъй като Еконт и спиди предлагат опцията да си отвориш при тях акаунт / профил - то реално може те да ти взимат парите и да ти ги носят при теб, а после дропшипъра да ти пусна фактура за неговата част. Просто при заявка мейлваш дропшипъра какво да подготви и за къде, идва някой куриер и я взима и занася, после на каса при куриера си взимаш парите и се оправяш с дропшипъра. Чисто и просто. Опции има. Желание трябва. :)

Само не ругай много, дропшипинга тепърва става модел за печелене. Има много хляб да се изяде. И ще ме извиняват колегите, ама ми втръсна от семинари за SEO, Social, трябва да ги хванат тия мити бизнесмени да им обяснят какво е дропшипинг и как ще им засили скапания бизнес. И не ония глупости с арбитражи през Amazon и eBay, а складове пращат на реални хора. :)

Мерси за хубавите думи за форума.
 
От: Re: Онлайн магазин от А до Я

Защото реално поръчката ти се осъществява на сайта. Ти си препродаващия - търговец. Ако имаш продукт от $100, дропшипъра ти е обявил цена от $70, в която влизат продукта, шипинга до дадената зона и някоя друга такса, ти реално генерираш оборот от $100, ако поръчат на сайта ти, но реалната печалба ти е $30. На клиента си му пращаш ордера под формата на бланка какво е поръчал. Как иначе?

И при отношенията ти с дропшипъра пак ти е нужно юридическо лице. Все пак и той трябва да ти прати фактура за тези $70, за да може да се получи тази разлика от $30. Вече зависи и как се разберете. Има опции да си оставиш депозит и примерно да не си на всеки ордер да ти праща фактура, а на седмица, на месец, а ти да си му пускаш заявките нон стоп. ;) Вече каквото сте подписали в агримънта. ;) И каквито условия сте договорили. Но това е най-добрата опция, чарджваш клиента, събираш парите, и на края на седмицат те ти пращат една голяма фактура със сметката, ти плащаш и разликата остава в акаунта ти. Най-често PayPal.

Ох, ти на бг дропшипъри ли ще разчиташ. Кофти работа като цяло, но нищо, ще обясня и тук колко е примитивно. Първо рядкост са читавите дропшипъри. Тук във форума има няколко и те са прота, не защото са добри в това, което правят, а защото нон стоп следят какво се случва по западния фронт. :)

Та, щом си с наложен платеж, предполагам ще е Еконт или Спиди. Та, клиента поръчва при теб, ти изпращаш ордера на дропшипъра, той към клиента. Дропшипърът трябва да има създаден твой акаунт или да те води в система с търговци. След една седмица, ти му пускаш фактурата за твоята сума, която е някакъв % от продукта, в повечето случаи, ако не е дигитален е около 10-30%. Процесът е малко наобратно при осчетоводяването, но тук всичко е наобратно. :)

Има опция да е нормално. Тъй като Еконт и спиди предлагат опцията да си отвориш при тях акаунт / профил - то реално може те да ти взимат парите и да ти ги носят при теб, а после дропшипъра да ти пусна фактура за неговата част. Просто при заявка мейлваш дропшипъра какво да подготви и за къде, идва някой куриер и я взима и занася, после на каса при куриера си взимаш парите и се оправяш с дропшипъра. Чисто и просто. Опции има. Желание трябва. :)

Само не ругай много, дропшипинга тепърва става модел за печелене. Има много хляб да се изяде. И ще ме извиняват колегите, ама ми втръсна от семинари за SEO, Social, трябва да ги хванат тия мити бизнесмени да им обяснят какво е дропшипинг и как ще им засили скапания бизнес. И не ония глупости с арбитражи през Amazon и eBay, а складове пращат на реални хора. :)

Мерси за хубавите думи за форума.

Благодаря за информацията! Този уикенд ще отделя време да обмисля всичко, което ми написа, тъй като информацията наистина е доста, а има нужда и от наистина голямо желание, което имам аз. :) 8)

Поздрави,
 
Re: От: Re: Онлайн магазин от А до Я

Благодаря за информацията! Този уикенд ще отделя време да обмисля всичко, което ми написа, тъй като информацията наистина е доста, а има нужда и от наистина голямо желание, което имам аз. :) 8)

Поздрави,

Ок, надявам се да съм хелпнал някак и да се замислиш по-детайлно за нещата, защото си истински бизнес, с истински отговорности, клиенти, пари и всичко. ;)

Успехи и да ни споделиш до къде си го докарал след като се запознаеш още по-детайлно и започнеш да прилагаш. ;)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте.
Тъй като стана въпрос за Дропшипинг в тази тема, отдавна се интересувам от това, но все нямах време да обърна сериозно внимание.
Занимавам се с нещо горе-долу подобно, но не е същото и печалбата не е особено голяма, а ми отнема доста време и разходи, затова мисля да го приключвам.
Имам възможност да работя с китайци, които предлагат дропшипинг, но от досегашния ми опит с подобният бизнес мисля, че за България това засега не е много възможно. Имам вече онлайн магазин, направих го онзи ден. Трябва още много работа по него, но той е само за нещо като проба засега. Имам фирма, счетоводство, банкова сметка. Касовият апарат го бракувах, защото минах само на банкови плащания. Мога да си направя и още магазини, ако е нужно, но ако искам да продавам стока от Китай тук в България, не мисля, че ще ми се получи добре. Главно защото хората тук искат да си получат пратката утре, както стана дума по-нагоре в мненията, също и не се доверяват да плащат предварително.
Другият вариант за дропшипинг, който мислих е от български доставчици - производители или вносители. Разгледах няколко фирми, които са узрели за това и го предлагат, но нищо не си харесах като стока, а и като условия не вярвам да са много добри, без да съм 100% сигурна, просто така ми звучи в анонсите им, без да съм говорила с някого конкретно. Може би ще потърся още малко, защото ми се иска стоката да я има в България, да става по-бързо доставката.
Като цяло съм доста объркана. Искам да се занимавам с това, но не виждам начин нито с китайците, заради бавната доставка и предварителното плащане, нито с българските фирми, заради стоката, която се предлага и малкият %, който подозирам, че ще дават.
Да продавам китайската стока в Ибей, това също го мислих, но там е пълно с тази стока. Всичките китайци са в Ибей + много европейци. Конкуренцията е огромна.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Росица има няколко начина да работиш с БГ фирми - но всичките са мъка - Единственият читав вариант е да намериш финансиране да си внесеш стоката и да си я продаваш - Всичко останало е загуба на време.
 

Горе